تبیان، دستیار زندگی
باور نمی كنم سرانجام پاول ندود به عنوان مرد برتر فوتبال اروپا در سال 2003 شناخته شد. در مراسم باشكوهی كه دوشنبه شب در شهر پاریس انجام شد، مقامات مجله فرانس فوتبال، جایزه توپ طلا را تقدیم هافبك اهل جمهوری چك یوونتوس كردند. ندو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گفت و گو با مرد طلایی اروپا

هنوز هم باور نمی كنم

سرانجام پاول ندود به عنوان مرد برتر فوتبال اروپا در سال 2003 شناخته شد. در مراسم باشكوهی كه دوشنبه شب در شهر پاریس انجام شد، مقامات مجله فرانس فوتبال، جایزه توپ طلا را تقدیم هافبك اهل جمهوری چك یوونتوس كردند. ندود بعد از 5 سال بار دیگر این افتخار را نصیب یوونتوسی ها كرد.

زین الدین زیدان آخرین مرد تورینی بود كه در سال 1998 صاحب این عنوان باارزش شده بود، پس از دریافت جایزه بهترین ورزشكار جمهوری چك و توپ طلا، بدون تردید مرد مو طلایی یوونتوس شب زیبایی را برای باشگاه و خودش در آستانه سال نو میلادی به یادگار گذاشته است. او صاحب توپ طلای اروپا در سال 2003 است.

**

از رسیدن به این عنوان چه احساسی دارید؟شوكه شده ام. هنوز هم باور نمی كنم كه من را انتخاب كرده اند. خوشحالم كه كابوسهایم به پایان رسید. این یك موفقیت بزرگ در زندگی است.

**اما به نظرمی رسید این مسئله قابل پیش بینی بود؟

شاید! اما من هرگز در مورد آن فكر نكرده بودم. از این كه مرا از مدتها قبل برای این جایزه معرفی می كردند، اطلاع داشتم و خوشحال بودم. ولی تصور این كه روزی به این مقام می رسم را هرگز نمی كردم.

**بسیاری عقیده دارند ندود می توانست حتی در بین 3 بازیكن برتر جهان قرار گیرد. در این رابطه چه نظری دارید؟

من نمی توانم در این رابطه نظری بدهم. انكار توانایی های بازیكنانی نظیر زیدان، آنری و رونالدو كار احمقانه ای است. در هر حال من در این انتخاب ها نفر چهارم شدم و اصلاً ناراحت نیستم.

**

در هر حال در یك رقابت دیگر توانستید زیدان را شكست دهید. آیا احساس رضایت نمی كنید؟این برداشت كاملاً نادرستی است. من با هیچ كس رقابت نمی كنم. ولی از یك نظر خیلی خوشحالم كه توانستم به همه ثابت كنم به غیر از زیدان و رونالدو بازیكن دیگری هم می تواند صاحب توپ طلا شود.

** حالا یوونتوس ؟

من این موفقیت بزرگ را مدیون یوونتوس هستم. ما باشگاه زیبا و قدرتمندی داریم. این جایزه سزاوار همه یوونتوسی هاست و به همه اعضاء باشگاه تعلق دارد. به طور حتم همه ما برای سرافرازی نام یوونتوس تلاش می كنیم.

**

آیا در پایان مدت قرارداد در یوونتوس می مانید یا فكر دیگری در ذهن دارید؟همه چیز بستگی به قدرت بدنی و آینده ام دارد. من با یووه قرارداد دارم و به آن پایبند خواهم بود. در هر حال اگر بخواهم بعد از 2006 بازهم بازی كنم، در یوونتوس خواهم بود.

**به عقیده ندود كدام بازیكنان در این لیست می توانستند صاحب توپ طلا شوند؟

خیلی دوست داشتم بوفون صاحب این عنوان می شد. پائولو مالدینی، شوچنكو و آنری از بازیكنانی بودند كه لیاقت رسیدن به این جایزه را داشتند.

**در صورتی كه پیشنهاد خوبی از رئال مادرید دریافت كنید، چه كار خواهید كرد؟

پاسخ من منفی خواهد بود. همانطور كه به خووان لاپورتا و رومان آبراموویچ سران بارسلونا و چلسی چنین پاسخ دادم. تمام فكر من معطوف به یوونتوس است. من بازیكنی نیستم كه به خاطر دستمزد بیشتر از این تیم بروم.

**

و حرف آخر؟از خانواده ام، همسر و 2 دخترم كه این جایزه را از قبل برایم پیش بینی كرده بودند، تشكرمی كنم. می دانم آنها اكنون خوشحال تر از من هستند. از مردم كشورم كه من را به عنوان بهترین ورزشكار سال انتخاب كردند هم سپاسگزارم. همین طور از همه گروه یوونتوس و طرفداران. من انسان قانعی هستم و به طور حتم اگر صاحب این هم جایزه نمی شدم برای رسیدن به موفقیت بیشتر باز هم تلاش می كردم. خوشحالم در باشگاهی عضویت دارم كه بهترین در اروپا است.