تبیان، دستیار زندگی
طرفداران لی‌یونگ-آئه، بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر، به مردم عادی خلاصه نمی‌شوند - او یک طرفدار سیاسی هم دارد: کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دی‌وی دی یانگوم هدیه‌ای برای کیم جونگ ایل

یانگوم

طرفداران لی‌یونگ-آئه، بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر، به مردم عادی خلاصه نمی‌شوند - او  یک طرفدار سیاسی هم دارد: کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی.

به گزارش خبرگزاری فرانسه قرار است کیم جونگ ایل در اجلاس آینده رهبران دو کره دی‌وی دی سریال‌‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی لی یونگ آئه را به عنوان هدیه دریافت کند.

روزنامه جونگ‌آنگ در کره جنوبی به نقل از یک مقام نام ‌برده ‌نشده این کشور می‌نویسد:‌ "رئیس کیم به برنامه‌های تلویزیون کره جنوبی علاقمند است و در میان آنها از همه بیشتر به فیلم‌های لی یونگ آئه را دوست دارد."

این مقام افزود:‌" دی‌وی‌دی‌های فیلم‌های کره جنوبی از جمله فیلم‌های لی یونگ آئه جزو هدایایی است که در اجلاس روسای جمهور دو کره به کیم جونگ ایل داده خواهد شد."

لی یونگ آئه 36 ساله ستاره سریال تلویزیونی "دائه جانگ جئوم" (جواهری در قصر) بود، سریالی که در ظهور "موج کره‌ای"، اوج‌گیری فرهنگ پاپ کره جنوبی در منطقه نقش اصلی را داشت.

مقامات کره جنوبی در  ملاقات کیم جونگ ایل در دوم تا چهارم اکتبر امسال بارئیس جمهور کره جنوبی، رو مو-هیون، در پیونگ‌یانگ پایتخت کره شمالی، همچنین یک سیستم پیشرفته سینمای خانگی و پخش دی‌وی‌دی به او هدیه می‌دهند.

کیم جونگ ایل یک فیلم‌باز تمام‌عیار است و گفته می‌شود که مجموعه‌ای خصوصی از 20000 فیلم دارد و  تهیه چندین فیلم عمدتا درباره قهرمانان انقلابی کره شمالی را شخصا به عهده داشته است.

اشتغال خاطر او به سینما آنقدر شدید است كه بر اساس گزارش‌ها  در سال 1978 دستور داد ماموران کره شمالی یک کارگردان مشهور کره جنوبی، شین سانگ –اوک و  هنرپیشه و همسر سابق او،  چه اون هویی، را بدزدند.

این زوج هشت سال در این کشور کمونیستی باقی ماندند و به ساختن فیلم‌های تبلیغاتی برای دولت پرداختند. آنها در سال 1986 از کره شمالی گریختند و خاطرات دوران اسارت‌شان را منتشر کردند.

در ماه جولای امسال کره شمالی دستور بستن کافه‌های کارائوکه، محل‌های نمایش فیلم‌های ویدئویی، کافه‌های اینترنتی و محل‌های بازی‌‌های کامپیوتری آنلاین را به عنوان بخشی از مبارزه با فرهنگ پاپ کره جنوبی صادر کرد.

به ادعای فراریان از کره شمالی فیلم‌ها و ترانه‌های مردم‌پسند کره جنوبی در این کشور منزوی کمونیستی محبوبیت بسیاری دارد.

نوارهای ویدئویی و سی‌دی‌های فیلم‌ها، سریال‌های تلویزیونی، و موسیقی‌های کره جنوبی  از طریق شمال شرق چین به کره شمالی قاچاق می‌شود.

منبع : همشهری

مطالب مرتبط :

یانگوم جواهری در قصر

گفت‌وگو با دوبلورهای سریال جواهری در قصر

یانگوم جواهری در قصر

ایرانیان مستند جواهری در قصر را می‌سازند

گفت‌و‌گو با بازیگر نقش افسر «مین جونگ هو»