تبیان، دستیار زندگی

واکنش «فولادوند» بعد از طلاق درست بود یا «شکرابی»؟

«حدیث فولادوند» علاوه بر آنفالو کردن «شکرابی»، تمامی عکس‌های مشترک‌شان را از صفحه خود پاک کرد اما «رامبد» تا این لحظه هیچ واکنشی نداشته است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
طلاق،  زندگی مشترک، بازیگران سینما ، حدیث فولادوند، رامبد شکرابی،
نویسنده : فریبا البرز| کارشناس ‌ارشد مشاوره‌ خانواده
حدیث فولادوند و رامبد شکرابی، بازیگران سینما و تلویزیون بعد از سال‌ها زندگی ‌مشترک از هم جدا شدند. «فولادوند» با انتشار ویدئویی در پیج شخصی‌اش رسما خبر جدایی‌اش را تایید کرد و نوشت: «شروع دوباره...». او ضمن آنفالو کردن رامبد شکرابی تمامی عکس‌های مشترک‌شان را از صفحه خود پاک کرده است. اما در پیج «شکرابی»، هنوز عکس‌های همسر سابقش وجود دارد. در ادامه از راهکارهای اصولی این اتفاق تلخ به دیگران و این ‌که واکنش «فولادوند» به این ماجرا درست بوده یا «شکرابی»، خواهیم گفت.

نه پنهان کنید و نه به همه اطلاع دهید

اطلاع دادن خبر طلاق و شکست در زندگی ‌مشترک به دیگران بسیار سخت است و واکنش ‌های اطرافیان هم غیرقابل پیش‌ بینی است. قبل از اطلاع دادن این مسئله به اطرافیان ابتدا باید خود را آماده کنید که تا چه حد و چه کسانی باید از مسئله طلاق شما مطلع شوند. اصلا دنبال بازگو کردن ریز جزئیات نباشید و قرار نیست دیگران را برای تصمیم خود کاملا قانع کنید. در ضمن، اصلا لازم نیست که همکاران و کسانی که هیچ مراوده‌ای با آن‌ها ندارید، از طلاق شما آگاه شوند. همکارانی که احساس نزدیکی و صمیمیت بیشتری با آن‌ها دارید، بهتر است مطلع شوند چون می‌توانند به شما آرامش دهند و کنار شما باشند. در هر صورت خودتان تشخیص می‌دهید که برای چه کسانی مسئله‌تان را عنوان کنید اما قرار هم نیست که تمام هم‌و‌غم شما پنهان‌کردن طلاق‌تان باشد. شما با همسرتان نتوانستید ادامه دهید بنا به صدها دلیل شخصی خودتان و قرار نیست احساس گناه به شما دست بدهد.

نگه ‌داشتن عکس فردی که همسرتان نیست، منطقی به نظر نمی‌رسد

هنگام مطرح کردن طلاق خود اصلا قرار نیست همسر سابق‌تان را مقصر جلوه دهید و توهین و ناسزا بگویید. به دیگران هم اجازه توهین به وی را ندهید. خیلی کوتاه بگویید متاسفانه  ما نتوانستیم با هم زندگی کنیم و دیگر جدا شدیم و بهتر است درباره او حرفی زده نشود. شما با همسرتان ممکن است در صفحه شخصی اینستاگرام خود عکس های دونفری داشته باشید. این ‌که با این عکس‌ها چه کنید به نظر خودتان بستگی دارد. بین هنرمندان این ‌گونه جا افتاده که با حذف عکس همسر از صفحه اینستاگرام خود به سرعت دیگران از طلاق آن‌ها مطلع می‌شوند. مردم عادی ممکن است آن قدر سرعت به خرج ندهند اما به هر حال نگه‌داشتن عکس فردی که دیگر نسبتی با او ندارید، منطقی به نظر نمی‌رسد. همان ‌طور که آلبوم عروسی را نگه نمی‌دارید، همان ‌طور که اسم ایشان به عنوان همسرتان دیگر در شناسنامه‌تان نیست و ... .
منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .