تبیان، دستیار زندگی

 بهترین و خالص ترین عسل ایران

در این مقاله قصد داریم شما را با برخی خواص عسل کُنار که متقاوت از عسل است آشنا کنیم لطفا تا پایان همراه ما باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 بهترین و خالص ترین عسل ایران

عسل و انواع آن همیشه از بهترین مواد غذایی برای انسان بوده است، در مقابل شیرین کننده هایی مانند شکر و قند برتری خاصی داشته آن هم بدون قند مضر! مصرف عسل به 3000 سال قبل از میلاد مسیح باز میگردد؛ مصریان از آن برای درمان انواع بیماری استفاده میکردند.
اگر برای خرید عسل به فروشگاه ها سر زده باشید احتمالا نام عسل کُنار را شنیده اید، عسلی با طعم دلنشین و خواصی فوق العاده نسبت به عسل معمولی که از دل مناطق جنوبی کشور آمده است. این عسل در واقع از شکوفه های درخت کُنار که نام عربی اش سدر است به وجود میاید، درخت کُنار و تمام بخش های آن من جمله میوه اش خواص شگرف بسیاری دارند.
این عسل معروف را در جنوب کشورمان و کشور های حوزه خلیج فارس بخاطر بالا بودن ارزش غذایی آن، عسل جنس عربی نیز می نامند.
در این مقاله از صد یک سعی داریم با برخی خواص عسل کُنار که متقاوت از عسل است آشنا شویم. همراه ما باشید.

 

عسل کُنار از کجا آمده است؟

حال که بحث درخت کُنار (یا درخت سدر) در پیش گرفته شده بگذارید کمی با آن آشنا شویم تا بفهمیم منشا خواص عسل کُنار چه چیزی است. کُنار درختی با ارتفاع 3 تا 8 متر است که در کشور های بسیاری من جمله ایران عزیزمان رشد میکند. میوه سبز آن شبیه به زالزالک است و از برگ درختان آن پودر سدر تهیه میشود.
این درخت شکوفه های زیبایی به رنگ سفید دارد که جاذب زنبور های مختلفی است. زنبور ها به شکوفه های این درخت بیش از درختان دیگر علاقه مند هستند و باعث به وجود آمدن عسل کُنار میشوند.
شکوفه و میوه این درخت شامل مواد بسیار مفیدی شامل کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، ویتامین C، روی، کلسیم، ویتامین A، ویتامین K و D3 است. این موارد خواص عسل کُنار را تشکیل میدهد و احتمالا شنیدن این مطالب هر فردی را به خرید عسل کُنار علاقه مند میگرداند.

درمانی بر سرماخوردگی حتی بهتر از لیموشیرین!

همانطور که اشاره شد که این عسل حاوی مقادیر بسیار زیادی از ویتامین C است؛ جالب است بدانید طی پژوهش های مختلف، مقدار ویتامین C آن از مقدار همین ویتامین در لیموشیرین بیشتر تشخیص داده شد! در واقع یکی از شگفتی های عسل کُنار نسب به مابقی انواع عسل همین مورد است.
البته عسل کُنار دارای خواص و ارزش های دارویی بی شماری است و تنها یک مورد بیان شد. برای همین اغلبا برای درمان بیماری های عمومی استفاده میشود. آزمایشات متعدد روی درخت کُنار و عصاره اش، اثرات ضد باکتریایی و ضد ویروسی این عسل را نشان داده و تایید میکند.

خواص عسل کُنار در تقویت قوای جنسی

عسل کُنار علاوه بر مواد یاد شده دارای انواع ویتامین های گروه B و آنتی اکسیدان های طبیعی نیز هست. به همین منظور به عنوان تقویت کننده جنسی موثر و طبیعی استفاده میشود. اعراب بخاطر تاثیر فوق العاده این عسل در قوای جنسی، آنرا عسل جنسی می نامند.
با آنکه این مورد از خواص عسل کُنار معمولا نادیده گرفته میشود اما مصرف آن با مقداری هویج میتواند مفید واقع شود.

عسل کُنار برای رفع مشکلات گوارشی

عسل کُنار نیز مانند انواع دیگر عسل، خواصی برای رفع انواع مشکلات گوارشی دارد. این عسل میتواند در درمان مشکلات معده و هاضمه، بیماری های ناشی از سو تغذیه و یبوست کمک کننده باشد.
همچنین جایگذاری عسل کُنار در برنامه غذایی به جای انواع قند و شکر میتواند علاوه بر تامین انرژی روزانه، بسیاری از مشکلات گوارشی را خیلی سریع تر بهبود دهد. سعی کنید با خرید عسل کُنار مصرف آن را به طور مداوم ادامه دهید تا بر معده شما اثرگذار باشد.

بهترین جایگزین برای شکر و قند

شاید بتوان گفت مهمترین فایده عسل، جایگزین کردن آن با انواع شکر و قند است. از شکر با نام "کالری تهی" یاد می‌شود چرا که کالری بالایی دارد اما متاسفانه ارزش غذایی ندارد.
معمولا بخاطر ارزان قیمت و شیرین کننده تر بودن نسبت به عسل استفاده میشود. جالب است بدانید با اینکه طعم عسل کُنار بیش از حد شیرین و زننده نیست اما از شکر برای شیرین کردن خیلی مناسب تر است! اما چرا؟
یکی از ویژگی های مورد بحث عسل کُنار، ساکارز آن است. طبق استاندارد ملی ایران، ساکارز عسل طبیعی کمتر از 5 درصد است. این موضوع برای عسل کُنار کاملا استثنا است!
این یعنی شما با خرید عسل کُنار می‌توانید به اندازه شکر یک شیرین کننده موثر داشته باشید. با این تفاوت که خواص عسل کُنار غیرقابل باور است! بدین ترتیب می‌توانید با این عسل از تمام ضرر های احتمالی قند و شکر جلوگیری کنید.
اکنون افتخار آن را داشتیم که برخی خواص عسل کُنار را به شما معرفی کنیم. برای خرید عسل کُنار می‌توانید از رنگ کهربایی و زیبایش استفاده کنید؛ این عسل بخاطر رنگ فوق العاده اش معمولا از نسخه تقلبی آن قابل شناسایی است.
شما همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درخت کُنار و انواع فراورده هایش به دیگر مقالات صد یک رجوع کنید.
اگر تشخیص عسل اصل کُنار برای شما سخت است می‌توانید درخواست سفارش دهید تا از جنوب کشور عزیزمان، مرغوب ترین عسل کُنار برای شما ارسال شود.