تبیان، دستیار زندگی

فواید معجزه آسای عرق کاسنی برای سالمندان

عرق کاسنی خواص مختلفی دارد ازجمله برای درمان مشکلات گوارشی و جلوگیری از سوزش سر دل استفاده می‌شود، همچنین باعث کم شدن درد آرتروز و مفاصل به کار می‌رود، عرق کاسنی باعث سم‌زدایی از کبد و کیسه صفرا می‌شود و عفونت‌های باکتریایی را از بین می‌برد و سیستم ایمنی بدن و قلب را تقویت می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
عرقیات گیاهی،  عرق کاسنی، سالمندان،

درمان یبوست

یبوست امری ناخوشایند است که بسیاری از افراد در سنین مختلف به خصوص سالمندی به آن دچار می‌شوند اما این بیماری، راه‌های درمان بسیاری دارد که یکی از آن‌ها مصرف عرق کاسنی است. شما می‌توانید برای بهبود در فرایند هضم و درمان یبوست افراد سالمند، از مخلوط عرق کاسنی و شاتره استفاده کنید.

بهبود درد مفاصل

بیشتر سالمندان از دردهای مفصل، عضلانی و آرتروز رنج می‌برند. از دیگر خواص درمانی عرق کاسنی، بهبود و التیام بخشیدن به این دردهاست.

مصرف عرق کاسنی برای بهبود بیماری‌های قلبی در سالمندان که بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، مفید است.درمان بیماری‌های کبد

هرچه عرق کاسنی تلخ‌تر باشد، در بهبود امراض کبدی موثرتر عمل می‌کند. ناگفته نماند که عرق کاسنی ادرارآور  است و باعث دفع سموم از بدن هم می‌شود.


سلامت پوست

مصرف عرق کاسنی باعث شادابی و طراوت پوست می شود و چین‌وچروک‌های پوست صورت افراد سالمند را تا حد قابل قبولی از بین می‌برد. همچنین در درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی مثل اگزما، آکنه و...  هم موثر است.

بیماری‌های قلبی

مصرف عرق کاسنی برای بهبود بیماری‌های قلبی در سالمندان که بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، مفید است. در واقع مصرف عرق کاسنی می‌تواند از بروز سکته قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های ناشی از آن جلوگیری کند.
توجه: این توصیه‌ها کلی بوده و بهتر است قبل از مصرف عرق کاسنی، با پزشک خود مشورت کنید.
منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .