تبیان، دستیار زندگی
همزمان با سالروز میلاد امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) جمعی از اعضای بسیج جامعه پزشکی استان مرکزی با ‌آیت‌الله‌ نوری همدانی دیدار کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نوری

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله نوری همدانی در این دیدار با ذکر مناقب امام رضا(ع) جریان تاریخی حرکت حضرت امام رضا(ع) به خراسان را درس بزرگ و مفیدی برای همگان دانستند.

ایشان با اشاره به شیوه حکومتی امیرالمومنین(ع) و قیام جهادی حضرت سیدالشهدا(ع) گفتند: نهضت ثامن الائمه جریانی سیاسی است، زیرا بنی عباس به تحریف اسلام و تاریخ پرداخته بود و می خواست بوسیله هجرت امام رضا(ع) و واگذاری ولیعهدی، افکار عمومی را سرکوب کند، اما حضرت در جای جای سفر خود به روشن گری پرداختند و گل سر سبد روشن گری های حضرت، حدیث سلسله الذهب است.

این مرجع تقلید در ادامه افزودند: هر قانونی احتیاج به حاکم و اجرا کننده ای دارد که مطمئنا قرآن را جز پیامبر و ائمه معصومین(ع) و نایب ایشان که فقیه جامع الشرایط است نمی تواند به طور کامل پیاده کند.

‌آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی یادآور شدند: استقامت در برابر شبهه های مختلفی که در زمینه جدایی دین از سیاست مطرح می شود، تنها با مطالعه صحیح و کامل اسلام و صبر در مقابل کینه ورزی ها محقق می شود.