تبیان، دستیار زندگی

چک لیست سفر جاده ای با اتوبوس!

آیا در سفر‌های قبلی حس کرده‌اید بهتر بود چیزی را با خود برمی‌داشتید یا در چمدان قرار می‌دادید؟ دوست دارید برای سفر بعدی خود همه وسایل مورد‌نیاز را به‌همراه داشته باشید؟ اگر جواب‌تان به این‌سوال مثبت است قبل از سفر بعدی خود با اتوبوس حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
چک لیست سفر جاده ای با اتوبوس!
سفر با اتوبوس یکی از راه‌‎های متداول برای مسافرت است که مسافران زیادی از آن استفاده می‌کنند. بستن مناسب چمدان و برداشتن وسایلی که لازم دارید یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از صفر باید به آن توجه کنید. هر‌چقدر که تجربه سفر‌های متعدد داشته باشید، باید لیستی از وسایل مورد‌نیاز داشته باشید و آن‌ها را کنترل کنید.

فراموش‌کردن یک وسیله ممکن است قسمتی از سفر شما را خراب کند. حتی اگر این‌اتفاق هم رخ ندهد، ممکن است شما را از نظر فکری آشفته کند. در این‌مقاله می‌خواهیم تعدادی از مهم‌ترین وسایلی که باید در سفر با اتوبوس به‌همراه داشته باشید را بررسی کرده و نام ببریم. اگر بلیت اتوبوس (https://www.alibaba.ir/bus-ticket) تهیه کرده‌اید و قرار است چمدان خود را ببندید حتما این‌مطلب را مطالعه کرده و آن را با هم‌سفران خود نیز به اشتراک بگذارید. حتما وسایل مخصوص خود را هم به همراه داشته باشید.

چک لیست لوازم لازم برای سفر با اتوبوس


اگر با اتوبوس سفر می‌کنید، بهتر است وسایل خود را نیز متناسب با سفر بچینید. اگر بخواهیم اولین وسیله ضروری را برای سفر با اتوبوس نام ببریم باید به یک ساک دستی مناسب برای سفر اشاره کنیم. در سفر با اتوبوس بهتر است وسایل دم‌دستی و وسایلی که بیشتر به آن‌ها نیاز دارید را در یک ساک دستی قرار دهید.

در ادامه مقاله تعدادی از وسایل مورد‌نیاز برای سفر با اتوبوس را نام می‌بریم. بهتر است شما این‌وسایل را روی کاغذی بنویسید و هنگام بستن چمدان آن‌ها را کنترل کرده و تیک بزنید. معمولا در سفر با اتوبوس دسترسی به چمدان اصلی سخت است، پس بهتر است وسایل لازم را در ساک دستی قرار داده و با خود به داخل اتوبوس ببرید. اگر تنها سفر می‌کنید کوله هم می‌تواند وسیله خوبی برای این‌نوع وسایل باشد.

مدارک لازم برای سفر با اتوبوس


یکی از اولین مواردی که باید در چک لیست خود داشته باشید، مدارک لازم برای سفر هستند. بهتر است مدارک خود را در کیف کوچک و قابل‌حملی قرار دهید. برای اطمینان خاطر بد نیست یک سری کپی از مدارک خود را نیز در چمدان اصلی داشته باشید تا در صورت گم‌کردن آن کیف یا هر اتفاقی مشابه آن، بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

مدارک سفر هم متناسب با مقصدی که دارید می‌تواند متفاوت باشد. بهتر است بلیت اتوبوس، مدارک شناسایی و برای سفر‌های خارجی مدارک لازم را به همراه داشته باشید.
چک لیست سفر جاده ای با اتوبوس!

کفش و پوشاک


لباس و کفش از وسایلی هستند که برای انتخاب آن‌ها باید دقت کافی داشته باشید. اگر به یک سفر کاری می‌روید، بهتر است لباس‌های رسمی خود را در اتوبوس نپوشید و در مسیر از لباس راحت‌تری استفاده کنید. سعی کنید لباس‌های ضروری را با خود به سفر ببرید و از برداشتن لباس‌هایی که به کارتان نمی‌آیند و فقط چمدان شما را سنگین می‌کنند، خودداری کنید.

در سفر با اتوبوس داشتن یک کفش راحت و لباسی مناسب می‌تواند مسیر را برای شما لذت‌بخش کند. سعی کنید لباس تنگ یا لباس‌های رسمی در مسیر نداشته باشید. اگر دوست دارید از لباس گرم در فصل‌های سرد سال در مسیر استفاده کنید یا کلاه خود را نیاز خواهید داشت، حتما آن‌ها را در ساک دستی و در جایی قابل‌دسترس قرار دهید.

خوراکی


یکی از وسایل ضروری برای سفر با اتوبوس خوراکی‌های مناسب جاده است. سعی کنید تاحدامکان خوراکی‌های سالم یا میوه با خود داشته باشید. اگر در راه گرسنه شوید اتوبوس در اولین مغازه برای شما توقف نخواهد کرد. پس بهتر است هر چیزی که نیاز دارید را با خود به داخل اتوبوس ببرید. تنقلات، شکلات یا برخی غذا‌های سرد که نیاز به نگهداری در یخچال نداشته باشند نیز برای سفر با اتوبوس مناسب هستند.

لوازم بهداشتی و دارویی


اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید یا برخی قرص‌ها مانند استامینوفن نیاز دارید، آن‌ها را در محل نزدیکی از ساک دستی خود داشته باشید. کرم ضد‌آفتاب، ژل شستشوی دست، الکل برای نظافت، کرم مرطوب‌کننده، وسایل بهداشتی لازم برای کودکان، دستمال کاغذی یا حتی آدامس و قرص‌های لازم و دارای مجوز برای مصرف از وسایلی هستند که بهتر است در اتوبوس به‌همراه داشته باشید.

دیگر وسایل لازم برای سفر با اتوبوس


اگر بلیت اتوبوس تهیه کرده‌اید و قرار است سفری با اتوبوس داشته باشید، بهتر است چک لیست خود را با وسایل این‌قسمت تکمیل کنید. دیگر وسایلی که برای سفر با اتوبوس لازم هستند عبارت‌اند از:

. وسایل الکترونیکی: بهتر است گوشی، تبلت و لپ‌تاپ خود را شارژ کرده و در اتوبوس به‌همراه داشته باشید. پاور‌بانک، هندزفری و وسایلی مانند آن‌ها نیز از وسایل ضروری برای سفر هستند.

. وسایل سرگرمی: اگر دوست دارید وسیله سرگرمی خاصی در اتوبوس داشته باشید آن را نیز به چک لیست خود اضافه کنید.
. وسایل متفرقه: اگر وسیله‌ای برای شما مهم است نیز به لیست خود اضافه کنید تا هنگام بستن چمدان آن را فراموش نکنید.