تبیان، دستیار زندگی

به سرقت مشترک تتلو و قریشی کمک نکنید!

قبلا یک بار به شکل مفصل درباره بازیگرهای شبکه قمار در ایسنتاگرام و الگوی محبوب‌شان که خریدن چهره‌های ساکن ایران، در عوض ایجاد جنجال‌های پر سر و صدا است صحبت کرده بودیم؛ الگویی که می‌گوید هر چه بی‌آبرویی و حاشیه‌های ناموسی پر سر و صداتر باشد، درآمدش هم بیشتر است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بازیگرها   شبکه قمار   سایت‌های   قمار   بانوی حاشیه ایران   شرط‌بندی   اینستاگرامکانال یوتیوب
حدود 2 سال قبل، آناشیدحسینی به عنوان اینفلوئنسر و عروس سابق یکی از چهره‌های سیاسی کشور بازیگر این شبکه سارقین اینستاگرامی بود و با نقشی که به عنوان پارتنر یکی از سرشاخه‌های سایت‌های قمار داشت، برای این شبکه تبلیغات وسیعی کرد.

قبل از این هم مهراد جم، خواننده مجاز ساکن ایران و ریحانه پارسا بازیگر زن پر حاشیه دو نفر دیگر از مهره‌های تبلیغاتی این شبکه بودند که بار تبلیغات این سیستم را با سفر به ترکیه و زندگی در کنار سرشاخه‌های شبکه‌ قمار، مدت‌ها به دوش کشیدند.

شبکه پر سر و صدای قمار بعد از دستگیری یکی از سرشاخه‌ها در ترکیه و انتقالش به ایران، اول ترکیه را ترک کرد و بعد هم تا مدت‌ها سکوت کرده بود تا موج اعتراض و تنفری که مردم نسبت به آن‌ها داشتند کمی فروکش کند؛ به این امید که مردم حواشی قبلی را فراموش کرده و سناریوی جدید بتواند دوباره آتش جنجال را روشن کند.

حالا شبکه قمار، باز هم مثل قبل به کمک پاپارتزی معروفش فعال شده و با کمک الگوی انتشار قطره‌چکانی اطلاعات درباره ارتباط جنجالی تتلو و سحر قریشی دنبال کننده‌ها را برای کسب اطلاعات از این حاشیه زرد تشنه نگه می‌دارد؛ در حالی که دنبال‌کننده‌های کنجکاو نمی‌دانند با هر کلیک به ادامه حیات چه شبکه مخربی کمک می‌کنند.حالا برای چندمین بار نوبت به تتلو رسیده؛ رپری که به دلیل شدت نامناسب بودن مطالبش، اینستاگرام برای همیشه حضورش را ممنوع کرد و حالا در کنار سحر قریشی، بازیگر زن پرحاشیه برای کانال یوتیوب و سایت شرط‌بندی‌اش مشتری‌ جدید دست و پا می‌کند.

سحر قریشی، بازیگر زن ایرانی که از ابتدای ورود به دنیای بازیگری هر روز با یک حاشیه جدید خودش را در تیتر اخبار نگه داشته است. از ارتباط با بازیکن کم سن و سال فوتبال تا نامزدی با یک خواننده و اظهار نظرهای جنجالیِ هر روزه، برند شخصی خودش را به حاشیه گره زده و اسم خودش را گذاشته «بانوی حاشیه ایران»!

حالا شبکه قمار، باز هم مثل قبل به کمک پاپارتزی معروفش فعال شده و با کمک الگوی انتشار قطره‌چکانی اطلاعات درباره ارتباط جنجالی تتلو و سحر قریشی دنبال کننده‌ها را برای کسب اطلاعات از این حاشیه زرد تشنه نگه می‌دارد؛ در حالی که دنبال‌کننده‌های کنجکاو نمی‌دانند با هر کلیک به ادامه حیات چه شبکه مخربی کمک می‌کنند.

اما چرا می‌گوییم هر کلیک به ادامه حیات این شبکه مخرب کمک می‎‌کند؟

قبلا گفته بودیم که این شبکه در دو زمینه قمار و قاچاق برده‌های جنسی فعال است بنابراین برای به دام انداختن مشتری‌های جدید و ایجاد پایگاه اجتماعی که مدافع سرقت‌های بزرگ‌شان باشد، دائما نیاز دارد اسم مهره‌هایش را در افکار عمومی زنده نگه دارد.

با این توضیحات، دنبال کردن اخبار مربوط به حاشیه‌های این مهره‌ها که همگی هم با سناریوی قبلی اتفاق می‌افتند، به بالا رفتن تعداد طرفدارهای این شبکه و ایجاد اعتبار برای فریب دادن افراد بیشتر منجر می‌شود. هر چه تعداد بازدید اخبار حاشیه‌ای این مهره‌ها بیشتر باشد، به تعداد افرادی که احتمال دارد فریب شبکه قمار و قاچاق برده‌های جنسی  را بخورند هم اضافه می‌شود.