تبیان، دستیار زندگی
؛ مهندس مهرعلیزاده: پرچم سازمان تربیت بدنی بزودی در بم به اهتزاز در می آید عصر پنجشنبه در مراسم گلریزان جامعه ورزش برای كمك به زلزله زدگان بم، كه به همت فدراسیون های وزنه برداری و فدراسیون های رزمی انجام شد، 15 میلیون تومان ك...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراسم گلریزان جامعه ورزش- ورزشگاه حیدرنیا؛

مهندس مهرعلیزاده:

پرچم سازمان تربیت بدنی بزودی در بم به اهتزاز در می آید

عصر پنجشنبه در مراسم گلریزان جامعه ورزش برای كمك به زلزله زدگان بم، كه به همت فدراسیون های وزنه برداری و فدراسیون های رزمی انجام شد، 15 میلیون تومان كمك نقدی و دو كامیون كمك های غیرنقدی توسط قهرمانان و مدال آوران ورزش جمع آوری شد.

مراسم كمك به زلزله زدگان در ورزشگاه شهید حیدرنیا با حضور مهندس محسن مهرعلیزاده، رییس سازمان تربیت بدنی، علی كفشیان، محمد درخشان، جمشید تقی زاده، معاونین سازمان تربیت بدنی، علی مرادی و داراب ریاحی، رییس و دبیر فدراسیون شنا، محمود مشحون، رییس فدراسیون بسكتبال، دكترمحمد هاشمیان، دبیر فدراسیون پزشكی، محمدرضا طالقانی، رییس فدراسیون كشتی، حسین رضازاده، قوی ترین مرد جهان، علی دایی، كاپیتان تیم ملی فوتبال و بسیاری از قهرمانان و مدال آوران رشته های مختلف ورزشی و جمع كثیری از مردم برگزار شد.

در این مراسم، مهندس مهرعلیزاده طی سخنانی گفت: در مصیبت وارده دو امتحان بزرگ بر ملت بزرگ ایران وارد شد. اولین امتحان برای مردم آسیب دیده شهر بم بود كه چه میزان در مقابل مصیب صبر دارند و دومین امتحان برای ملت بزرگ ایران بود. مردم ایران پس از شنیدن خبر این واقعه، احساس همدردی و همدلی خود را با مردم زلزله زده آغاز كردند و شاهد سیل عظیم كمك های نقدی و غیرنقدی مردم به سوی بم بودیم.

وی ادامه داد: در این امتحان بزرگ هم مردم بم و هم ملت بزرگ ایران و به خصوص جامعه ورزش كشور با كمك های خود، سرافراز از این امتحان به درآمدند.

رییس سازمان تربیت بدنی با اشاره به جلسه هیات دولت در كرمان و بازسازی این شهر یادآور شد: با مصوبات اخیر هیات دولت و اختصاص حدود 400 میلیارد تومان به بازسازی شهر بم امیدواریم پس از مقدمات اولیه و مكان یابی مناسب، از هفته آینده، كار ساخت بم آغاز شود و تا دو سال آینده اتمام یابد. در این راستا سازمان تربیت بدنی بسیار مصمم است تا پرچم این سازمان هر چه زودتر در بم به اهتزاز درآید .

همچنین پس از سخنان رییس سازمان تربیت بدنی، علی دایی، حسین رضازاده، هادی ساعی و تعدادی از قهرمانان كشورمان در میان جمعیت به جمع آوری كمك های نقدی مردم پرداختند و در پایان مبلغ 15 میلیون تومان به صورت نقدی و دو محموله كامیون وسایل و ملزومات زندگی جمع آوری شد.

در پایان این مراسم نیز كلیه قهرمانان ورزشی كشورمان به همره روسای فدراسیون های مختلف اقدام به اهدای خون خود برای كمك به مصدومان و زلزله زدگان بم كردند.