تبیان، دستیار زندگی
بر اساس اعلام جدید كمیته‌ی فوتسال فدراسیون فوتبال، تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی كوچك .....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شرکت فوتسال ایران در جام جهانی کوچک

شرکت فوتسال ایران در جام جهانی کوچک

بر اساس اعلام جدید كمیته‌ی فوتسال فدراسیون فوتبال، تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی كوچك با تیم‌های پاراگوئه، اسلوونی و ازبكستان هم گروه شده است.

"عباس ترابیان" رییس كمیته‌ی فوتسال فدراسیون فوتبال گفت: در حالی كه در خبر اولیه اعلام شده بود كه تیم‌های پاراگوئه، اروگوئه و ازبكستان حریف ایران در جام جهانی كوچك هستند، امروز نامه الكترونیكی را از سوی "فرناندز" رییس كمیته بین‌الملل فوتسال برزیل دریافت كردیم كه دراین نامه برزیل ضمن عذرخواهی اعلام كرده كه این خبر اشتباه بوده و اسلوونی جایگزین اروگوئه در گروه ایران شده است.

وی افزود: تیم ایران برای حضور در این مسابقات بیست و ششم مهربه برزیل سفر می‌كند و در روزهای بیست و هشتم، بیست و نهم و سی‌ام همین ماه به ترتیب با تیم‌های پاراگوئه، ازبكستان و اسلوونی بازی خواهد كرد.

ترابیان ادامه داد: این مسابقات در چهار گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و ایران در گروه B قرار دارد. از هر گروه نیز دو تیم به مرحله یك چهارم صعود می‌كنند اما، نحوه برخورد تیم‌ها در مراحل بالا هنوز مشخص نشده و ما از برزیل خواسته‌ایم تا نحوه برخورد تیم‌ها را روشن كند.

وی همچنین از انتخاب منوچهر نظری به عنوان یكی از داوران جام جهانی كوچك خبر داد.

رییس كمیته فوتسال فدراسیون فوتبال حضور در جام جهانی كوچك را تجربه بسیار خوبی برای تیم جوانان ایران دانست و افزود: پاراگوئه تیم قدرتمندی است و اسلوونی و ازبكستان هم تیم‌های بسیار خوبی هستند كه البته فكر می‌كنم اسلوونی قوی‌تر از ازبكستان باشد. حضور در این تورنمنت برای تیم جوانی كه بازیكنانی نظیر عباسی، سلطانی، فخیم و ... را به همراه دارد بسیار خوب خواهد بود.

ترابیان درباره‌ی وضعیت تیم امید فوتسال پیش از اعزام به ماكائو جهت حضور در رقابت‌های سالنی آسیا گفت: شرایط بسیار خوبی در این تیم وجود دارد و این تیم بیست و سوم، تا بیست و ششم مهر در مسابقات غرب آسیا شركت می‌كند و پس از یك روز حضور در تهران، بیست و نهم مهر به ماكائو اعزام می‌شود.

وی از هم گروه شدن ایران با تیم‌های عربستان، لبنان و اندونزی خبر داد و گفت: ما تیم خوبی هستیم اما تنها تیمی هستیم كه با بازیكنان رده سنی امید در این مسابقات شركت می‌كنیم و تمام تیم‌ها با قدرت به ماكائو خواهند آمد، بویژه ژاپن كه پس از ناكامی در رقابت‌های فوتسال قهرمانی آسیا می‌خواهد در مسابقات سالنی آسیا قهرمان شود. این رقابت‌ها بهترین محك برای تیم جوان ماست و باید كم كم به این سمت برویم كه بازیكنان جوان را جانشین بازیكنان پا به سن گذاشته‌مان كنیم.

اصغر قهرمانی، حمیدرضا ابراری‌نیا، سیدجواد منتظر، حمیدرضا حیدریان، احمد پری آذر، فرهاد فخیم، جواد اصغری مقدم، محمد گلزاره، محمد هاشم‌زاده، كاظم محمدی، حمید نصیری، محمدرضا زحمتكش، داود عباسی، حسن صبوری، مجید رئیسی و جاسم سلطانی بازیكنان اعزامی به برزیل هستند.