تبیان، دستیار زندگی
تصمیم گیرنده اول و آخر مسایل فنی است تراكم بازیكن در برخی پست ها حاشیه ساز شده است آشتیانی با رد خبرهای مربوط به دخالت مسوولان و برخی بازیكنان پرسپولیس در تصمیم گیری های بگوویچ ، تصریح كرد: تصمیم گیرنده اول و آخر مسایل فنی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سرپرست پرسپولیس :

بگوویچ تصمیم گیرنده اول و آخر مسایل فنی است

تراكم بازیكن در برخی پست ها حاشیه ساز شده است

آشتیانی با رد خبرهای مربوط به دخالت مسوولان و برخی بازیكنان پرسپولیس در تصمیم گیری های بگوویچ ، تصریح كرد: تصمیم گیرنده اول و آخر مسایل فنی شخص بگوویچ است و تا كنون احدی در انتخاب ارنج تیم دخالت نداشته است و چنین مسئله در سطح مدیریتی باشگاه نیز وجود نداشته است.

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در گفت وگو با خبرنگار فوتبال ایسنا اظهار داشت: حتی شخص من، به عنوان سرپرست باشگاه نیز دخالتی در انتخاب بازیكنان فیكس نداشته و ندارم، و چون از قبل مربی گری را تجربه كرده ام كاملاً  برای نظرات و تصمیمات بگوویچ احترام قائلم و اعتقاد دارم در صورت دخالت در كار وی اولین كسانی  كه ضربه خواهند خورد، مسوولان باشگاه می باشند.

وی با اشاره به حضور بازیكنان نامی، بزرگ و با تجربه در تركیب تیم پرسپولیس، گفت: شاید حضور بازیكنانی چون دایی و پیروانی عامل اصلی مطرح شدن شایعات اخیرمی باشد. البته ممكن است بگوویچ در مورد برخی مسایل داخلی تیم نه فنی با این بازیكنان مشورت نماید كه این به معنای دخالت نیست، حتی به خود من نیز پیشنهاد شد كه نظراتم را بدهم، ولی مخالفت كردم. لذا معتقدم، بگوویچ یك مربی حرفه ای است و قرار داد حرفه ای دارد. بنابر این باید در مورد مسایل فنی تیم تصمیم بگیرد، اجرا كند و پاسخگو باشد. اما ممكن است خود وی به مشورت علاقه مند باشد كه با یك مسوول، بازیكن و یا حتی تماشاگر مشاوره كند كه این مساله به نظر شخصی بگوویچ بستگی دارد.

سرپرست تیم پرسپولیس، تاكید كرد: تیم پرسپولیس حاشیه ساز نیست، بلكه حاشیه را برایش می سازند، با دگرگونی های اوایل فصل كه در كادر فنی این تیم صورت پذیرفت، از همان آغاز به علت علاقه ی عده ای از بازیكنان به مربی قبلی، كار با حاشیه آغاز شد، به طوری كه ارنج تیم بالاجبار و یك هفته مانده به بازی ها بسته شد و این تیم با هفت بازیكن شروع كرد و تیم حالت مشخصی نداشت.

وی با اشاره به اینكه هیچ تیمی همانند پرسپولیس از حاشیه ضربه نخورده است ؛ گفت: این حاشیه ها، فشار زیادی را به سرمربی تیم وارد آورد، به طوری كه تحت این مشكلات ارنج تیم به خوبی بسته نشد. به نحوی كه در برخی از پست ها توازن بازیكن وجود ندارد و همین امر عامل مهمی برای حاشیه سازی شده است، به طور مثال در پیستون چپ، چهار مهره ی قدرتمند داریم و در پیستون راست نیز به همین منوال، ولی بالعكس در دفاع با كمبود بازیكن مواجهیم. این موارد همه نشانگرآن است كه ارنج تیم با عجله و اجبار بسته شد و حتی دست خود بگوویچ نیز نبوده است.

آشتیانی تصریح كرد: در اصل قصد معرفی شخص خاصی به عنوان مقصر را ندارم، حال به هر دلیلی، چنین شده است و بگوویچ نیز مقصر نیست و متاسفانه به دلیل عدم توازن بازیكنان درپست ها، ناخودآگاه فرصت بازی كردن به همه ی بازیكنان نمی رسد كه عامل مهمی برای درست شدن حاشیه شده است، البته بازیكنان نیز حق دارند چرا كه اگر دریتم های دیگری بودند مطمئناً به عنوان مهره ی فیكس محسوب می شدند.

وی خاطرنشان كرد: به دلیل همین تراكم بازیكن خیلی از مهره ها خوب فوتبال كشورمان كه در باشگاه عضویت دارند، حتی در جمع 18 نفر نیز قرار نگرفته اند، در حالی كه در تیم ملی نیز بازی كرده اند و پرسپولیس هنوز هم  مكافات حاشیه های اول فصل را می كشد.

وی با اشاره به توجیه بازیكنان، گفت : با تك تك بازیكنانی كه نسبت به بازی نكردنشان معترض هستند صبحت كرده ایم و قول داده ایم كه این مشكل تا فصل بعدی حل خواهد شد. البته سن بازیكنان نیز به فهم این مسایل كمك بسیار می كند، برخی بازیكنان خواستار جدایی از تیم بودند ولی ما قول داده ایم كه مساله تراكم بازیكن را در این تیم حل كنیم و به قولمان نیز عمل خواهیم كرد.

آشتیانی با تاكید بر عدم تعصب بگوویچ بر روی بازیكن خاصی، افزود: بگوویچ یك مربی حرفه ای است و هیچ تعصبی برروی بازیكنان خاصی ندارد و تنها به فكر كسب نتیجه می باشد، لذا در این مشكل بوجود آمده باشگاه به تحمل و صبر بازیكنان نیاز دارد تا به آرامش برسد.

وی درپایان با تاكید برحل  شدن مشكلات پرسپولیس برای فصل آینده، گفت: این فصل از لیست 15 نفری بگوویچ كه اسامی چون رحمان رضایی، تقی پور، عقیلی ، ... وجود داشت، تنها دایی و كاظمیان جذب شد و باشگاه تنها به توجیه شرایط فعلی باشگاه برای بازیكنان اكتفا كرده و جز این نیز راه حل دیگری به نظر نمی رسد!