سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خبرگزاری مهر در چهاردهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در تهران، عنوان "بهترین غرفه" را از آن خود کرد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با رای بازدیدکنندگان؛

خبرگزاری مهر در چهاردهمین نمایشگاه مطبوعات "برتر" شناخته شد

 

خبرگزاری مهر در چهاردهمین نمایشگاه مطبوعات

منبع: سایت سازمان تبلیغات اسلامی

خبرگزاری مهر در چهاردهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در تهران، عنوان "بهترین غرفه" را از آن خود کرد.

در مراسم اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها، غرفه خبرگزاری مهر به دلیل جذابیت وشیوه اطلاع رسانی مناسب، عنوان بهترین خبرگزاری را از نظر بازدید کنندگان را به خود اختصاص داد.

در لوح اهدایی به غرفه خبرگزاری مهر آمده است: برپایی چهاردهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها در سال مزین به اتحاد ملی و انسجام اسلامی بالندگی و پویایی خاصی را به فضای رسانه ای کشور بخشیده است.

ضمن تشکر ازحضور ارزنده تان، غرفه آن خبرگزاری وزین از نظر بازدید کنندگان برتر شناخته شد. تداوم و توفیق تمامی همکاران در این خبرگزاری را از خداوند متعال آرزومندیم.

خبرگزاری مهر در چهاردهمین نمایشگاه مطبوعات

بنابر این گزارش، دكتر محمود احمدی‌نژاد در این مراسم، برگزاری نمایشگاه مطبوعات به طور مستقل را فضای مناسبی در جهت معرفی و انتقال تجربیات رسانه‌ها به یكدیگر و همچنین استفاده از نقطه نظرات بازدیدكنندگان و علاقه‌مندان اختصاصی مطبوعات دانست.

رئیس‌جمهوری در ادامه اهمیت كار رسانه‌ای را مورد تأكید قرار داد و اظهار داشت: انسان در محیط اجتماعی، روابط خود را براساس اطلاعاتی كه از محیط می‌گیرد تنظیم می‌كند و آن را راهنمای عمل و تصمیم‌گیری‌های خود قرار می‌دهد. هر چه اجتماعات بزرگتر باشد اهمیت اطلاعات بیشتر و بیشتر می‌شود.

وی افزود: هركسی در هر نقطه عالم نیازمند اطلاعاتی است كه از محیط اجتماعی دریافت می‌كند. زندگی اجتماعی برخاسته از ارتباطاتی است كه براساس اخبار و اطلاعات انسان‌ها از هم شكل می‌گیرد. با گسترش اجتماعات، نیاز به اطلاعات به روز، صحیح و سریع بیشتر می‌شود.

رئیس‌جمهوری با تأكید بر جایگاه ویژه مطبوعات در بین رسانه‌های دیگر تصریح كرد: در بین رسانه‌های گروهی مطبوعات و روزنامه‌ها جایگاهی ویژه دارند زیرا نوع ارتباط حسی كه انسان با مطبوعات و روزنامه‌ها برقرار می‌كنند ویژگی خاصی دارد كه با سایر رسانه‌ها چنین ارتباطی برقرار نمی‌شود.

محمود احمدی‌نژاد خاطر نشان كرد: اطلاع‌رسانی درست مثل راهنمایی كردن انسان‌ها در محیط تاریك و سنگلاخ است. اطلاعات صحیح زمینه شناخت محیط و تصمیم درست و اقدام به موقع را میسر می‌كند. امروز ما بیش از گذشته نیازمند اطلاعات درست به‌ویژه از ناحیه مطبوعات و خبرگزاری‌ها هستیم.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینكه در عرصه اطلاع‌رسانی مسابقه گسترده‌ای با ملاحظه ثانیه‌ها در جهان شكل گرفته است گفت: به موازات اطلاع‌رسانی صحیح، سوء استفاده از اخبار و اطلاعات نیز قالب و شكل خاصی پیدا كرده است و بخش مهمی از پایه سیطره نظام سلطه به دوش اطلاع‌رسانی گزینشی و با برنامه آنها استوار است.

رئیس‌جمهوری با تأكید بر تعامل دولت و مطبوعات خاطر نشان كرد: تعامل بین دولت و رسانه‌ها ضروری است زیرا دولت به‌خاطر گستره مسؤولیت‌ها بیشترین حجم اطلاعات را تولید می‌كند و بطور میانگین روزانه صدها تصمیم اتخاذ می‌كند این تصمیمات در زندگی مردم موثر است و اطلاع از آن جزء حقوق فردی و اجتماعی مردم است، كه باید به‌طور كامل از آن مطلع شوند و این وظیفه رسانه‌هاست.

وی با اشاره به اینكه انتقال اخبار دولت به مردم و انعكاس آن در رسانه‌ها به معنی دولتی شدن آن رسانه نیست تصریح كرد:چنین اقدامی صیانت از حقوق مردم و ایجاد بستر مناسبی است تا تصمیمات دولت مورد نقد جدی و عالمانه قرار بگیرد.

رئیس‌جمهوری اطلاع‌رسانی از اقدامات دولت و فراهم ساختن بستر نقد عالمانه دولت را وظیفه مطبوعات دانست و گفت: دولت و مطبوعات از هم جدا نیستند، هر دو جزو یك خانواده و دنبال پیشرفت و اعتلای جامعه هستند.

محمود احمدی‌نژاد با تأكید بر اینكه دولت بدون مجموعه اطلاع‌رسانی قادر به انجام مأموریت و مسؤولیت‌های خود نیست تصریح كرد: دولت برای اتخاذ تصمیمات درست، نیازمند نقد خردمندانه اصحاب رسانه‌هاست. خانواده بزرگ اطلاع‌رسانی كشور باید به سمتی حركت كنند كه همه كسانی كه صاحب‌نظر هستند، بتوانند نظرات خود را در راستای پیشرفت و تعالی كشور بدون كوچكترین محدودیتی بیان كنند.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأكید بر استقبال دولت از انتقاد رسانه‌ها گفت: هیچ مسئولی حق ندارد از انتقادات دلگیر و دل‌نگران شود. یكی از علت‌هایی هم كه دولت هیچ برخورد و اصطحكاكی با رسانه‌ها ندارد این است كه از یك سو نقطه نظرات مختلف بیان شود و از سوی دیگر انتقاد سازنده در عرصه عمل مورد تمرین قرار بگیرد.

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینكه تندترین نقدها را می‌توان با زبان دوستانه و با نیت سازنده بیان كرد اظهار داشت: قطعاً چنین نقدهایی در تصمیم‌گیری دولت موثر هستند. بعضاً نقدهای خوبی در رسانه‌ها و مجلات چاپ می‌شود كه حتی در برخی از تصمیم‌گیری‌های دولت مورد استفاده قرار گرفته‌اند و بسیار راهگشا بوده‌اند. از نمونه‌های بارز آن می‌توان به نقدهای موشكافانة آقای انبارلویی در خصوص نفت و بودجه اشاره كرد.

وی خاطر نشان كرد: اطلاع‌رسانی نادرست و مخدوش منجر به تصمیمات ناپخته می‌شود. در جامعه بالنده كسی حق ندارد ركود و یأس را در جامعه تزریق كند و كسی حق ندارد به وحدت ملی آسیب برساند. البته در مطبوعات اصیل چنین مواردی را نداریم اما بعضاً مطبوعاتی كه تریبون جناح و گروه خاصی هستند در این راستا حركت می‌كنند كه حرف آنها خریدار ندارد.

رئیس‌جمهوری در ادامه تقویت روابط محبت‌آمیز بین آحاد جامعه را از دیگر وظایف رسانه‌ها برشمرد و گفت: رقابت در همه عرصه‌ها خوب است و زمینه رشد و بالندگی را فراهم می‌كند اگر چنین رقابتی در بستری از تقویت وحدت ملی و ایجاد محبت بین آحاد مردم و توسعه مهرورزی شكل بگیرد، بسیار ارزشمند است.

محمود احمدی‌نژاد با تأكید بر اینكه اصحاب رسانه باید دیدگاه‌شان به افق‌های بلند جهانی باشد تصریح كرد: سلطه‌گران از ابزار رسانه علیه مردم استفاده می‌كنند. از این‌روی مأموریت شما برای شكستن این سیطره رسانه‌ای، مأموریتی جهانی است و این توانمندی را داریم كه خبرنگاران و خبرگزاری‌های ما عرصه‌های جهانی را فتح كنند و به تولیدكننده درجه یك خبر در جهان تبدیل شوند.

وی خاطر نشان كرد: شما وقتی وارد عرصه جهانی بشوید، پیام شما پیام برادری، صلح و دوستی است و این پیامی است كه در جهان خریدار دارد.

بر پایه این گزارش، در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، هشت نفر از منتقدان دولت نیز، مورد تقدیر قرار گرفتند و جوایز خود را از دست رئیس‌جمهور دریافت كردند.

حسین شریعتمداری (روزنامه كیهان)، محمدكاظم انبارلویی (روزنامه رسالت)، محمدعلی وكیلی (روزنامه ابتكار)، مهدی بنی‌اسدی (روزنامه همبستگی)، مسعود مهاجری (روزنامه اقتصاد پویا)، مریم سلیمی (خبرگزاری فارس)، سمیرا فرخ‌منش (روزنامه توسعه) و خبرنگار روزنامه دنیای اقتصاد، از منتقدانی بودند که از سوی رییس شورالی عالی انقلاب فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

تقدیر رئیس راهنمایی و رانندگی کشور از عملکرد "مهر" در اطلاع رسانی

خبرگزاری مهر در چهاردهمین نمایشگاه مطبوعات

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: خبرگزاری مهر به عنوان یک نهاد اطلاع رسانی همواره در کار خود موفق عمل کرده و توانسته تاثیر مناسبی در عرصه اطلاع رسانی از خود بر جای بگذارد و راهنمایی و رانندگی نیز قدردان این تلاش است.

سردار سرتیپ محمد رویانیان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور پیش از ظهر امروز با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در نمایشگاه مطبوعات،  ضمن اشاره به مشکلاتی که عابران پیاده برای عبور از خط کشی عرض خیابانها با آن مواجه هستند، اظهار داشت: فلسفه قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی در جهت دفاع از عابرین پیاده است لذا در این زمینه باید برای تامین امنیت و ایمنی آنها سرمایه گذاری نمود.

سردار رویانیان با ابراز تاسف از کمبود سرمایه گذاری برای راحتی عابران پیاده تصریح کرد: قوانین ما برای حفظ انسانهاست اما متاسفانه در حال حاضر ماشین ها برای ما اصل شده و خیابان ها به مکانی برای تردد صرف ماشین ها و موتور سیکلت ها تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ راننده ای نباید به خود حق دهد که بر روی خط عابر پیاده بایستد گفت: این کار نوعی تجاوز به حقوق قانونی عابرین پیاده است و گناهی قانونی، شرعی و اجتماعی به همراه دارد که پلیس در صورت مشاهده با این قضیه برخورد می کند.

 

روابط عمومی موسسه تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین