تبیان، دستیار زندگی
پنجره Outlook شبیه برنامه‌های ویندوزی دیگر است. البته چند تفاوت هم دارد مانند Outlook Bar در سمت چپ پنجره. از Outlook Bar برای دستیابی به اجزای Outlook استفاده ....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه در پنجره Outlook حركت كنیم

پنجره Outlook شبیه برنامه‌های ویندوزی دیگر است. البته چند تفاوت هم دارد مانند Outlook Bar در سمت چپ پنجره. از Outlook Bar برای دستیابی به اجزای Outlook استفاده می‌شود. اجزاء Outlook در پوشه‌هایی سازماندهی شده‌اند كه توسط آیكون‌هایی در OutlookBar نشان داده می‌شوند. وقتی كه روی یكی از اجزاء مانند Inbox كلیك می‌كنید، پوشه مربوطه در ناحیه كاری باز می‌شود. چند دقیقه‌ای وقت صرف كنید تا قبل از استفاده از Outlook با آن آشنا شوید.

استفاده از Outlook Bar

  چگونه در پنجره Outlook حركت كنیم

برای باز كردن یكی از اجزاء Outlook، روی آیكون مربوطه در Outlook Bar كلیك كنید. برای مثال، برای باز كردن Contacts، روی آیكون Contacts كلیك كنید. اگر لازم باشد از دكمه اسكرول در انتهای این نوار برای مشاهده بقیه آیكون‌ها استفاده كنید.

استفاده از دكمه‌های گروهی

  چگونه در پنجره Outlook حركت كنیم

Outlook Bar دو دكمه گروهی برای سازماندهی پوشه‌ها و میان‌برها دارد Outlook Shortcuts (كه آیكون‌هایی برای اجزای Outlook دارد) و My Shortcuts (كه حاوی آیكون‌هایی برای پیش‌نویس پیغام، پیغام‌های ارسالی، آیتم‌های ارسال شده و میان‌برهایی برای پوشه‌های شخصی است). برای نمایش دادن آیكون‌های یك گروه، روی دكمه آن كلیك كنید.

Folder List را باز كنید

  چگونه در پنجره Outlook حركت كنیم

یك راه دیگر برای مشاهده اجزاء Outlook استفاده از Folder List است. از منوی View، گزینه Folder List را انتخاب كنید یا روی فلش لیست Folder List در ناحیه كاری كلیك كنید. Folder List تمام پوشه‌های Outlook از جمله پوشه‌هایی كه برای سازماندهی آیتم‌های Outlook ایجاد می‌كند را نمایش می‌دهد. (برای باز نگه‌داشتن Folder List، روی آیكون Pushpin كلیك كنید).

تغییر دادن دیدها

  چگونه در پنجره Outlook حركت كنیم

برخی از اجزای Outlook به شما امكان می‌دهند تا دید خود را تغییر دهید. برای مثال، با استفاده از Calender می‌توانید زمان‌بندی خود را بر حسب Day ، Work Week , Month مشاهده كنید. برای تغییر دادن یك دید، از منوی View استفاده كنید یا روی دكمه دید مورد نظر روی نوار ابزار كلیك كنید.

از دید Outlook To day استفاده كنید

  چگونه در پنجره Outlook حركت كنیم

روی آیكون Outlook To day در outlookBar كلیك كنید تا پیغام‌های وارده و صادره، قرار ملاقات‌ها، جلسه‌ها و وظایف را مشاهده كنید. آیتم‌هایی كه نشان داده می‌شوند لینك‌هایی، آیتم‌های دیگر می‌باشند. برای مثال روی یك قرار ملاقات كلیك كنید تا جزئیات آن را مشاهده كنید.

پیدا كردن تماس‌های Outlook

  چگونه در پنجره Outlook حركت كنیم

از كادر Find a Contact در نوار ابزار برای پیدا كردن یك اسم در پایگاه داده contacts استفاده كنید . در این كادر متنی كلیك كنید و نام یا نام خانوادگی شخص را پیدا كنید. Enter را بزنید تا Outlook، فرم Contact را با مشخصات آن شخص نمایش دهد.

*توجه  *

سفارشی كردن Outlook Today

بصورت پیش فرض، Outlook ، Inbox را نمایش می‌دهد. با این حال، ممكن است بخواهید Outlook را طوری تنظیم كنید كه با outlook Today باز شود تا همیشه بتوانید رویدادها و وظایف امروز را مشاهده كنید. برای این كار ، روی دكمه Customize Outlook Today در صفحه outlook Today كلیك كنید، گزینه When Starting , go directly to out look Today را انتخاب كنید و بعد روی دكمه Save Changes كلیك كنید.

اضافه كردن آیكون‌های میان‌بر

برای اضافه كردن آیكون به Outlook Bar ، روی این نوار كلیك راست كنید و روی گزینه Outlook Bar Shortcut كلیك كنید. پوشه‌ای كه می‌خواهید اضافه كنید را انتخاب كنید و روی Ok كلیك كنید. (در این مورد به كار عملی 9 «چگونه آیتم‌ها را سازماندهی كنیم» مراجعه كنید.)

تنظیم كردن با استفاده از كشیدن اشاره‌گر ماوس

برای تنظیم اندازه یك قسمت، لبه آن را بكشید. برای مثال، با كشیدن لبه outlook Bar به سمت داخل، آن را كم عرض‌تر (و ناحیه كاری را بزرگتر) كنید.