تبیان، دستیار زندگی
علی نصیریان گفت: فكر نمی كردم پخش مجموعه «میوه ممنوعه» منجر به ایجاد حساسیتهایی كاذب در بین برخی مخاطبان شود ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حساسیت‌ها درباره شخصیت «حاج یونس فتوحی» كاذب است

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه در فارس

نصیریان: حساسیت‌ها درباره شخصیت «حاج یونس فتوحی» كاذب است

علی نصیریان گفت: فكر نمی كردم پخش مجموعه «میوه ممنوعه» منجر به ایجاد حساسیتهایی كاذب در بین برخی مخاطبان شود.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

علی نصیریان در نشست بازیگران و عوامل مجموعه «میوه ممنوعه» كه در خبرگزاری فارس برگزار شد گفت: زمانی كه قسمتهای اولیه مجموعه پخش می‌شد عده‌ای شروع كردند به بهانه جویی و ادعا كردند كه سوژه این مجموعه و اتفاقاتی كه برای حاج یونس فتوحی می افتد خط قرمز است در صورتیكه من اینقدر حساسیت نمی‌دیدم برای اینكه در اصل داستان شیخ صنعان كه ما در این مجموعه از آن الهام گرفته‌ایم آمده است: می بخور، خوك بچران، مصحف بسوزان و شیخ صنعان این كار را می‌كند. این كلام را عطار نیشابور در قرن‌ها پیش گفته است و من چنین حساسیتهایی را در مورد شخصیت حاج فتوحی پیش‌بینی نمی‌كردم.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

وی در ادامه درباره رجوع اهالی خانواده فتوحی به دختر كوچك خانواده برای حل مشكلاتشان بدون توجه به بایكوت شدن او از سوی پدر گفت: دختر كوچك خانواده وكیل است و پرسونالیته قوی دارد و در زمان تجردش خانه را می‌گرداند به طوریكه پدرش بعد از رفتن او لب به غذا نمی‌زند، اما این شخصیت كاملا مثبت نیست و بدون رضایت پدر ازدواج كرده و از خانه رفته است ولی با توجه به اراده قوی و جربزه‌ای كه دارد همه به او پناه می‌برند.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

وی در ادامه این نشست درباره دیر متوجه شدن شخصیت هستی به علاقه حاج یونس فتوحی گفت: این گونه نیست كه هستی متوجه عشق حاج یونس نشده، بلكه او به دنبال كارخانه و حفظ آن است. او متوجه شده ولی پیش خود گمان می‌كند این مرد متدین از این كارها نمی‌كند.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

وی افزود: زنها شخصیت پیچیده‌ای دارند. برخوردهای هستی با حاجی، همه مهربانانه است كه مقداری از آنها تمهید است.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

در سكانسی كه حاج فتوحی در مقابل فرزاد به هستی ابراز علاقه می‌كند و با واكنش فرزاد مواجه می‌شود، برخورد هستی با حاج یونس صمیمانه است.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

چون حاجی كار بدی نكرده است كه با خشونت با او رفتار شود، فقط ارتباط مهربانانه‌ای است كه هستی قبولش می‌كند. زنها كاملا می‌دانند كه مردها چه موقعیتی در مقابل آنها دارند.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

علی نصیریان در ادامه با بیان اینكه كار هنر انتها ندارد گفت: وقتی شما می‌بیند كاری را می شد بهتر انجام داد به دلیل خاصیت هنر است. این زیركی و هوشمندی در هستی وجود داشت كه متوجه عشق حاج فتوحی شود. او دختر هوشمندی است كه می‌داند ولی به روی خود نمی‌آورد و آن را كتمان می‌كند.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

وی در ادامه درباره كارگردانی حسن فتحی گفت: فتحی كارگردانی است كه بر بعد گفت‌وگو و تحلیل كاراكتر با بازیگر تسلط بسیاری دارد و درام شناس و شخصیت شناس بسیار خوبی است و شخصیتها را به خوبی تحلیل می‌كند و وسواس بسیاری در كار خود دارد او به هیچ عنوان از هیچ پلانی نگذشت و كم نگذاشت.

نشست عوامل مجموعه میوه ممنوعه

او اصلا به فكر انجام شدن كار نبود و سریالی دراماتیك و نمایشی با وسواس بسیار ساخت.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط :

میوه ممنوعه» و انتقاد به عملكرد مخابرات!

دانلود موسیقی تیتراژ میوه ممنوعه

عواقب مغرور شدن به عبادت را می‌بینیم

سریال‌های رمضان از نگاه منتقدان (1)

سریال‌های سال‌های گذشته بهتر بودند

میوه ممنوعه قصه‌ای از شاه لیرو شیخ صنعان