سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شما براحتی می‌توانید هر فایل آفیس را به فرمت HTML ذخیره كنید و آن را در وب منتشر كنید. برای مثال اگر یك سند Word دارید كه می‌خواهید منتشر كنید باید این فایل را به فرمت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره كنیم

شما براحتی می‌توانید هر فایل آفیس را به فرمت HTML ذخیره كنید و آن را در وب منتشر كنید. برای مثال اگر یك سند Word دارید كه می‌خواهید منتشر كنید باید این فایل را به فرمت HTML ذخیره كنید. این كار، فرمت فایل را به كدهایی تبدیل می‌ كند كه مرورگرهای وب بتوانند تفسیر كنند. ولی، قبل از اینكه بتوانید كار خود را منتشر كنید باید كلمات عبور لازم برای كپی كردن فایل‌ها به یك سایت بخصوص را داشته باشید. برای مثال، با كدهای درست می‌توانید یك فایل آفیس را در سرور ارائه كننده اینترنت خود و در پوشه خصوصی خود منتشر كنید. بعد می‌توانید آدرس این سایت را به یك نفر بدهید و او را دعوت كنید كه از سایت وب شما بازدید كند.

 

 كادر محاوره‌ای Save As را باز كنید  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره كنیم

 فایلی كه می‌خواهید بصورت یك سند HTML ذخیره كنید را باز كنید و بعد از منوی File، گزینه Save As Web Page را انتخاب كنید تا كادر محاوره‌ای Save As باز شود.

 

 نامگذاری  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره كنیم

 یك پوشه برای ذخیره فایل در آن انتخاب كنید و اگر لازم باشد یك اسم جدید برای فایل وارد كنید. برای تغییر دادن اسمی كه در هنگام مشاهده صفحه در نوار عنوان مرورگر وب ظاهر می‌شود، روی Title Change كلیك كنید، یك اسم وارد كنید و روی OK كلیك كنید.

 

 دستیابی به گزینه‌های بیشتر  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره كنیم

 برخی برنامه‌‌های آفیس، گزینه‌های بیشتری برای منتشر كردن صفحه وب در اختیار شما قرار می‌دهند. برای دستیابی به این گزینه‌ها، روی Publish كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Publish as Web Page ظاهر شود.

 

 انتخاب گزینه‌های دیگر  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره كنیم

 در Excel با انتخاب Add interactivity with می‌توانید داده‌ها را بصورت آن لاین تغییر دهید. همچنین می‌توانید كاری كنید كه هر وقت صفحه كاری تغییر كند، بصورت خودكار منتشر شود. گزینه‌های مورد نظر خود را با كلیك كردن انتخاب كنید.

 

 این گزینه‌ها را انتخاب كنید  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره كنیم

 در Power Point، كادر محاوره‌ای Publish as Web Page به شما امكان می‌دهد تا مشخص كنید كه كدام اسلایدها را منتشر كنید، برای این كار، شماره اسلایدها را در كادرهای Slide number و Through وارد كنید. آیا یادداشت‌های شما در صفحات وب ظاهر شوند یا خیر برای این كار، گزینه Display Speaker notes را انتخاب كنید و نوار حركت كه صفحات presentation را به هم مرتبط می‌كند چگونه ظاهر شود. گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب كنید.

 

 روی Save یا Publish كلیك كنید  

چگونه فایل‌های آفیس را در وب ذخیره كنیم

 برای بستن كادر محاوره‌ای Save As و منتشر كردن كار خود، روی Save كلیك كنید. اگر در مرحله 3 روی Publish كلیك كردید دوباره باید روی publish كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Save as web page بسته شود.

 

* توجه  *

 قسمتی از فرمت دهی از دست رفته است؟

بخاطر داشته باشید كه تمام فرمت‌دهی كه در برنامه آفیس اعمال كرده‌اید به كد HTML ترجمه نمی‌شوند. وقتی كه فایل را بصورت یك سند HTML ذخیره می‌كنید ممكن است برخی از فرمت‌ها از دست بروند. به این دلیل، بهتر است كه فرمت صفحه وب خود را ساده نگه دارید.

 

دستیابی به یك سایت انتشار

برای منتشر كردن داده‌ها در یك شبكه محلی، باید پوشه مربوط را از لیست My Network Places انتخاب كنید. برای منتشر كردن داده‌ها در یك اینترانت یا اینترنت، باید یك اتصال به پوشه راه دور برقرار كنید. در ویندوز Me، روی لینك Add Network Place در كادر وظیفه New File كلیك كنید(در ویندوز 98 ، روی لینك Add Web Folder كلیك كنید).

Create a Shortcut to an existing folder را انتخاب كنید و روی Next كلیك كنید. آدرس URL پوشه‌ای كه می‌خواهید در آن منتشر كنید را تایپ كنید، برای محل مورد نظر یك اسم مستعار تایپ كنید و روی Finish كلیك كنید. میان‌بر مورد نظر در My Network Places یا Web Folders قرار خواهد داشت.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین