تبیان، دستیار زندگی
منچستر صدرنشین شد منچستر یونایتد در آخرین بازی این هفته لیگ برتر انگلیس، در شهر لندن توانست با نتیجه 2 بر 1 میزبان خود یعنی سفید پوشان تاتنهام را مغلوب سازد. گلهای شیاطین سرخ را جان اوشی و رودون نیستلروی به ثمر رساندند. منچس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخباری از فوتبال اروپا

منچستر صدرنشین شد

منچستر یونایتد در آخرین بازی این هفته لیگ برتر انگلیس، در شهر لندن توانست با نتیجه 2 بر 1 میزبان خود یعنی سفید پوشان تاتنهام را مغلوب سازد.

گلهای شیاطین سرخ را جان اوشی و رودون نیستلروی به ثمر رساندند.

منچستریها با كسب سه امتیاز این دیدار و توقف آرسنال، صدرنشین شدند و آرسنال و چلسی در مكانهای دوم وسوم قرار گرفتند.

انتقاد شدید گاتوسو از بهترین بازیكن سال جهان مربیان جهان به چه فكر می كنند؟!

گنارو گاتوسو، مرد میانی میلان، به شدت از نحوه عملكرد فیفا برای انتخاب بهترین بازیكن جهان انتقاد كرد و زیدان را شایسته این عنوان برای سومین بار در 6 سال گذشته ندانست.

گاتوسو در مصاحبه باGazzetta dello sport گفت:" با تمام احترامی كه برای زیدان، كه بی شك یكی از بهترین بازیكنان جهان است، قائل هستم باید بگویم او شایسته این عنوان در سال 2003 نبود. اگر قرار بود تنها این جایزه به بازیكنان تكنیكی و قدرتمند برسد، دیگو مارادونا باید هر سال جایزه می گرفت! كارنامه بازیكنان و جام هایی كه در یك سال بالای سر می برند، معیار انتخاب بهترین بازیكنان جهان است . مربیان جهان چه فكر می كنند؟ مثلا تصور كنید، كریستین ویری روزی از اردوی میلان رد شود و من را هنگام ضربه زدن ببیند و فكر كند من بهترین بازیكن ایتالیا هستم در حالی كه او تا كنون اصلا فرانسچكو توتی را در رم ندیده! آیا این معیار درستی برای انتخاب بهترین بازیكن ایتالیاست؟ همین موضوع در مورد مربیان جهان نیز صادق است."

لیپی و احیای زامبروتا در دل آلپی

كارنامه موفق بیونكرنر در سال 2003

مارچلو لیپی، سرمربی كهنه كار یوونتوس، كارنامه گروهش را امسال قابل قبول می داند. رهبر بیونكرنری، همچنین از این كه این فصل موفق به احیای " جیان لوكا زامبروتا" در تركیب یووه شده، خوشحال است.

لیپی در این باره گفت:" هر مربی در جهان باید به نحوی مشكلات تیمش را حل كند. زامبروتا مدتی به سبب مصدومیت دور از میدان بود و هنگامی كه آمادگی خود را برای بازگشت به تركیب اصلی یووه باز یافت با رقیب سرسختی به نام كامورانزی روبرو شد. آن زمان فكر می كردم باید یكی از این دو بازیكن را قربانی كرد. بنابراین زامبروتا را مدت كمی در دفاع چپ آزمایش كردم و دیدید كه این بازیكن پس از مدتی به یكی از مقتدرترین مدافعان ایتالیا تبدیل شد، او سزاوار ستایش است. زامبروتا به خوبی خودش را با ویژگی های یك مدافع وفق داده در ضمن او هنوز ارسال های دقیق با چپ را فراموش نكرده است. سال فوق العاده ای برای یوونتوس بود و من از نتیجه به دست آمده در كارنامه بیونكونری راضی هستم. شاید اگر در فینال لیگ قهرمانان مغلوب میدان نمی شدیم سال 2003 برای یوونتوس و هوادارانش جاودانه می شد."