تبیان، دستیار زندگی
حضور تیم فوتبال سپاهان اصفهان در رقابت های جام باشگاه‌های جهان قطعی شد.....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سپاهان در جام باشگاه‌های جهان برابر میلان

سپاهان در جام باشگاه‌های جهان برابر میلان

حضور تیم فوتبال سپاهان اصفهان در رقابت های جام باشگاه‌های جهان قطعی شد.

تیم فوتبال سپاهان كه در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با پیروزی بر الوحده‌ی امارات با نتیجه سه بر یك به فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت، جواز حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان را نیز دریافت كرد.

بر اساس این گزارش، رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان كه همه ساله با میزبانی ژاپن برگزار می‌شود، این دوره نیز در ماه دسامبر 2007 با میزبانی این كشور برگزار خواهد شد، این در حالی است كه با توافق كشور ژاپن و مسوولان فیفا مقرر شده در این رقابت‌ها هر سال نماینده‌ای از كشور میزبان به طور ثابت حضور داشته باشد.

بر این اساس با توجه به حضور تیم سپاهان و «اوراواردز» ژاپن در فینال لیگ قهرمانان آسیا، حضور تیم سپاهان به عنوان نماینده قاره‌ آسیا در جام باشگاه‌های جهان از هم‌اكنون قطعی است.

در صورت پیروزی سپاهان در دو دیدار رفت و برگشت در فینال لیگ قهرمانان آسیا برابر نماینده ژاپن تیم زردپوش ایرانی به عنوان قهرمان آسیا در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان حضور خواهد داشت و در صورت كسب عنوان نایب قهرمانی نیز به دلیل حضور مستقیم «اوراواردز» در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان( سهمیه‌ی میزبانی)، سپاهان نیز در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

جام باشگاه‌های جهان هر ساله با نمایندگان باشگاه‌هایی از قاره های آفریقا، اقیانوسیه، اروپا، آسیا، آمریكای شمالی و جنوبی برگزار می شود كه بر این اساس نماینده‌ی فوتبال ایران نیز باید با برترین‌های باشگاه‌های جهان مصاف كند.

تاكنون حضور تیم‌هایی مانند میلان(اروپا)، الاهلی مصر(آفریقا) و آمریكا كلاپ(آمریكای شمالی) در این‌رقابت‌ها نهایی شده است.

برنامه مسابقات

تیم فوتبال فولاد مباركه‌ی سپاهان ایران در نخستین بازی‌اش در جام باشگاه‌های جهان رو در روی برنده‌ دیدار اوراواردز ژاپن و ویتاكریونایتد نیوزیلند قرار خواهد گرفت.

در برنامه‌ی اعلام شده از سوی فدراسیون‌ بین‌المللی فوتبال (فیفا) تیم فوتبال فولاد مباركه سپاهان 19 آذر در ورزشگاه تویوتا به مصاف برنده‌ی دیدار اوراواردز ژاپن و ویتاكریونایتد نیوزلند خواهد رفت و در صورت پیروزی در این دیدار در مرحله‌ی نیمه نهایی باید با آث میلان ایتالیا بازی كند.

در طرف مقابل نیز قهرمان آفریقا با پاچوكای مكزیك مصاف خواهد كرد و برنده این بازی باید 21 آذر در ورزشگاه توكیو رو در روی بوكاجونیورز آرژانتین قرار گیرد.

فینال رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان 25 آذر در توكیو برگزار خواهد شد.

سایت فیفا در بخش ویژه جام باشگاه‌های جهان درباره‌ی حضور تیم دوم آسیا نوشته است:« اگر تیمی ژاپنی قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود، تیمی به غیر از نماینده‌ی ژاپن كه بالاترین مقام را در این رقابت‌ها كسب كرده باشد به عنوان نماینده‌ی دوم آسیا در جام باشگاه‌های جهان شركت خواهد كرد.»

بر اساس این ‌گزارش، حضور تیم فوتبال فولاد مباركه سپاهان در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان قطعی است و ایران برای نخستین بار در این مسابقه‌ها نماینده خواهد داشت.

تعویق بازی سپاهان - مس کرمان

فدراسیون فوتبال برای همکاری با باشگاه سپاهان در جهت حضوری قدرتمند در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بازی هفته یازدهم این تیم مقابل مس کرمان را به تعویق انداخت.

فدراسیون فوتبال با تأیید خبر لغو این بازی از تعیین زمان جدید برای برگزاری آن طی روزهای آتی خبرداد.

به دنبال صعود تیم فوتبال سپاهان اصفهان به دیدار نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مسئولان این باشگاه روز گذشته رسما با ارسال نامه ای به سازمان لیگ برتر خواهان تعویق دیدار هفته یازدهم خود شدند.

سپاهان که با شکست الوحده امارات به دیدارنهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا راه یافته است، براساس برنامه ریزی سازمان لیگ برتر باید در هفته یازدهم روز یکشنبه مقابل مس کرمان در ورزشگاه سلیمی کیا کرمان صف آرایی کند.

مسئولان باشگاه سپاهان برای کاهش فشار روی تیم شان و آمادگی جهت حضوری پرقدرت در دیدارنهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا مقابل اوراوا ردز ژاپن روز گذشته با ارسال نامه ای به سازمان لیگ برترخواهان تعویق بازی فوق شدند.

آلبرت گریگوریان دبیراجرایی سازمان لیگ برتر در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: "دیروزاین نامه به سازمان لیگ رسید . از آنجائیکه آقایان افتخاری و کاظمی روز گذشته در فدراسیون فوتبال حضور نداشتند تا دراین خصوص راهکاری ارائه کنند ما برای تصمیم گیری نهایی این نامه را به آقای مهدی محمد نبی دبیرفدراسیون فوتبال ارجاع دادیم".

وی ادامه داد: "همانطور که پیش از این اعلام کرده بودیم سازمان لیگ برتر با توجه به شرایط موجود با تعویق بازی یاد شده موافقت نکرده بود. تا ساعت 14:30 روز گذشته (پنجشنبه) نیز تصمیم جدید ازسوی مسئولان فدراسیون فوتبال در این زمینه اتخاذ نشد".

گریگوریان از اظهارنظر پیرامون درخواست محمد علی آبادی از سازمان لیگ برتر برای تعویق بازی های سپاهان داخلی سپاهان خودداری کرد و پاسخگویی در این زمینه را به مسئولان فدراسیون فوتبال واگذار کرد.

ظاهرا محمدعلی آبادی پس از صعود تیم فوتبال سپاهان به دیدارنهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا از سازمان لیگ برتر خواسته است تا شرایط تعویق بازی هفته آینده این تیم مقابل مس کرمان را فراهم آورد

مطالب مرتبط :

تسلیم الوحده برابر سپاهان