تبیان، دستیار زندگی
اد فراهانی – داور جشنواره ی تئاتر ماه: دو، سه كار خوب دیدم جشنواره ای مانند جشنواره ماه نمی تواند در معرفی هنرمندان جوان به مردم نقشی داشته باشد. بهزاد فراهانی، بازیگر و كارگردان تئاتر در گفت و گو با خبرنگار تئاتر ایسنا با ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 19 دیماه 1382

بهزاد فراهانی – داور جشنواره ی تئاتر ماه:

دو، سه كار خوب دیدم

جشنواره ای مانند جشنواره ماه نمی تواند در معرفی هنرمندان جوان به مردم نقشی داشته باشد.

بهزاد فراهانی، بازیگر و كارگردان تئاتر در گفت و گو با خبرنگار تئاتر ایسنا با بیان این مطلب گفت: تئاتر به این شكل نمی تواند در دل مردم جای پیدا كند زیرا تئاتر باید برای مردم اجرا شود تا مردم آن را بشناسند.

وی درباره نمود شعار جشنواره ماه – معنویت، اندیشه و هنر – در آثار گفت: حداقلی از این شعار در آثار شركت كننده دیده می شود اما نباید فراموش كرد كه این حداقل كم نیست زیرا مفاهیمی مانند معنویت و اندیشه بسیار گسترده تر از آن هستند كه به طور ناگهانی در یك پدیده كوچك جای گیرند ضمن اینكه اگر همین حداقل هم رعایت شده باشد نكته بسیار مهمی است.

این نمایشنامه نویس، مدیریت جشنواره را بسیار خوب توصیف كرد و گفت: همچنین مطبوعات و مردم ( البته اگر مردمی باشند!) و با هیأت داوران بسیار با حرمت برخورد شده و برای همه ما خیلی ارزش قائل شده اند. فراهانی در پایان چهارمین روز جشنواره گفت: تاكنون دو سه كار خوب دیده ام.