تبیان، دستیار زندگی
قائم مقام باشگاه استقلال: باشگاه بزودی در مورد همدانی تصمیم می‌گیرد هاشم ساعدی تصریح كرد: در تصمیم‌گیری درباره‌ی «ستار همدانی»، منفعت باشگاه استقلال را درنظر خواهیم گرفت. قائم مقام باشگاه استقلال تهران، با تاكید بر اینكه مسو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخباری از سرخابی

قائم مقام باشگاه استقلال:

باشگاه بزودی در مورد همدانی تصمیم می‌گیرد


هاشم ساعدی تصریح كرد: در تصمیم‌گیری درباره‌ی «ستار همدانی»، منفعت باشگاه استقلال را درنظر خواهیم گرفت.

قائم مقام باشگاه استقلال تهران، با تاكید بر اینكه مسوولیت مسایل فنی هر تیمی برعهده‌ی سرمربی است، اظهارداشت: انتخاب بازیكنان ذخیره و یا تعویض حق مسلم سرمربی می‌باشد كه بازیكنان و مسوولان باشگاه باید با درك مسوولیت‌ها و احترام به نظرات وی از نیمكت نشینی ناراحت نشوند تا سرمربی بتواند با دید وسیع‌تر و آرامش بیشتر، در كسب نتایج دلخواه عمل نماید.

ساعدی افزود: قلعه‌ نوعی در دقیقه‌ی 70 بازی مقابل تیم پاس، تصمیم به ورود همدانی به بازی می‌گیرد كه این بازیكن با عنوان كردن عدم آمادگی روحی قادر به بازی كردن نیست كه این مسئه موجب ناراحتی سرمربی تیم شده است. البته بعد از این اتفاق، با ستار صحبت شد، و ستار نیز كه از بازیكنان شایسته، با تكنیك و با منطق استقلال می‌باشد، دلیل این اقدام را عدم آمادگی روحی اعلام كرد و گفت: بهتر دیدم از بازیكنان دیگری كه در آن موقعیت برای تیم مثمر ثمر بودند استفاده شود و هیچ عمدی در كار نبود.

ساعدی خاطرنشان كرد: همدانی، با تاكید بر علاقه‌مندی به باشگاه و سرمربی تیم استقلال، خواهان ادامه‌ی حضورش در استقلال است و به عنوان یكی از مسوولان باشگاه همه‌ی تلاشم را برای حل شدن این مشكل به گونه‌ای كه به نفع باشگاه باشد، انجام خواهم داد.

وی تصریح كرد: هیات مدیره‌ی باشگاه استقلال، به هیچ وجه با وجود حاشیه‌ها و رخ دادن چنین اتفاقاتی رضایت ندارند و در این مورد نیز چون ستار نیز بر احترام ویژه‌ای برای قلعه نوعی قایل است و رابطه‌ی خوبی نیز دارند، قرار بر این شد تا قلعه نوعی و سرپرست باشگاه نظر نهایی‌شان را به مدیریت باشگاه اعلام كنند تا مدیریت تصمیم نهایی را اتخاذ كند چرا كه موضوع چندان پیچیده نیست و قابل حل می‌باشد.

ساعدی با اشاره به میزان اهمیت حضور قلعه نوعی و همدانی در تیم استقلال گفت: حضور همدانی در تركیب تیم، همواره مفید بوده است و از سویی سرمربی تیم نیز در مورد تعویض‌ها اختیار تام دارد، به هر صورت در روی دادن این اتفاق، سهوی در كار نبوده است، و چون سیاست مدیرعامل بر همكاری و ایجاد وحدت و همدلی استوار است، در این مشكل بوجود آمده نیز باید با قلعه نوعی صحبت شود تا مسایل در یك محیط صمیمانه‌تری حل و فصل شود و به طوری كه منافع باشگاه نیز در نظر گرفته شود.

وی خاطر نشان كرد: در جلسه‌ای كه با حضور مدیر عامل، سرمربی، سرپرست، سخنگو و معاون ورزشی برگزار شد این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت، البته با توجه به سخنان ستار همدانی، با كمی گذشت این مشكل حل شدنی است.

ساعدی در مورد خبر خداحافظی «اصغر حاجیلو» گفت: حاجیلو از پیشكسوتان استقلال است و وی را به راحتی به دست نیاورده‌ایم كه به راحتی هم از دست بدهیم. وی مهره‌ی گرانبهایی برای تیم می‌باشد و حضورش در هر مسوولیتی موجب افتخار باشگاه است، البته ممكن است در برخی از نقطه نظرات و دیدگاه‌ها اختلاف نظرهایی باشد ولی این مسایل بنیادی نیست و با تعامل بیشتر حل خواهد شد.

سناریوی از پیش نوشته شده برای ایجاد بحران در پرسپولیس

اكبر غمخوار: توقع بیشتری از بگوویچ داریم


مدیر عامل باشگاه پیروزی گفت: تمامی مسایل مطرح شده اخیر درباره‌ی بازیكنان تیم فوتبال پیروزی و اینكه نفراتی وجود دارند كه اخبار تیم را به خارج از باشگاه اطلاع می‌دهند، تنها در حد شایعاتی بیش نیست كه همواره در شرایطی مطرح شده‌اند كه تیم از سازماندهی مناسبی برخوردار بوده است.

اكبر غمخوار در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: واقعیت این است چند گروه وجود دارند كه علاقمند به قهرمانی و موفقیت تیم فوتبال پرسپولیس نمی‌باشند و به دفعات با انجام برنامه‌ریزی‌های خاص و ایجاد جنگ روانی، درصدد به حاشیه بردن تیم را دارند. تصور می‌كنم افرادی كه عملا دست آنان از باشگاه كوتاه شده و یا منافع شخصی آنان به خطر افتاده است، در این جریان سازی‌ها دخیل می‌باشند، ضمن اینكه عدم موافقین با اصلاحات در باشگاه نیز در این حاشیه سازی‌ها دخیل هستند.

وی ادامه داد: باید پذیرفت كه ایجاد هر تحول بزرگ مسلما با تبعاتی نیز همراه می‌باشد و به اصطلاح هر زلزله، پس لرزه‌هایی نیز دارد، لذا سپری شدن زمان مناسب و مدیریت زمان تمامی مسایل را حل خواهد كرد زیرا عملا هیچ مشكلی در باشگاه و تیم پرسپولیس وجود ندارد و تنها رقبا به دنبال ایجاد بحران می‌باشند.

غمخوار در ارزیابی از عملكرد تیم فوتبال پیروزی به ویژه طی چند بازی اخیر این تیم، گفت: اینك لیگ برتر به شكلی فشرده دنبال می‌شود و رقبا نیز به دنبال ایجاد جنگ روانی می‌باشند. از طرفی انجام یك بازی مناسب، نیاز به شرایط خاص خود دارد كه عواملی چون زمین مسابقه، نحوه‌ی تمرینات، تاكتیك، تكنیك و امكانات لازم همگی جزو فاكتورهای تعیین كننده در كیفیت یك بازی هستند. به عنوان مثال در بازی برابر پگاه گیلان، عیسی ترائوره، اظهار داشت كه زمین مسابقه، اصلا چمن ندارد و مگر می‌شود كه در زمینی مشابه با زمین آسفالت بازی كرد كه عملا امكان ارسال و پاس صحیح وجود ندارد؟ در بازی برابر شموشك نیز به همین شكل بود.

مدیر عامل باشگاه پیروزی خاطر نشان كرد: نامنظم بودن برگزاری مسابقات، عملا عملی مشكل‌ساز در زمینه‌ی آمادگی تیم و انجام برنامه‌های آماده‌سازی لازم شده است كه دیدگاه تاكتیكی و تكنیكی مربیان و حوادث غیر مترقبه‌ای چون آسیب دیدگی بازیكنان، عوامل روحی ـ روانی و ... همگی در كیفیت كار تاثیرگذار می‌باشند.

وی با اشاره به اینكه طرفداران پرسپولیس، غیر از برد، به چیز دیگری فكر نمی‌كنند، یادآور شد: در لیگ فشرده‌ امسال، باید برای انجام مسابقات زیبا تلاش كرد و امكانات لازم را در اختیار داشت.

غمخوار همچنین در ارزیابی از عملكرد بگوویچ و میزان توفیق وی در هدایت پرسپولیس، اظهار داشت: باید حداقل سه سال وقت در اختیار یك مربی قرار داد تا بتوان در مورد عملكرد وی قضاوت كرد. در مورد بگوویچ نیز باید بگویم وی تمامی تلاش خود را انجام داده و مسلما در فصل آینده، پدیده‌هایی را به لیگ معرفی خواهیم كرد، در این بین ضمن ابراز رضایت خویش از عملكرد وی، ولی توقع بیشتری از این مربی داریم.

مدیر عامل باشگاه پیروزی در پایان تراكم بازیكنان در پست‌هایی خاص و در مقابل فقدان بازیكنان كافی در سایر پست‌ها را در نتیجه‌ی شرایط نامناسب مالی تیم و بضاعت محدود فوتبال كشور دانست و گفت: به هر شكل این مورد و مشكلاتی چون قوانین و مقررات لیگ و جذب نشدن تعدادی بازیكن به دلیل عدم رضایت باشگاه‌های آنان، همگی باعث شد تا تمامی انتظارات ما از جهت جذب بازیكن برآورده نشود كه در فصل آینده به شرط برطرف شدن مشكلات مالی، اقدامات مناسبی را انجام خواهیم داد.

غمخوار در پایان مجددا حاشیه‌سازی و ایجاد اختلاف در تیم فوتبال پیروزی را ناشی از سناریویی از پیش نوشته شده دانست كه در هنگام رشد تیم، بحران سازی‌ها نیز آغاز می‌شود و از اتخاذ راه‌كارهای لازم جهت رفع آن خبر داد.