تبیان، دستیار زندگی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گسترش ادب قرآنی را از مهمترین دستاوردهای برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صفارهرندی:

گسترش ادب قرآنی از دستاوردهای نمایشگاه قرآن است

گسترش ادب قرآنی از دستاوردهای نمایشگاه قرآن است

منبع: خبرگزاری مهر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گسترش ادب قرآنی را از مهمترین دستاوردهای برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد .

محمدحسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ادب حضور در برابر قرآن را از دستاوردهای این نمایشگاه عنوان کرد و یادآور شد: ادب باید در برابر و در حضور خالق و نازل ‌کننده قرآن نیز وجود داشته باشد، یعنی تمام زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی باید در ارتباط با قرآن باشد.

صفارهرندی در مورد گسترش ادب قرآنی بین دولتمردان گفت: رییس‌ جمهور به‌ عنوان سفیر پیام قرآن، در قلب بلدی که بلد ظهور حق نیست، حضور پیدا می‌کند و پیام قرآن را ابلاغ  و مورد تکریم ملت‌ها و برخی دولت‌ها قرار می‌گیرد، که این به ‌معنی گسترش ادب قرآنی در دولت است. گسترش ادب قرآنی در میان مردم نیز بسیار مشهود است که حضور گسترده مردم در نمایشگاه قرآن به خوبی مؤید این مطلب است .

حجت ‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری نیز در سخنانی گفت: در نمایشگاه امسال شاهد حضور پرشورتر جوانان بودیم و این از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و عنایت خاص رهبر معظم انقلاب به نشر و ترویج و توجه به قرآن در میان مردم است. توجه مقام معظم رهبری در روز اول ماه رمضان و دعوت ایشان از قاریان قرآن در این روز نشانه‌ اهمیت قرآن نزد ایشان است.

محمدعلی خواجه‌ پیری رئیس نمایشگاه این دوره نیز در سخنانی با اشاره به استقبال گسترده از نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه یک جشنواره‌ بزرگ دینی و قرآنی است که همه‌ نهادها باید در آن حضور داشته باشند و به ‌عنوان یکک کار ملی باید به آن نگاه کرد.

وی یادآور شد: موقتی بودن نمایشگاه باعث می‌شود که بسیاری از امکانات و تلاش‌ها از بین بروند و هدر شوند. کمبودها و محدودیت‌های ما باعث می‌شوند که نتوانیم برنامه‌ ای بلند مدت داشته باشیم. باید بتوانیم کار و فعالیت خود را برای نمایشگاه شانزدهم از همین فردا آغاز کنیم.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان( 22 شهریور) با شعار "زندگی قرآنی؛ انسجام اسلامی" در مصلای امام خمینی(ره) آغاز و 10 صبح تا 10 شب پذیرای علاقمندان بود .

در نمایشگاه بین المللی قرآن امسال، 25 کشور اسلامی و غیر اسلامی از جمله ترکیه ، بنگلادش ،هند، عمان، عراق، لبنان، سوریه، عربستان، انگلستان ، رومانی و نروژ شرکت دارند .

در این نمایشگاه که شامل 300 غرفه است 180 ناشر داخلی و خارجی در 26 بخش مختلف از جمله دانشگاهی، نشرالکترونیک ، کودک و نوجوان، هنر، پژوهش، آموزش حوزوی ، حجاب و عفاف و شعر و ادبیات، آخرین دستاوردهای خود را در زمینه قرآن کریم ارائه کردند.

روابط عمومی موسسه تبیان