تبیان، دستیار زندگی

ترکیب گوشت چرخ کرده برای انواع غذا

گوشت چرخ کرده را می توان با ترکیبات مختلفی از گوشت گوساله و گوسفند آماده کرد و برای هر غذایی بهتر است از مناسب‌ترین ترکیب گوشت چرخ کرده استفاده کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ترفند آشپزی، ترکیب گوشت چرخ

ترکیب برای کباب کوبیده

باید برای کباب کوبیده  نسبت ۶۰ به ۴۰ را به یاد داشته باشید. مثلا در یک کیلوگرم گوشت چرخ کرده باید ۶۰۰ گرم سر دست گوساله و ۴۰۰ گرم گوشت قلوه گاه گوسفندی استفاده شود. در حقیقت این قلوه گاه است که به علت چرب بودن، کباب شما را خوشمزه می کند. پیاز مناسب برای این میزان گوشت، ۲۰۰ گرم است.

ترکیب گوشت برای کتلت و برنج مخلوط

می توانید از گوشت چرخ کرده در انواع و اقسام پلوها استفاده کنید. برای این منظور نسبت ۵۵ به ۴۵ را به یاد داشته باشید. مثلا در یک کیلوگرم گوشت ۵۵۰ گرم گوشت ران گوساله را با ۴۵۰ گرم گوشت قلوه گاه گوسفندی ترکیب کنید.


ترکیب گوشت چرخ کرده با سویا

اضافه کردن سویا به گوشت می تواند اهداف بسیاری داشته باشد به عنوان مثال کم کردن هزینه، استفاده کمتر از گوشت قرمز یا کم کردن کلسترول به وجود آمده از مصرف گوشت قرمز و همین طور پیشگیری از آب رفتن گوشت همبرگرها و کتلت ها.
برای ترکیب کردن گوشت با سویا، برای هر یک کیلوگرم گوشت سردست گوساله یا گوسفندی، نیاز است ۳۰۰ گرم سویا را به مدت ۳ ساعت خیس کنید و  آن را آبکش و با گوشت قرمز یک بار چرخ کنید.
منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .