تبیان، دستیار زندگی
كنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به ایران پیشنهاد میزبانی دور دوم مسابقات فوتبال زنان جام ملت‌های آسیا را داد.......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشنهاد میزبانی دور دوم جام ملت‌های زنان

پیشنهاد میزبانی دور دوم جام ملت‌های زنان

كنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به ایران پیشنهاد میزبانی دور دوم مسابقات فوتبال زنان جام ملت‌های آسیا را داد.

به نقل از ایسنا، در پی مخالفت كنفدراسیون آسیا با میزبانی مالزی،AFC  با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران و اعلام شرایط میزبانی جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا، میزبانی دور دوم این رقابت‌ها را پیشنهاد كرد.

این پیشنهاد به دیگر تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها نیز داده شده است. ایران در گروه A مسابقات كنار میانمار، ویتنام و چین تایپه قرار دارد. در گروه B نیز كشورهای مالزی، تایلند، كره و فیلیپین حضور دارند.

"خدیجه سپنجی" نایب رییس فدراسیون فوتبال در این رابطه اظهار كرد:« ایران با توجه به حداقل‌های AFC از تمام شرایط لازم برخوردار است؛ اما به دلیل برخی محدودیت‌ها برای بانوان نمی‌تواند میزبانی را بر عهده بگیرد».

تیم ملی فوتبال زنان كه هم اكنون در اردوی آمادگی برای حضور در این رقابت‌ها به سر می‌برد، نمی‌خواهد اردوهای خود را تا زمان حضور در این رقابت‌ها قطع كند.

"مونیكو" آلمانی مهم‌ترین گزینه‌ی سرمربی‌گری تیم ملی زنان نیز به ایران آمد و تمرینات ملی‌پوشان را زیر نظر گرفت. او كه نظر مساعدی برای هدایت تیم ملی ایران دارد، به كشور خود بازگشت و وعده داد كه یك ماه آینده به ایران برمی‌گردد.

این در حالی است كه مسوولان فدراسیون فوتبال علاقه‌مندند وی از هفته‌ی آینده به ایران بیاید و این مهم‌ترین بحث میان آنهاست.

سپنجی نایب رییس فدراسیون فوتبال فردا به همراه تنی چند از مسوولان فدراسیون فوتبال و ورزشكاران به استرالیا خواهد رفت تا در مراسم انتخاب بهترین‌های آسیا حضور یابد.

ایران به همراه ژاپن و تایلند نامزد دریافت جایزه‌ی آسیا برای توسعه‌ی فوتبال زنان بود، كه از میان این كشورها ژاپن موفق به دریافت این جایزه‌ شد. البته هنوز صدور ویزای نمایندگان ایران قطعی نیست و تا پایان امروز مشخص خواهد شد.