تبیان، دستیار زندگی
رییس جمهور: اجرای طرح جامع ورزش مهم‌ترین فعالیت دولت خواهد بود استـادیـوم ورزشی ویـژه بـانوان در تهـران احـداث می‌شـود رییس جمهور صبح سه شنبه با تقدیم لایحه بودجه‌ی سال 83 به مجلس شورای اسلامی، اهم برنامه‌های دولت در بخش ورز...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ورزشی

رییس جمهور:

اجرای طرح جامع ورزش مهم‌ترین فعالیت دولت خواهد بود

استـادیـوم ورزشی ویـژه بـانوان در تهـران احـداث می‌شـود

رییس جمهور صبح سه شنبه با تقدیم لایحه بودجه‌ی سال 83 به مجلس شورای اسلامی، اهم برنامه‌های دولت در بخش ورزش و تربیت بدنی را تبیین كرد.

به گزارش ایسنا، سید محمد خاتمی، مهم‌ترین اهداف بخش تربیت‌بدنی را اجرای نظام جامع توسعه‌ی تربیت بدنی كشور دانست و گفت: طرح متعادل سازی فضاهای ورزشی كشور، تسریع در واگذاری امكانات و فضاهای ورزشی به بخش غیر دولتی با اعطای تسهیلات بانكی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در سال 83 خواهد بود.

وی با اشاره به احداث استادیوم ورزشی ویژه بانوان در تهران یادآور شد: از دیگر فعالیت‌های دولت بازسازی 300 زمین فوتبال خاكی، بهره‌برداری از 27 پروژه‌ی ورزشی كارگران، بهره‌برداری از 20 پروژه‌ی ورزشی دانشگاه‌ها، تكمیل هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح كشور و تجهیز بیش از 30 هزار مدرسه و فضای ورزشی ویژه دانش‌آموزان، مهم‌ترین اقدامات پیش بینی شده در سال 1383 خواهد بود.

پیشنهاد مسوولان مجموعه‌ی ورزشی آزادی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ؛

20میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی نیاز وجود دارد

مجموعه‌ی ورزشی آزادی تهران برای تعمیر و مرمت نهایی به رقمی بالغ بر ‌٢٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مجموعه‌ی ورزشی آزادی تهران با بنایی به متراژ ‌٤٦٠ هكتار پس از گذشت ‌٣٠ سال از ساخت آن هنوز بازسازی و مرمت كلی نشده است كه مسوولان و مشاورین بازسازی این مجموعه برآورد كرده‌اند اگر با تورم فعلی بخواهیم مشكلات موجود و بناهایی كه به بازسازی نیاز دارند را تعمیر و ساماندهی نماییم به رقمی بالغ بر ‌٢٠ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

این در حالی است كه برای سال ‌٨٣ تنها بودجه‌ای بالغ بر ‌٨ میلیارد تومان نیاز است و پیشنهاد آن نیز به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داده شده است.

لازم به ذكر است، از ‌٥/٣ میلیارد تومان اعتبار سال ‌٨٢ مبلغی بالغ بر یك میلیارد و ‌٧٥٠ میلیون تومان اختصاص یافته كه ‌٥٠ درصد مابقی این اعتبار هنوز تخصیص نیافته است و اقداماتی كه به شرط تخصیص كل این اعتبار باید انجام شود به رسیدگی اساسی به موتورخانه‌های مجموعه‌ی ورزشی آزادی و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و مسایل مرتبط با استادیوم یكصد هزار نفری (بخش عمده‌ی آن عایق‌های رطوبتی است) بازمی‌گردد.

رقابتهای فوتبال جام‌ ملتهای آسیا ـچین؛

ایران 25 دی‌ماه حریفان خود را می‌شناسد

مراسم قرعه كشی و گروه بندی 16 تیم حاضر در مرحله نمایی مسابقات جام ملت های آسیا، پنجشنبه 25 دی‌ماه (15ژانویه) در شهر چانگ كینگ چین برگزار می‌شود.

ازبكستان، تایلند، كویت، قطر، عربستان سعودی، اندونزی، اردن، ایران،‌ عمان، كره جنوبی، عراق، بحرین، امارات متحده عربی،‌ تركمنستان به همراه چین، میزبان مسابقات و ژاپن قهرمان دوره قبل رقابت‌ها، 16 تیم حاضر در این پیكارها می‌باشند كه از 26 تیرماه تا 16 مردادماه سال آینده ( 17 جولای تا 7 آگوست سال 2004) در چین برگزار می‌شود.

همچنین قرعه كشی تیم‌های آسیایی حاضر در مرحله مقدماتی مسابقات فوتسال سال 2004 ماكائو، روز یكشنبه 21 دی‌ماه (18 ژانویه‌) درماكائو انجام خواهد شد.

تورنمنت بین‌المللی بسكتبال دهه‌ی مبارك فجر اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود

 

اولین تورنمنت بین‌المللی بسكتبال به مناسبت دهه‌ی مبارك فجر در رده‌ی سنی بزرگسالان، اوایل اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

این مسابقات كه قرار بود به مناسب دهه‌ی مبارك فجر در بهمن ماه برگزار شد، به دلیل درگیری فدراسیون بسكتبال برای برگزاری بازی‌های سوپر لیگ، دسته‌ی یك و زیر گروه‌ها، زمان برگزاری آن به اردیبهشت ماه موكول شد.

برای برگزاری این تورنمنت بین‌المللی فدراسیون از تیم‌های آلمان، فرانسه، آفریقا، اسپانیا، قطر، سوریه و لبنان دعوت به عمل آمده است كه تا كنون هیچ تیمی برای شركت در این تورنمت اعلام آمادگی نكرده است.