تبیان، دستیار زندگی

راهنمای سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک

لونا کلاسیک اخیرا شتاب صعودی خفیفی به دست آورده است. در کل سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک با توجه به روند بازار خوب به نظر می‌رسد، اما همه چیز به تحقیقات کامل خود شما بستگی دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
راهنمای سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک
 
اخیرا شاهد افزایش قیمت لونا کلاسیک (LUNC) بودیم که آن را از کمترین میزان قیمت در این ماه یعنی 0.0002282 دلار به 0.0002513 دلار رسانده است. اگرچه این میزان، افزایش نسبتا کمی محسوب می‌شود اما همچنان قابل‌توجه است؛ زیرا نشان می‌دهد که این پروژه ممکن است در حال بهبود باشد. به‌خصوص اگر اخبار اخیر مربوط به برنامه ۴ ساله ترا برای بازگرداندن ارزش لونا کلاسیک را هم در نظر بگیریم. با این حال، این افزایش قیمت به صورت ناگهانی متوقف شد که احتمالا به توسعه اخیر و استخراج ۲۰۰ میلیون لونک (LUNC) برمی‌گردد. اگر می‌خواهید بدانید که آیا سرمایه‌گذاری و خرید لونا کلاسیک خوب هست یا خیر، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ضرب ۲۰۰ میلیون LUNC

شگفتی ضرب ۲۰۰ میلیون ارز دیجیتال لونا کلاسیک جدید به این دلیل است که ترا کلاسیک اکنون در تلاش برای سوزاندن توکن‌های LUNC به منظور کاهش عرضه است. با این حال، پایگاه کاربران لونا کلاسیک در ۲۶ اکتبر دچار گیجی عمیقی شد. این شگفتی پس از مشاهده یک کندل سبزرنگ در نمودارها رخ داد که نشان می‌دهد شخصی حدود ۱۷۳ میلیون LUNC ضرب کرده است.
پس از آن و به سرعت، یک توضیح توسط اعضای ترا ربلز (Terra Rebels) منتشر شد. آن‌ها یک گروه توسعه‌دهنده هستند که از ترا کلاسیک (Terra Classic) پشتیبانی می‌کنند. اعضای ترا ربلز توضیح دادند که ضرب لونک (LUNC) جدید ناشی از تایید پیشنهاد اخیر 5234 توسط پایگاه کاربران رخ داده است. در این توییت توضیحی به کاربران هشدار داده شد که ممکن است چنین اتفاقی بیافتد. همچنین از آن‌ها خواسته شد که وحشت نکنند، زیرا مشاهده کندل استیک سبزرنگ احتمالا قابل‌انتظار است.

توکن‌سوزی لونا کلاسیک

پدیده توکن‌سوزی باعث افزایش امیدها به سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک شده است، زیرا به کاهش مازاد عرضه در بازار و افزایش قیمت‌ها کمک می‌کند. این مورد قبلا در ماه سپتامبر هم آزمایش شده بود. یعنی زمانی که بایننس و سایر صرافی‌های متمرکز بزرگ (CEX) شروع به سوزاندن توکن‌های LUNC کردند. این کار باعث شد تا قیمت LUNC در عرض چند ساعت حدود ۶۰ درصد افزایش یابد. صرافی متمرکز بایننس در کانون این هیاهو قرار گرفت و ۴۹ درصد از کل حجم معاملات LUNC را به خود اختصاص داد. تاکنون تقریبا 24.6 میلیارد توکن LUNC سوزانده شده است.
همچنین چانگ پنگ ژائو به عنوان مدیرعامل بایننس قول داده است که با هزینه شخصی خود به کاهش عرضه مازاد توکن‌های LUNC یاری برساند. او می‌خواهد اطمینان حاصل کند که معامله‌گران در این پلتفرم متحمل هیچ‌گونه ضرری نشوند.
قیمت لونا کلاسیک پس از اعلام عمومی این خبر در ۲۶ سپتامبر بیش از ۸۰ درصد افزایش یافت و از 0.000181 دلار به 0.000329 دلار رسید. این یعنی اگر بایننس به سوزاندن توکن‌های لونا کلاسیک بیشتری با نرخ فعلی ادامه دهد، تست مجدد محدوده قیمت 0.00037 دلار برای LUNC دور از دسترس نخواهد بود.

بیشترین سرچ ارز دیجیتال در آمریکا

یکی دیگر از پیشرفت‌های شگفت‌انگیز برای ترا به داده‌های گوگل برمی‌گردد که توسط موسسه فین‌تک تایمز (Fintech Times) گردآوری و گزارش شد. بر اساس این گزارش، لونا کلاسیک در ایالات‌متحده به عنوان دومین رمزارز پر‌جستجو پس از بیت‌کوین قرار گرفت. با این حال، ارز دیجیتال لونا کلاسیک در ۱۴ ایالت آمریکا رتبه اول را در حوزه جست‌و‌جوی مربوط به کریپتو در اختیار دارد.
این ۱۴ ایالت آلاباما، کالیفرنیا، جورجیا، ماساچوست، نیوجرسی، کارولینای شمالی، تنسی، آرکانزاس، کلرادو، ایلینوی، نوادا، نیویورک، پنسیلوانیا و واشنگتن هستند. همچنین در این گزارش آمده است که توسعه جدید ترا بینشی را ارائه می‌دهد که سرمایه‌گذاران آمریکایی به آن علاقه دارند. با اینکه بیت‌کوین همچنان انتخاب اصلی آن‌هاست، اما دومین گزینه مردم این ۱۴ ایالت ممکن است سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک باشد.

برداشت سود توسط سرمایه‌گذاران

اظهارات فدرال رزرو در رابطه با سهولت اقدامات تورمی باعث افزایش قیمت LUNC در هفته اخیر شد. این اظهارات در بازار سهام نیز باعث افزایش شدید قیمت‌ها شد. تا جایی که همبستگی قوی بین بازار سهام و بازار رمزارزها باعث شد تا خوش‌بینی‌ها به بازار تاریک کریپتو هم سرایت کند. درنتیجه، قیمت بسیاری از رمزارزها ازجمله LUNC در واکنش به سودهای بازار سهام افزایش یافتند. با این حال، لونا کلاسیک در حال حاضر رو به کاهش است و این احتمال را افزایش می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان نگران پایداری رشد قیمت LUNC باشند.
کاهش ۲ درصدی را می‌توان به افزایش تعداد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال هم نسبت داد که در حال برداشت سودهای خود هستند. دلیل برداشت سود سریع می‌تواند به عدم اطمینان کاربران به دوام بلندمدت رشد این رمز ارز هم مرتبط باشد. پس از سقوط ارز دیجیتال اصلی لونا، برند جدید شبکه ترا نیز در بازار آسیب زیادی دیده است. این سقوط کماکان بر عملکرد کلی LUNC تاثیر مخرب فراوانی دارد.

فشار قوی‌تر دلار بر لونا کلاسیک

کاهش قیمت جفت ارز LUNC/USD را می‌توان به افزایش قیمت دلار در بازارهای جهانی نسبت داد. دلار آمریکا اخیرا حدود 0.29 درصد بالاتر از قیمت‌های قبلی معامله می‌شود. این امر نشان می‌دهد که دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای اصلی تقویت شده است. قدرت دلار را می‌توان به داده‌های آتی تورم و همچنین ضعف یورو پس از افزایش پایه نرخ بهره ۷۵ واحدی در بانک مرکزی اروپا نسبت داد.
درنتیجه با تقویت دلار آمریکا به همراه احساسات افزایش نرخ، LUNC جذابیت کمتری پیدا می‌کند. زیرا سرمایه‌گذاران سرمایه خود را در انتظار افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از ارزهای دیجیتال به دلار آمریکا تغییر می‌دهند.

LUNC به نرخ 1 دلار برمی‌گردد؟

جفت ارز LUNC/USD روز معاملاتی خود را در ۲۸ اکتبر با پایین‌ترین سطح قیمت 0.000239 دلار شروع کرد و سپس به بالاترین سطح خود یعنی 0.000254 دلار رسید. ارز دیجیتال لونا کلاسیک در هشت روز گذشته در همین محدوده بالا و پایین شده است. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت حدود 2.11 درصد کاهش داشت، اما در هفت روز بیش از 5.46 درصد افزایش یافت. از لحاظ تحلیل تکنیکال باید بگوییم که LUNC در حال به دست آوردن حمایت در کانال صعودی 0.00023 دلار است.
LUNC ممکن است در روند صعودی خود با سطح مقاومت 0.00025 دلار مواجه شود، اما ترقی به بالاتر از این سطح ممکن است قیمت آن را به 0.00026 دلار یا 0.00027 دلار هم برساند. شاخص‌های پیشرو مانند RSI و MACD هم بین خرید یا فروش سرگردان هستند و به سرمایه‌گذاران نامطمئن کمکی نمی‌کنند. به نظر می‌رسد در حال حاضر باید به جای سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک، به خرید آن در سطح بالای 0.000239 دلار و فروش آن در زیر این سطح قناعت کرد.

 
ارز لونا کلاسیک

پیش‌بینی قیمت لونا کلاسیک

همان‌طور که قبلا ذکر شد، ارز لونک طبق بررسی‌های قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال در چند روز گذشته عملکرد نسبتا خوبی داشته است. مثلا این توکن در عرض ۲۴ ساعت 4.4 درصد افزایش را ثبت کرد و در صرافی‌های رمزارز ایرانی از جمله صرافی رمزینکس نیز با افزایش حجم معاملات همراه بود. این در حالی است که بعدتر قیمت‌های آن کمی اصلاح شد، اما جامعه رمزارزها به آینده آن خوش‌بین هستند.
این افزایش قیمت پس از آن صورت می‌گیرد که پروژه ترا شاهد عقب‌نشینی قابل‌توجهی بود که پس از برداشت سودها توسط سرمایه‌گذاران در اوایل ماه جاری رخ داد؛ زیرا نوسانات پروژه باعث شد تا بسیاری از افراد بخواهند پایداری رشد قیمت این رمزارز را زیر سوال ببرند، اما این پروژه همچنان توانسته است از کاهش شدید و ناگهانی قیمت‌ها که اکتبر امسال برای بسیاری از دارایی‌های دیگر رقم خورد، در امان بماند.
اکنون بسیاری بر این باورند که سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک موجه است. به‌خصوص با توجه به میزان محبوبیتی که اخیرا با آن رو‌به‌رو شده است. همچنین اعلام یک برنامه ارتقا ۴ ساله و این واقعیت که با توکن‌سوزی منظم و کاهش عرضه در گردش به کار خود ادامه خواهد داد.

جمع‌بندی

پیش‌بینی‌ها این است که قیمت ترا لونا کلاسیک کمی بالاتر از سطح 0.00022 دلار و صعودی باقی می‌ماند. لونا کلاسیک در ماه‌های اخیر و به‌ویژه پس از تغییر نام تجاری خود بعد از فروپاشی آن با مشکلات زیادی مواجه بود. کاهش اخیر در قیمت این رمزارز هم نشان می‌دهد که معامله‌گران هنوز اعتماد کاملی به شبکه کسب نکرده‌اند. اما لونا کلاسیک اخیرا شتاب صعودی خفیفی به دست آورده است. در کل سرمایه‌گذاری بر روی لونا کلاسیک با توجه به روند بازار خوب به نظر می‌رسد، اما همه چیز به تحقیقات کامل خود شما بستگی دارد.