تبیان، دستیار زندگی
یك نرم‌افزار مخرب جدید به نام Apophis كشف شده است كه تاكنون اطلاعات بیش از سه هزار نفر را به صورت آنلاین سرقت كرده و در پایگاه داده خاصی برای مجرمان اینترنتی نگهداری می‌كند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

Apophis؛ دزد آنلاین

Apophis؛ دزد آنلاین

سرقت‌های آنلاین هر روز شكل و شمایل جدیدی به خود می‌گیرند و از پیچیدگی‌های بیشتری برخوردارند. بنا بر جدیدترین گزارش‌های امنیتی، یك نرم‌افزار مخرب جدید به نام Apophis كشف شده است كه تاكنون اطلاعات بیش از سه هزار نفر را به صورت آنلاین سرقت كرده و در پایگاه داده خاصی برای مجرمان اینترنتی نگهداری می‌كند.

این دزد آنلاین با استفاده از تروجان‌های خانواده مشهور Nuklus به صورت‌های مختلف مانند جعل هویت، سرقت اطلاعات پایگاه‌های داده، نصب نرم‌افزار روی ماشین‌های كاربران وحمله به شبكه‌های بزرگ مالی و بانكی، اطلاعات محرمانه را سرقت كرده و در پایگاه داده خود جمع‌آوری می‌كند.

این اطلاعات شامل اطلاعات و ارقام بانكی، مالی و اعتباری، حساب‌های پست‌الكترونیك، شماره‌های تماس و حتی تاریخ انقضای كارت‌های اعتباری است. كاربران سه كشور ایالات متحده، انگلیس و كانادا بیشتر از دیگر كشورها مورد حمله این نرم‌افزار مخرب قرار گرفته‌اند. ابزارهای مختلفی از سوی شركت‌ها برای مبارزه و كشف این نرم‌افزار مخرب منتشر شده است كه از جمله آن‌ها ابزارهای ارائه شده روی سایت www.infectedornot.com  است.

منبع: نشریه عصر شبکه 

مطالب مرتبط:

نرم‌افزارهای رایگان كشف روتكیت پاندا

خطرناكترین مطالب در جستجوها

كرم Storm و افزایش تعداد قربانی‌ها

آشنایی با کرم Dref-AF