تبیان، دستیار زندگی

مسواک نرم، متوسط یا سخت؛ کدام انتخاب برای دندان بهتر است؟

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که هنگامی که برای انتخاب یک مسواک جدید به فروشگاه می روید، با استقبال افراد از مسواک‌هایی با سری نرم مواجه شده باشید یا اصلا شاید شما هم جزو این افراد باشید و با سری نرم احساس بهتری روی دندان‌ها و لثه های خود داشته باشید. اما با این حال، بسیاری از مردم تعجب می کنند که چرا برس های متوسط و سخت هم وجود دارد؟ امروز به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم تا مشخص کنیم که بهترین انتخاب برای خرید یک مسواک جدید کدام است؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مسواک، بهداشت دندان،
نویسنده : نجات شکوندی| روزنامه نگار

مسواک های سخت

ممکن است خرید مسواک با موهای سفت و ضخیم بیهوده به نظر برسد، اما دلایلی پشت این مسواک‌های به ظاهر ناراحت کننده وجود دارد. مسواک‌های سخت معمولاً برای استفاده روزمره توصیه نمی‌شود، اما می‌تواند برای مواردی مانند پاک کردن لکه یا تمیز کردن دندان‌های مصنوعی یا هنگامی که برای تمیز کردن پروتزها به چالش برمی‌خورید، گزینه‌‌ مناسبی باشد، زیرا هیچ آسیبی به لثه‌ها وارد نخواهد کرد. برای پاک کردن لکه دندان‌ها هم، می‌توانید از این نوع مسواک استفاده کنید اما توجه داشته باشید که استفاده روزانه از مسواک‌های سخت می‌تواند برای دندان‌ها خطرناک باشد.

به نظر می‌رسد مسواک‌های نرم، راحت‌ترین مسواک برای همه است. با این حال، این هم می‌تواند به عنوان یک نقطه ضعف در نظر گرفته شود. اگر موهای مسواک خیلی نرم باشد، ممکن است به درستی پلاک دندان یا مواد غذایی ساخته شده را تمیز نکندمسواک با درجه متوسط

مسواک های متوسط یک بافت بینابینی عالی برای تمیز کردن دندان‌های سالم هستند. زیرا موهای آن‌ها به اندازه کافی سفت هستند که به طور موثری دندان‌ها را از پلاک و ذرات غذا تمیز کنند و هم خیلی سفت نیستند که بتوانند به مینای دندان آسیب برسانند. با این حال، استفاده بیش از حد می‌تواند اثر سویی روی لثه ها بگذارد و باعث خونریزی لثه شود.

مسواک های نرم

در نهایت، به نظر می رسد مسواک‌های نرم، راحت‌ترین مسواک برای همه است. با این حال، این هم می تواند به عنوان یک نقطه ضعف در نظر گرفته شود. اگر موهای مسواک خیلی نرم باشد، ممکن است به درستی پلاک دندان یا مواد غذایی ساخته شده را تمیز نکند، یکی از کاربرد‌های این گونه مسواک‌ها، برای کودکان است اما به طور کلی استفاده از مسواک با سر نرم برای افراد در هر سنی مناسب است.

نکته
در حالی که مسواک یک نیاز روزمره است، انواع مختلفی وجود دارد که می توان بر اساس نیاز از آن‌ها استفاده کرد. یک مسواک روزانه خوب می تواند یک برس نرم یا متوسط باشد تا شما را از تمیز کردن مناسب و همچنین راحت دندان‌هایتان مطمئن کند اما اگر هنوز درباره بهترین نوع مسواک تردید دارید، حتما از دندان پزشک خود مشورت بگیرید.
منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .