تبیان، دستیار زندگی

بهترین عطرهای خنک زنانه | معرفی 15 ادکلن سرد زنانه اورجینال

عطرهای خنک، گزینه‌های مورد استفاده ما در فصل تابستان هستند. در فصل تابستان که هوا بسیار گرم است، حرکت مولکول‌ها در هوا بسیار سریع‌تر از هوای سرد بوده، در نتیجه بوها با سرعت خیلی بیشتری در هوا جابه‌جا می‌شوند. به این معنی که عطری که شما استفاده می‌کنید، با سرعت و شدت بیشتری به مشام دیگران رسیده و حتی ممکن است اثر آن خیلی زودتر از روی پوست و لباس شما از بین برود. در نتیجه در تابستان باید از عطرهایی استفاده کرد که طبعی خنک، ملایم و پخش بوی متوسطی داشته باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بهترین عطرهای خنک زنانه
عطرهای خنک، گزینه‌های مورد استفاده ما در فصل تابستان هستند. در فصل تابستان که هوا بسیار گرم است، حرکت مولکول‌ها در هوا بسیار سریع‌تر از هوای سرد بوده، در نتیجه بوها با سرعت خیلی بیشتری در هوا جابه‌جا می‌شوند. به این معنی که عطری که شما استفاده می‌کنید، با سرعت و شدت بیشتری به مشام دیگران رسیده و حتی ممکن است اثر آن خیلی زودتر از روی پوست و لباس شما از بین برود. در نتیجه در تابستان باید از عطرهایی استفاده کرد که طبعی خنک، ملایم و پخش بوی متوسطی داشته باشند.

ویژگی‌های عطرهای خنک

عطرهای خنک علاوه بر پخش بوی متوسطی که دارند، به طور معمول از روایح انرژی بخش ساخته می‌شوند. نت‌هایی که در عطرهای خنک به کار می‌رود، شامل مواردی مثل مرکبات، انواع میوه‌ها، گل‌های سبک، گیاهان معطر و روایح آبزی می‌شود. این روایح در عطرها باعث ایجاد حس و حالی شورانگیز، تابستانه و سرزنده می‌شوند و استفاده از آن‌ها می‌تواند انرژی شما را در طول یک روز گرم تابستانه تامین کرده و به شما احساس شادابی را القا کند.

 معرفی بهترین عطرهای خنک زنانه

1. لایت بلو اینتنس دولچه گابانا

عطر لایت بلو اینتنس از برند دولچه گابانا، در جامعه طرفداران عطر و ادکلن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این عطر خنک زنانه به ‌خاطر رایحه‌ تازه و مرکباتی‌اش با شدتی عمیق‌تر و ماندگارتر در مقایسه با نسخه اصلی لایت بلو شناخته شده است. از بهترین عطرهای سرد زنانه که با نت‌های لیمو ترش، سیب و روایح گلی معطر، دارای احساس شادابی و سرزندگی است و به عنوان عطری تطبیق‌پذیر و همه‌کاره از آن یاد می‌شود که می‌توان آن را به طور روزمره و در تمامی موقعیت‌های اجتماعی استفاده کرد.

2. تام فورد الکتریک چری

عطر الکتریک چری از برند آمریکایی تام فورد به عنوان گران ترین ادکلن زنانه ، دارای نت ویژه و کم‌یاب گیلاس و آلبالو می‌باشد. به طور عمده این نت زیاد در عطرها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما تام فورد با جسارت آن را در سراسر رایحه دلچسب الکتریک چری پراکنده و این جسارت را به رایحه این عطر نیز انتقال داده است. در کنار گیلاس و آلبالو، می‌توان بوی نت‌های زنجبیل، مشک و فلفل صورتی را نیز احساس کرد که به حس و حال پر انرژی و جسور بهترین عطر سرد زنانه دامن می‌زند.

3. پارفومز د مارلی والایا

بهترین ادکلن سرد زنانه از برند پارفومز د مارلی، رایحه‌ای گلی - میوه‌ای دارد. این عطر با ترکیبی درخشان و دلچسب از نت‌های مرکباتی مثل ترنج و نارنگی ماندارین و میوه‌های تابستانه مثل هلو، با حس و حالی شاداب و پرانرژی شروع می‌شود و کم‌کم با نت‌های گلی و آرامش‌بخش خس‌خس، گل برف و شکوفه پرتقال به تعادل می‌رسد. در لایه‌های پایه این عطر حتی رگه‌هایی از رایحه چوبی احساس می‌شود، که این عطر را به رایحه‌ای بسیار خاص و شیک تبدیل می‌کند، که بهتر است آن را برای استفاده در موقعیت‌های رسمی و خاص‌تر نگه دارید.

4. دولچه گابانا لیمپرتریس 

عطر لیمپرتریس از برند دولچه گابانا رایحه‌ای بسیار خاص و کمیاب دارد و ترکیب آن کمتر در عطرهای دیگر دیده می‌شود. این عطر گلی میوه‌ای، ترکیبی بسیار خوش‌بو و منحصر به فرد از میوه‌های تابستانی خنک و حتی روایح آبزی دارد؛ تمام آن‌چه که نیاز دارید تا احساس کنید که در یک تعطیلات خوش و دلچسب با خانواده و دوستان خود، کنار ساحلی آرام و خلوت هستید. نت‌های ریواس، کیوی، هندوانه و لیمو ترش، در کنار نت‌های گلی گل مریم، یاس و چوب صندل سفید، این رایحه خاص و بسیار باطراوت را می‌سازند.
عطر دولچه گابانا لیمپرتریس

5. لووه میامی آگوا بیچ

عطر آگوا میامی بیچ از بهترین عطرهای خنک زنانه و مردانه با رایحه چوبی گلی مشکی است که برای استفاده همگان مناسب است. این عطر چوبی، با رایحه میوه‌ای غلیظ و بسیار خوشبویی از ترکیب میوه‌های نارنگی ماندارین، انگور فرنگی سیاه، گلابی شروع می‌شود و در ادامه می‌توان حضور نت‌های گلی یاس، گل برف و مگنولیا را در رایحه آن احساس کرد. پایه آن را روایح چوبی و مشکی تشکیل می‌دهند، که باعث شده است این عطر خنک در عین سرزندگی، فضای نسبتاً سنگین و بسیار شیکی داشته باشد که این امر آن را برای استفاده در محافل رسمی بسیار مناسب کرده است.

6. دولچه گابانا کویین

عطر کیو یا کویین، محصولی از برند دولچه گابانا است که در موازات با عطر کِی یا کینگ یعنی نسخه مردانه آن، به بازار عرضه شده است. این عطر میوه‌ای از نت‌های میوه‌ای بسیار ویژه و خاصی ساخته شده است، که فضایی منحصربه‌فرد و بسیار جالب به آن می‌دهد. بهترین ادکلن زنانه با بوی سرد نت‌های لیمو ترش، یاس، پرتقال خونی، گل آفتاب پرست، گیلاس، مشک و سدر. کویین عطری پر احساس است که هر لایه از آن، شخصیت خاص خود را دارد.

7. سرژف کازاموراتی لا توسکا

عطر لا توسکا عطری از سری کازاموراتی برند سرژف است، که رایحه‌ای گلی و طبعی معتدل دارد. از این عطر می‌توان در تمامی فصل‌های سال استفاده کرد، با این حال استفاده از آن در فصل تابستان احساس سرزندگی و شادابی دیگری به شما می‌دهد. این عطر ویژه، رایحه‌ای متشکل از نت‌های مرکباتی نارنگی ماندارین و لیمو ترش و نت‌های گلی و معطر رز، برگ بنفشه، اوکالیپتوس، وانیل و نعناع هندی دارد. ترکیبی کاملاً دارای تعادل، از نت‌های خنک و گرمی که در کنار یکدیگر، فضایی بسیار دلچسب و راحت را به ارمغان آورده‌اند.

8. کرید ویند فلاورز

عطر گلی ویند فلاورز از برند کرید، یکی از محبوب‌ترین و بهترین عطرهای خنک زنانه دنیا است. همان‌طور که از نام این عطر پیدا است، ویند فلاورز عطری سبک و دلنشین است که حس و حال آن شبیه به چرخش گل‌برگ‌های گل‌های خوش‌بو در باد است. این عطر رایحه خلوتی دارد و تنها ترکیب چند نت محدود ترنج، یاس، پرالین، مشک و روایح چوبی می‌باشد. استفاده از آن در تابستان می‌تواند تداعی‌گر نسیمی خنک، دلپذیر و خوش‌بو از گل‌ها در بهار باشد.

9. شنل چنس تندر

عطر چنس تندر از برند محبوب شنل، عطری گلی میوه‌ای با رایحه‌ای بسیار خاص است که نت‌هایی ویژه و کمیاب در رایحه آن به کار رفته است. گریپ فروت، به، یاس، سنبل، مشک، کهربا، سدر و زنبق از جمله این نت‌ها هستند، که ترکیبی بسیار عجیب و خارق‌العاده ایجاد کرده‌اند. این عطر فضایی بسیار جوانانه و سبک دارد، حس و حالی که می‌توان از آن گرفت، شبیه بالا و پایین‌های زندگی جوانی و حس و حال پرانرژی این دوران است.

10. ورساچه دیلن پرپل

بهترین عطر سرد و خنک زنانه که در گروه بویایی گلی میوه‌ای طبقه‌بندی می‌شود. لایه ابتدایی رایحه این عطر خیلی ساده، با نت‌های مرکباتی ترنج، نارنج و گلابی آغاز شده و این رایحه میوه‌ای را تا آخر در سراسر رایحه عطر حفظ می‌کند و در این میان، گل فیریزیا حس و حالی متفاوت و بسیار جالب به آن القا می‌کند. این عطر شیک و در عین حال ساده، سعی در زنده سازی فضای اسطوره‌ای دوره کلاسیک روم دارد.

11. شنل چنس او فرش

چنس او فرش محصول دیگری از برند شنل است که طبع خنک و تابستانه‌ای داشته و تداعی‌گر تعطیلات خوب تابستانی و روزهای خوش کنار دوستان است. این عطر گلی، همانند رنگ مایع آن حس و حالی سبز رنگ دارد. نت‌های لیمو ترش، سدر، یاس، فلفل، نیلوفر آبی، چوب درخت ساج، نعناع هندی و خس‌خس از جمله نت‌های تشکیل‌دهنده رایحه آن هستند و این فضای سبز و شاداب را به وجود آورده‌اند.
عطر شنل چنس او فرش

12. جنیفر لوپز استیل

برند مشهور جنیفر لوپز، عطری زنانه و گلی بسیار خوشبویی به نام استیل دارد که نمادی از پاک دامنی، ثبات و متانت یک خانم بااصالت است. از بهترین ادکلن های سرد زنانه متشکل از نت‌هایی مثل نارنگی ماندارین، سیب، فلفل، چای، برنج، رز، فریزیا، یاس، گل برف و شکوفه پرتقال که در لایه‌های پایه فضایی چوبی در خود حفظ کرده است. عطر استیل عطری بسیار سرزنده، در عین حال آرام است که می‌توان از آن در تمامی موقعیت‌ها و به صورت روزمره استفاده کرد و احساس راحتی داشت.

13. ژان پل گوتیه سو اسکندل

با ترجمه نام عطر سو اسکندل به " عجب رسوایی‌ای! " می‌توانید حال و هوای غالب به آن را حدس بزنید. این عطر، فضایی هنجارشکن به دور از عرف جامعه ساخته است. با نت‌های یاس، شکوفه پرتقال، گل مریم، تمشک و شیر، تداعی‌گر یک سرخابی جیغ و عصیان‌گر است. همچنین طراحی شیشه آن نیز این عصیان را فریاد می‌زند. فضای جسور و پرانرژی عطر سو اسکندل مناسب استفاده در فضاهایی است که نیاز دارید برجسته و واضح به نظر برسید و توجه‌ها را به سمت خود جلب کنید. این عطر انرژی قدرتمند زنانه شما را به نمایش می‌گذارد.

14. گوچی گورجس گاردنیا

عطر فلورا گورجس گاردانیا، محصولی بسیار خاص، با فلسفه‌ای جالب و ویژه است. این عطر ایتالیایی سعی بر زنده کردن افسانه‌ها و اساطیر قدیمی رومی دارد. نت اصلی بهترین عطر زنانه سرد را گل یاسمن سفید تشکیل می‌دهد، که افسانه‌ها می‌گویند در تولید عصاره‌های جادویی کاربرد داشته و بعضاً خاصیت جاودانگی از خود نشان می‌داده است. در کنار یاسمن، گل یاس و شکوفه گلابی و همچنین شکر قهوه‌ای نیز در تولید این عطر به کار رفته است. رایحه‌ شیرین و دلچسب این عطر معصومیت خاصی از خود به جای می‌گذارد.

15. تیزیانا ترنزی کیرکه

کیرکه عطری معتدل است که برای استفاده خانم‌ها و آقایان طراحی شده است. برند تیزیانا ترنزی همواره جلوه‌ای از افسانه‌های قدیمی ایتالیایی را در فلسفه پشت عطرهای خود قرار می‌دهد. کیرکه عطری است که جلوه‌گر ترانه‌ای است که الهه افسانه‌ای و اسطوره‌ای به نام سیرس، برای قربانیان دریا خوانده است. این عطر، از سرزمینی صحبت می‌کند که روزی مردان و زنان قهرمانی در آن می‌زیستند، در جنگل‌هایی از تمشک و انگور فرنگی.
نت‌های دیگری که در بهترین عطر سرد و خنک زنانه استفاده شده‌اند شامل هلو، گلابی، میوه گل ساعت، ماسه دریا، وانیل، نعناع هندی و چوب صندل سفید هستند. این عطر معتدل حس و حال زندگی و طراوت جنگل‌های مرطوب ایتالیا را تداعی می‌کند.