تبیان، دستیار زندگی
درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران از سال آینده در دانشگاههای کشور اجباری می شود.این درس 2 واحدی از سال آینده در تمامی رشته های مقطع کارشناسی برای دانشجویان ورودی جدید دانشگاههای وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می شود...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اجباری شدن درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

نماد فرهنگی

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران از سال آینده در دانشگاههای کشور اجباری می شود.

دکتر حسن خالقی در گفتگو با  مهر افزود : این درس 2 واحدی از سال آینده در تمامی رشته های مقطع کارشناسی برای دانشجویان ورودی جدید دانشگاههای وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می شود.

وی با بیان اینکه ایجاد درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در دانشگاهها در راستای آشنایی بیشتر دانشجویان با افتخارات فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی است، گفت : در سال جاری برخی از دانشگاه های کشور مانند پیام نور و برخی دانشگاه های وزارت بهداشت به صورت آزمایشی این درس 2 واحدی را در لیست دروس اجباری دانشجویان قرار داده اند.

معاون آموزشی وزارت علوم اظهار داشت : امسال به منظور تأمین عضو هیئت علمی مورد نیاز، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با دانشگاه معارف اسلامی برای اساتید علاقه مند کارگاههای آموزشی آماده سازی تدریس این درس برگزار می شود.

وی اضافه کرد: همچنین وزارت علوم به منظور برنامه ریزی بلند مدت و با هدف افزایش تعداد متخصصین و دانشجو در رشته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران طی 2 تا 3 سال آینده، اقدام به توسعه دوره های کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی و دکتری مدرسی معارف اسلامی در گرایش فرهنگ و تمدن اسلام و ایران برای اعضای هیئت علمی متخصص کرده است.

خالقی به مهر گفت : در ادامه این طرح بلند مدت و به منظور شناخت هر چه بیشتر فرهنگ و تمدن اسلام و ایران و تربیت اعضای هیئت علمی متخصص وزارت علوم اقدام به طراحی دوره دکتری تاریخ علم با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و دکتری فرهنگ و تمدن اسلامی و ایران با همکاری دانشگاه باقر العلوم قم کرده است.

وی افزود : وزارت علوم در این دوره ها در سال جاری نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می کند.