تبیان، دستیار زندگی
داوود احمدی نژاد، مشاور و بازرس ویژه ریاست جمهوری ، در مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان حضور پیدا کرد و به باز دید از آن پرداخت...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

داوود احمدی نژاد، بازرس ویژه رییس جمهور در تبیان:

برای ارتقا نظام با خاطیان بر خورد می‌کنیم

داوود احمدی نژاد بازرس ویژه رئیس جمهور در تبیان

داوود احمدی نژاد،  مشاور و بازرس ویژه ریاست جمهوری ، در مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان حضور پیدا کرد و به بازدید از آن پرداخت.

به گزارش روابط عمومی موسسه تبیان داوود احمدی نژاد در بازدید 3 ساعته خود از این مؤسسه ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع اعضای مؤسسه تبیان گفت:  این مؤسسه ارزشی فکر میکند و به همین جهت جای مباهات دارد. بسیاری از دوستان ارزشی که در کنار ما بودند در عمل نتوانستند کار را خوب پیش ببرند و در میانه راه به نوعی دچار لغزش شدند. مسیرشان تغییر پیدا کرد و سمت و سویی مادی به خود گرفت.

داوود احمدی نژاد بازرس ویژه رئیس جمهور در تبیان

وی با اعتقاد به اینکه اساس کار ما به نام مکتب ، به نام دین و به نام کتاب خداست ادامه داد:  باید سرلوحه کارمان در محیط اجتماعی و محیط کاری مان اخلاق باشد ،آخرین  پیامبر خدا هم فقط برای اخلاق مبعوث شد.

داوود احمدی نژاد  با اشاره به جایگاه کنونی موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان بیان کرد: دشمنانی که در مقابل شما هستند نمیگذارند به راحتی پهنه اجتماع را به خود اختصاص دهید و آنها محلی از اعراب نداشته باشند. آنها می کوشند از طرق مختلف به شما ضرباتی وارد کنند ، پس باید مراقب درون مؤسسه باشید.

داوود احمدی نژاد بازرس ویژه رئیس جمهور در تبیان  داوود احمدی نژاد بازرس ویژه رئیس جمهور در تبیان

بازرس ویژه رئیس جمهور با بیان اینکه یک ذره غفلت همه زحمات مؤسسه تبیان را دچار مشکل می کند گفت:  اینجا دقیقاً باید اخلاق حاکم باشد ، چرا که می خواهید فرهنگ اسلامی را گسترش دهید.  پس از اخلاق نباید دوری کنید و این کار به وقوع نمی پیوندد مگر اینکه انسان خودش را نبیند.  اگرانسان خودش را دید قطعاً مشکل برایش ایجاد می شود بنا بر این رمز پیروزی خود ندیدن است ، قطعاً خودت را نبینی خدا را خواهی دید.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش به جو حاکم بر جامعه در گذشته اشاره کرد و گفت : در گذشته بیگانگان نفوذهای زیادی داشتند. مؤسسه تبیان در بخش فعالیتهای فرهنگی خود می تواند این نفوذها را شناسایی کند.  داوود احمدی نژاد افزود: چون ارزشی فکر می کنید و ارزشی حرکت میکنید ، امثال احمدی نژاد رئیس جمهور بدشان نمیآید به شما کمک کنند. مطمئنا رئیس جمهور به مؤسسه تبیان کمک می کند.  یعنی جزء وظایف آنها محسوب میشود که کمک کنند ، چون هم و غم شما ارتقاء نظام است.  در دنیا یک نظام ولایی بیشتر نیست که در جهت ارتقاء آن باید همگی  تلاش کنیم.

همچنین در حاشیه این بازدید مدیران تبیان مهندس محمد رضا فرخ، مدیر عامل ، دکتر طالب پور رییس هیات مدیره و مهندس مجردی عضو هیات مدیره با بیان اهداف و سیاست های فعالیت های تبیان،  دغدغه ها ی فرهنگی و حوزه فناوری اطلاعات کشور را به مشاور رییس جمهور اعلام کردند.

داوود احمدی نژاد بازرس ویژه رئیس جمهور در تبیان  داوود احمدی نژاد بازرس ویژه رئیس جمهور در تبیان

گفتنی است مشاور و بازرس ویژه رئیس جمهوری از بخش های مختلف سایت تبیان بازدید به عمل آورد و با چگونگی نحوه فعالیت های آن بخش آشنایی پیدا کرد.

داوود احمدی نژاد در حاشیه بازدید از بخش ورزشی تبیان ضمن اظهار رضایت از محتوای فرهنگی و اسلامی این بخش بر توجه و ترویج به ورزشهای بومی و محلی ایران و نیاز به جلو گیری از ورود فرهنگ ورزش های بی اساس غربی تاکید کرد و خواستار غنی سازی محتوایی و تبلیغاتی در خصوص ورزش کشور از سوی رسانه های اخلاق مدار شد. همچنین داوود احمدی نژاد از نزدیک با محصولات جدید نرم افزاری تبیان و بازی های یارانه ای این موسسه که اهداف اسلامی و فرهنگی را دنبال می کنند آشنا شد و از این برنامه ها نیز اظهار رضایت کرد.

وی در پایان در پاسخ به چند سوال اختصاصی تبیان در حوزه های مختلف کشور اینچنین پاسخ داد:

*فعالیت موسسات قرآنی از جمله تبیان تا چه اندازه می تواند در فرهنگ گسترش قرآنی از طریق اینترنت اثر گذار باشد؟

در عصری که زندگی می کنیم، عصر فناوری اطلاعات است و این فناوری اطلاعات جز با تجهیزات تقریبا غیر ممکن است و لذا باید از این تجهیزات مدرن در این راستا استفاده بهینه داشته باشیم.

*دولت در رابطه با مبارزه با مفاسد و رانت های اقتصادی چه استراتژی را در پیش گرفته است؟ 

در این خصوص گام اول دولت برنامه پیشگیری بوده است. یعنی نگذاشتیم که اتفاق ناگواری صورت گیرد چرا که به محض وقوع اتفاق ناگواری بلافاصله آن اتفاق به ما اطلاع داده میشود و ما از آن پیشگیری خواهیم کرد. نخواهیم گذاشت اتفاق ناگوار بیافتد که بخواهیم بعد از وقوع ، آن بیماری را درمان کنیم.

*برنامه های فرهنگی دولت خدمتگذار و اهدافی که پیش چشم هستند در آینده چگونه خواهد بود ؟ 

در گذشته هجمه ای که علیه نظام احساس میشد ، سیاسی و فرهنگی بود ، دولت با خط مشی که اعلام کرده است تقریبا تهاجم فرهنگی را متوقف کرده است .

همانطور که مطلع هستید در گذشته بحث ولایت زدایی و حتی اسلام زدایی بوده است و امروزه این حرفها وجود ندارد.  ما به دنبال رشد ارزشها و ارتقا نظام ولایی هستیم و در این راستا با هرکسی و با هر جایگاهی که خلاف این عمل کند برخورد شدیدی میشود.

*همانطور که می دانید در انتخابات ریاست جمهوری سایت تبیان در نظر سنجی خود پیروزی آقای احمدی نژاد را در انتخابات پیش بینی کرده بود لذا ما در خواستی داشتیم که طی آن ایشان نیز از موسسه تبیان بازدید کنند؟

رئیس جمهور را من هدایت نمیکنم. و خودش تصمیم می گیرد. تنها میتوانم این پیشنهاد شما را به ایشان برسانم.

روابط عمومی موسسه تبیان