تبیان، دستیار زندگی

خوب و بد لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک دندان نقش پوشش دندان‌ زرد یا آسیب‌دیده شما را دارد اما باید نکات مراقبت از آن را بدانید تا بهتر استفاده کنید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
لمینت متحرک دندان،  روکش متحرک دندان‌،
لمینت متحرک دندان روکش متحرک برای دندان‌های شماست و  دیگر لازم نیست نگران ظاهر نامطلوب دندان ‌خود باشید  زیرا  به شما این اجازه را می دهد که لبخند زیبایی داشته باشید. به تازگی تبلیغات زیادی در شبکه های مختلف درباره تشویق کاربران به استفاده از این فناوری بدون توجه به نکات بهداشتی و مراقبتی آن  و در بسته بندی های آماده ارایه می‌شود در حالی که  اگر بر اساس فرم دندان ها قالب گرفته نشود و مراقبت صحیح از آن نداشته باشید به مرور زمان ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود. در ادامه به نکاتی درباره استفاده از لمینت متحرک و نکاتی که  باید در مراقبت از آن بدانید، اشاره می کنیم:


لمینت متحرک دندان چیست؟

لمینت متحرک مانند لمینت ثابت عمل می‌کند. با این تفاوت که شما می‌توانید آن را در بیاورید و در مواقع نیاز دوباره استفاده کنید. البته قیمت این نوع از لمینت از نوع ثابت آن کمتر است.


جنس لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک از جنس لمینت یا کامپوزیت است که بعد از قالب گیری دندان توسط دندان پزشک تولید می شود. این لمینت قابلیت چسبندگی ندارد به همین دلیل به راحتی می تواند از دندان های شما جدا شود اما این نکته به آن  معنی نیست که ممکن است هنگام غذاخوردن از دهانتان بیفتد.


طرز استفاده از لمینت متحرک

آن‌ها را به مدت 2 دقیقه در آب جوش قرار دهید.
سپس بردارید، بگذارید خنک شوند و در آب خنک بشویید.
آن‌ها را محکم روی سطح خارجی دندان فشار دهید.پس از انجام این مراحل، روکش، محکم بر سر جای خود روی دندان های شما قرار می گیرد و تا زمانی که آن را درنیاورید تکان نمی‌خورد. این روکش ها می توانند فوری تمام نقایص دندان های شما از جمله شکاف، ساختار خم یا نامرتب، رنگ پریده، ناحیه بریده شده و دندان از دست رفته را تغییر دهند. لمینت دندانی  را به آرامی و با دو دست بگیرید و  قسمت انتهایی آن را نصب یا  خارج کنید.


مراقبت از لمینت متحرک

بعد از هر وعده غذایی، آن را به آرامی از دهان خارج کنید و تمیز بشویید تا از ایجاد بوی بد دهان و پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری شود. خمیر دندان حاوی موادی است که ممکن است باعث ایجاد ساییدگی روی سطح پلاک شود، پس از خمیر دندان استفاده نکنید.
برای تمیز کردن لمینت متحرک از فرچه های نرم و صابون مایع استفاده کنید.
در زمانی که نمی خواهید از پلاک استفاده کنید حتما آن را در کیت مخصوص  قرار دهید.

لمینت متحرک قابلیت چسبندگی ندارد به همین دلیل به راحتی می تواند از دندان های شما جدا شود اما این نکته به آن معنی نیست که ممکن است هنگام غذاخوردن از دهانتان بیفتد.مزایای لمینت متحرک

 اصلاح لبخند
 بهبود رنگ و ظاهر دندان
 سهولت استفاده
 پوشش به هم ریختگی، بدرنگی و فاصله بین دندان ها
 بدون نیاز به عمل جراحی، بیهوشی و تراشیدن سطح دندان
 قیمت مناسب


معایب لمینت متحرک دندان

کوتاه بودن عمر آن
راه‌حل موقت
ایجاد آلرژی
احتمال شکستن پلاک
نبود امکان استفاده از آن در زمان خواب  


چه کسانی می توانند از لمینت متحرک دندان استفاده کنند؟

لمینت متحرک دندان برای کسانی که زمان کافی و توان مالی برای استفاده از روش های دیگر برای رفع مشکلات دندانی خود را به صورت دایمی ندارند می تواند راهکار مناسبی باشد اما باید با مراجعه به متخصص تهیه شود و خرید لمینت آماده از تبلیغات ماهواره های توصیه نمی شود .
منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .