تبیان، دستیار زندگی

چگونه آکادمی امروز ساعت استفاده از تلفن همراه کنکوری‌ها را، 48 درصد کاهش داد؟

رونمایی از دستاورد تازه «آکادمی امروز»: 48% کاهش استفاده از تلفن همراه در کنکوری‌ها

«آکادمی امروز» ساختاری را طراحی کرده است که در کنترل و مدیریت استفاده از تلفن همراه، بسیار موثر بوده است. بررسی آمارها نشان ‌می‌دهد که «آکادمی امروز» موفق شده است میزان استفاده از تلفن همراه دانش‌آموزان کنکوری را از 3ساعت و 30 دقیقه دقیقه در روز به 1ساعت و 40دقیقه در روز کاهش دهند. یعنی چیزی حدود 48درصد کاهش استفاده از موبایل!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آکادمی امروز

کارکردن با تلفن همراه، چندین ساعت از زمان یک دانش آموز کنکوری را در روز به خود اختصاص ‌می‌دهد؛ و یکی از دغدغه‌های اساسی دانش‌آموزان خصوصا کنکوری‌ها، نحوه استفاده از تلفن همراه است. از طرف دیگر در عصر ارتباطات و تکنولوژی، حتی تصور حذف تلفن همراه از زندگی، سخت و غیرممکن است.

          به همین منظور «آکادمی امروز» ساختاری را طراحی کرده است که در کنترل و مدیریت استفاده از تلفن همراه، بسیار موثر بوده است. بررسی آمارها نشان ‌می‌دهد که «آکادمی امروز» موفق شده است در دوره مشاوره‌ای «منتورینگ آنلاین» میزان استفاده از تلفن همراه دانش‌آموزان کنکوری را از 3ساعت و 30دقیقه دقیقه در روز به 1ساعت و 40دقیقه در روز کاهش دهد. یعنی چیزی حدود 48درصد کاهش استفاده از موبایل!

در «آکادمی امروز» تلفن همراه ممنوع نیست!

دکتر ایروانی مدیرعامل آکادمی امروز اعتقاد دارد که حذف تلفن همراه، به هیچ وجه گزینه مناسبی نیست. این کار، نه تنها موثر نیست، بلکه در بلندمدت ‌می‌تواند درگیری افراد را با موبایل بیشتر کند و اثر عکس داشته باشد. دکتر ایروانی به ما ‌می‌گوید: «در عصر حاضر نمی‌توان تلفن همراه را حتی برای یک روز کنار گذاشت و مشاوران مجموعه‌ی ما به هیچ وجه از دانش‌آموزان نمی‌خواهند که گوشی موبایل را از زندگی خودشان کنار بگذارند. ما حتی در آکادمی امروز بسیاری از آموزش‌ها و ارتباطات با دانش‌آموزان را با استفاده از امکانات تکنولوژی انجام ‌می‌دهیم.»    

معجزه ای که در «منتورینگ آنلاین» اتفاق افتاد

اما راه حلی که مشاوران این آکادمی برای کمک به دانش‌آموزان استفاده کرده اند، بسیار ساده و در عین حال اثربخش است! «مواجه شدن با واقعیت!»

بسیاری از ما نمی‌دانیم که در روز چقدر از وقت‌مان را با بازی کردن و سرک کشیدن به شبکه‌های اجتماعی تلف ‌می‌کنیم. قدم اول برای کنترل استفاده از تلفن همراه، این است که بدانیم دقیقا چقدر از وقت مان را به این ابزار هوشمند اختصاص ‌می‌دهیم.

          در طرح مشاوره‌ای «منتورینگ آنلاین» دانش‌آموزان موظف هستند که ساعت استفاده از تلفن همراه خود را ثبت کنند. محمدباختری رئیس دپارتمان مشاوره آکادمی امروز ‌می‌گوید: «وقتی روز اول از بچه‌ها ‌می‌پرسیم که چقدر وقت پای موبایل ‌می‌گذارید ‌می‌گویند یکی دو ساعت! اما وقتی ازشان ‌می‌خواهیم با نصب نرم افزارهای مخصوص، این میزان را به صورت روزانه گزارش دهند، اتفاق عجیبی ‌می‌افتد! یعنی همان دانش آموزی که فکر ‌می‌کرد یکی دو ساعت از وقتش را به موبایل اختصاص ‌می‌داده، متوجه ‌می‌شود که مثلا 6 ساعت از وقتش را با موبایل تلف کرده است.»

این گامِ اول، و البته مهم ترین گام است. البته در ادامه مشاوران آکادمی امروز به دانش‌آموزان کمک ‌می‌کنند که با راهکارهایی همچون «قانون 20 ثانیه» ، «یا کنترل سیستمی» تا مدیریت بهتری را نسبت به تلفن همراه خود داشته باشند.

هزینه‌های نجو‌می‌برای کنکور یا تمرکز بر توسعه فردی؟

مساله این است که برخی از موسسات کنکوری تلاش ‌می‌کنند تا روز به روز هزینه‌های کنکور را افزایش دهند؛ آن‌ها به مخاطب القا ‌می‌کنند که تنها راه کسب موفقیت در کنکور، پرداخت هزینه برای خرید منابع متعدد یا حضور در دوره‌های آموزشی گوناگون است. اما حقیقت این است که بسیاری از دانش‌آموزان بدون صرف هزینه‌های غیرمعقول، و تنها با مدیریت برنامه‌ها و منابع موجود، توانسته اند به نتایج درخشان در کنکور برسند. دکتر ایروانی مدیرعامل آکادمی امروز در این رابطه ‌می‌گوید: «واقعا رسیدن به نتیجه مطلوب در کنکور راه عجیب و پیچیده ای ندارد. همین مساله کنترل استفاده از تلفن همراه شاید در ظاهر خیلی ساده به نظر بیاید اما واقعا تاثیر کاملا مستقیمی‌در رشد آموزشی دانش‌آموز دارد.»

«آکادمی امروز» تلاش ‌می‌کند با تمرکز بر توسعه فردی دانش‌آموزان ایرانی، کنکور را به زمینه ای برای رشد همه دانش‌آموزان ایران تبدیل کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از این مجموعه ‌می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:
Emrooz.net