تبیان، دستیار زندگی
ندس مهرعلیزاده ؛ جلسه ستاد كمك رسانی به زلزله زدگان بم تشكیل شد جلسه ستاد كمك رسانی به زلزله زدگان بم كرمان، در سازمان تربیت بدنی برگزار شد. عیسی اسحاقی سخنگوی سازمان تربیت بدنی ضمن تسلیت به خانواده درگذشتگان زلزله بم گفت: ست...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به ریاست مهندس مهرعلیزاده ؛

جلسه ستاد كمك رسانی به زلزله زدگان بم تشكیل شد

جلسه ستاد كمك رسانی به زلزله زدگان بم كرمان، در سازمان تربیت بدنی برگزار شد.

عیسی اسحاقی سخنگوی سازمان تربیت بدنی ضمن تسلیت به خانواده درگذشتگان زلزله بم گفت: ستاد كمك رسانی به زلزله زدگان شهرستان بم صبح امروز به ریاست مهندس مهرعلیزاده معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی و معاونین سازمان تشكیل شد.

اسحاقی ضمن تشكر از جامعه ورزش و فدراسیون ها كه به كمك زلزله زدگان شتافتند افزود: با توجه به جدی بودن این موضوع ستاد كمك رسانی سازمان تشكیل گردید.این ستاد دركنار ستاد حوادث غیر مترقبه كشور امداد رسانی خواهد كرد

وی تصریح كرد: در این جلسه همچنین مهندس مهرعلیزاده ضمن تسلیت به خانواده زلزله زدگان ازجامعه ورزش خواست تا بسیج شوند و هر كمكی كه می توانند به زلزله زدگان برسانند.

اسحاقی افزود: سازمان تربیت بدنی ضمن اعزام پزشكان ورزشی به شهرستان بم آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن سالن های ورزشی برای پناه دادن به مجروحان این حادثه تاسف انگیزه اعلام نمود.

مشاور رییس سازمان تربیت بدنی افزود: با توجه به نیاز زلزله زدگان به لباسهای گرم در این جلسه مقرر گردید تعداد 10000 دست گرمكن به منطقه ارسال شود و همچنین كاركنان سازمان تربیت بدنی 5 روز از حقوق خود را به زلزله زدگان اختصاص دهند.

وی تصریح كرد: همچنین ستادی باحضور معاون حقوقی پارلمانی- معاون اشتغال- دبیر كل كمیته ملی المپیك – معاون طرح توسعه و روسای فدراسیون ها ی وزنه برداری – كشتی – فوتبال – پزشكی ورزشی – كوهنوردی و تكواندو و مدیران كل دفتر مشترك- پشتیبانی – روابط عمومی وفنی ومهندسی تشكیل و راههای كمك به زلزله زدگان بررسی گردد.

حسین رضازاده:

تجربه تلخ حادثه اردبیل برایم تكرار شد

در اولین فرصت به یاری مردم بم خواهم شتافت

این ضایعه و مصیبت ملی را از طرف خود و تمام خانواده ورزشی كشور به مردم استان كرمان به خصوص مصیبت زدگان شهر بم تسلیت می گویم.

حسین رضازاده قوی ترین مرد جهان و یكی از پهلوانان غیرتمند كشورمان با اظهار تاسف از حادثه زلزله شهر بم گفت: من به عنوان یك عضو كوچك از خانواده ورزشی كشورمان از صمیم قلب این ضایعه وارده را به تمامی مردم شهر بم و استان كرمان تسلیت گفته و از خداوند برای تمامی بازماندگان این حادثه جانگداز طلب صبر و آرامش می نمایم.

من به نمایندگی از كلیه وزنه بردارن كشور و مردم استان اردبیل در یاری رساندن به مردم زلزله زده شهر بم از هیچگونه اقدامی دریغ نخواهم كرد و با غیرتی كه از تمامی مردم ایران به خصوص مردم استان اردبیل سراغ دارم، امیدوارم این مساعدت ها هر چه سریعتر صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: به عنوان عضوی از خانواده مصیبت زده ایران آماده ام تا در صورت امكان به شهر بم رفته و از نزدیك حامی و همدرد عزیزان زلزله زده باشم.

من خود به نوعی یك زلزله زده هستم و در زلزله ای كه چند سال پیش در اردبیل رخ داد از نزدیك شاهد و ناظر مشكلات مردم بودم.

با توجه به این مساله از كلیه برادران و خواهران ایرانی درخواست می نمایم تا با ارسال كمك های نقدی و غیر نقدی خود از قبیل مواد غذایی كنسرو شده، البسه گرم، پتو و هر گونه وسایل مورد نیاز دیگر به یاری هموطنان نیازمند خود بپردازند.

حسین رضازاده در خصوص نقش ورزشكاران در این مرحله حساس گفت: همواره در هر حادثه ای اولین نگاه ها به جامعه ورزشی بوده و همه اشخاص حادثه دیده به نوعی دیگر به كمك ورزشكاران چشم دوخته اند.

ورزشكارانی كه در فتوت و جوانمردی حرف اول را می زنند باید بدون هیچگونه اتلاف وقتی وارد صحنه شوند و مانند همیشه به یاری عزیزان زلزله زده شهر بم بشتابند.

قویترین مرد جهان ضمن اظهار تاسف از حادثه اخیر ادامه داد: مردم شهر بم به علت قرار گرفتن در فصل زمستان و شرایط جوی بسیار سرد منطقه حادثه دیده احتیاج مبرم به وسایل گرما زا و پوشاك مناسب دارند و كمك هموطنان عزیزمان در این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تمامی مصیبت زدگان شهر بم چشم به كمك های شما دارند و تنها امیدشان بعد از خدا یاری و مساعدت شما برادران و خواهران ایرانی است.

رضازاده در پایان افزود: وضعیت پیش آمده در شهر بم را كاملا احساس می كنم و به محض آماده شدن شرایط لازم خود را به این منطقه خواهم رساند.

حضور ورزشكاران و شخصیت های مختلف كشور در این وضعیت از اهمیت خاصی برخوردار است و می تواند از لحاظ روحی نیز برای مصیبت زدگان شرایط مناسبی را مهیا سازد.

امیدوارم تمامی مردم كشورمان به خصوص مردم با غیرت شهر اردبیل هر چه سریعتر به یاری عزیزان حادثه دیده بپردازند.

محمدرضا طالقانی: جامعه كشتی عزادار شد

راه تختی را در كمك به زلزله زدگان ادامه می دهیم

جامعه كشتی آماده ارایه هر گونه كمك و خدمات به زلزله زدگان در جمع آوری و ارسال محموله ها اهدایی از سوی مردم می باشد.

محمدرضا طالقانی رییس فدراسیون كشتی كشورمان گفت: جهان پهلوان تختی پس از زلزله بوئین زهرا كمك های مردمی را جمع آوری كرد و به كمك زلزله زدگان شتافت. ما نیز به جهان پهلوان تختی اقتدا می كنیم و راه او را ادامه می دهیم.

وی با اعلام مراتب تاسف خود برای داغ دیدگان این حادثه اعلام كرد: مردم همیشه در صحنه و با محبت كشورمان از زمان اعلام وقوع این حادثه دردناك كمك های انسان دوستانه خود را روانه مناطق زلزله زده كرده اند و بار دیگر به كمك هم میهنان خود شتافته اند.

به همین منظور فدراسیون كشتی نیز در نظر دارد از ساعت 1 تا 8 بعدازظهر روز دوشنبه در مقابل سالن جهانبخت توفیق اقدام به جمع آوری كمك های مردم شریف و همشهریان تهرانی نماید.

رییس فدراسیون كشتی با اعلام هم دردی با مصیبت دیدگان این حادثه افزود: روز 17 دی كه طبق معمول هر ساله مراسمی در محل مزار جهان پهلوان تختی برگزار می شود در نظر داریم كمك های مردمی را جمع آوری و راه جهان پهلوان تختی را در خصوص كمك به زلزله زدگان ادامه دهیم.

مردم شریف و بشردوست كشورمان می توانند كمك های نقدی و غیر نقدی خود را در این راه اهدا كنند.

وی در پایان گفت : تا كنون مبلغ229 میلیون ریال از سوی پیشكسوتان ،ملی پوشان و جامعه كشتی جمع آوری شده كه برای عزیزانمان در بم ارسال می شود و تمام عواید حاصل از فروش بلیط در هفته ششم مسابقات لیگ برتر كشتی نیز به حساب زلزله زدگان واریز می شود.

محمدرضا یزدانی خرم:

آمادگی هرگونه كمك به زلزله زدگان بم را داریم

.فدراسیون والیبال در جهت كمك به مردم زلزله زده شهرستان بم از هیچ اقدام و تلاشی دریغ نخواهد كرد

محمدرضا یزدانی خرم رییس فدراسیون والیبال كشورمان با ابراز تاسف از حادثه پیش آمده ، برای مردم بم، افزود: این زلزله ضایعه بزرگ و عظیمی بود كه برای هموطنان مان در شهرستان بم پیش آمد و باعث تاثر همگان شد . اما آنها مطمئن باشند كه مردم ایران و خصوصا جامعه ورزش در این شرایط سخت آنها را تنها نخواهند گذاشت و در هر زمینه ای حامی آنها خواهند بود.

وی اظهار داشت: خوشبختانه ورزشكاران ما همیشه در انجام امور خیر پیش قدم بوده اند كه تلاشهای گسترده مرحوم تختی برای كمك به زلزله زدگان بوئین زهرا در چندین سال پیش نمونه بارز این مساله بود، من مطمئن هستم كه پهلوانان و قهرمانان ورزشی ما این بار هم چون همیشه احساس هم نوع دوستی خود را نشان داده و به هموطنان بی خانمان شده خود در بم كمك می كنند.

یزدانی خرم تصریح كرد: در همین راستا فدراسیون والیبال هم آمادگی هرگونه كمك رسانی به مردم شهرستان بم را دارد تا بدین طریق احساس همدردی خود را به آنها نشان دهد، البته این كار باید پس از هماهنگی های انجام شده با سازمان تربیت بدنی انجام شود تا همه اهالی ورزش بتوانند در این امر خیر خداپسندانه پیش قدم شوند.

رییس فدراسیون والیبال در پایان صحبت های خود با مخالفت از حضور در شهرستان بم گفت: حضورداشتن در محل زلزله مفید نبوده و هیچ مشكلی را حل نمی كند و تنها باعث افزایش درگیری های مسوولین شهرستان بم می شود، بنابراین بهتر است تنها كمك های خود را در هر زمینه ای به این شهرستان ارسال كنیم.

هادی ساعی قهرمان تكواندو جهان: احساس می كنم این اتفاق برای خانواده خودم افتاده است


مردم خوب كشورمان همیشه و در تمامی میادین بین المللی حامی ورزشكاران بوده اند و حالا با وقوع این زلزله تاسف بار، نوبت ما است كه به كمك مردم برویم.

هادی ساعی، قهرمان شناخته شده تكواندو جهان در خصوص كمك به مردم زلزله زده شهرستان بم ضمن بیان مطلب فوق، گفت، با شنیدن خبر زلزله شهرستان بم و كشته شدن تعداد بسیار زیادی از هموطنان عزیز تمام بدنم لرزید و غم سنگینی بر دلم نشست به نحوی كه احساس می كنم این اتفاق برای خانواده خودم افتاده است.

وی افزود: در میادین و مسابقات بین المللی دعا و تشویق های همین مردم بود كه باعث موفقیت و پیروزی ورزشكاران بر رقبای سرسخت خارجی می شد و مردم همیشه در كنار ما ورزشكاران بوده اند اما حالا با وقوع این حادثه نوبت ماست كه به كمك این مردم عزیز بشتابیم.

ساعی درپایان افزود: خودم را كوچك این مردم می دانم و نمی خواهم عنوان كنم اما آنچه را كه در توانم هست به مردم عزیز زلزله زده بم ،اهدا خواهم كرد و از همه ورزشكاران عزیز كشورم می خواهم با حضور در پایگاه های انتقال خون و اهدا كمك های نقدی و جنسی به كمك برادران و خواهران نوعی خود در بم بشتابند.