تبیان، دستیار زندگی

چرا به قوانین و مقررات احتیاج داریم؟ (مطالعات اجتماعی هفتم)

هر جامعه ای برای برقراری نظم و حفظ حقوق افراد به قوانین و مقرراتی خاص خود احتیاج دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درس مطالعات هفتم
درس سوم مطالعات پایه هفتم درباره قوانین و مقررات و رعایت این قوانین می باشد. همه افراد از همان دوران کودکی با افراد دیگر در اجتماع ارتباط دارند و برای دوام و برقراری این ارتباط به قوانین و مقرراتی احتیاج دارند. در واقع اگر قوانین و مقررات بین افراد جامعه وجود نداشته باشد، هیچ نظم و ترتیبی در کارها به وجود نمی آید و جامعه دچار هرج و مرج می شود.

اینکه همه ی ماشین ها در خیابان باید با روشن شدن چراغ قرمز چهارراه بایستند و با سبز شدن آن حرکت کنند، نوعی قانون و مقررات است که باید اجرا شود تا نظم و انضباط در خیابان به وجو بیاید.

همچنین زمان شروع ادارات دولتی و مدارس در همه جوامع مشخص شده است و افراد بر اساس زمان تعیین شده به محل کار می روند و از آنجا خارج می شوند. همه این قوانین برای برقراری نظم و امنیت در جوامع و حفظ حقوق انسانها می باشد.

 همه افراد از همان دوران کودکی با افراد دیگر در اجتماع ارتباط دارند و برای دوام و برقراری این ارتباط به قوانین و مقرراتی احتیاج دارند. در واقع اگر قوانین و مقررات بین افراد جامعه وجود نداشته باشد، هیچ نظم و ترتیبی در کارها به وجود نمی آید و جامعه دچار هرج و مرج می شود.


 افراد در برخورد با دیگران در اجتماع نسبت به یکدیگر حق و حقوقی را پیدا می کنند که باید هر یک در برآوردن آن حقوق تلاش کنند .هیچ یک از افراد در استفاده از حقوق خود آزادی مطلق ندارند . مثلا نمی توانند در هر ساعتی که دلشان می خواهد به اداره بروند و یا از آن محل خارج شوند و یا دانش آموز نمی تواند ساعت 10 به مدرسه برود و ساعت 11 هم برگردد. همه اینها نشان از بی نظمی در جامعه می باشد.

افراد باید تا آنجا می توانند حق خود را اعمال کنند که مغایر به حقوق جامعه نباشد.مثلا افراد نمی توانند با به کارگیری حق خود، به دیگران خسارت و زیان دیگران شوند.

 در این درس برقراری نظم و انضباط را با  اردوی علمی -تفریحی دانش آموزان نشان داده است. دانش آموزان چادری بزرگ برای استراحت و خوابیدن خود فراهم می کنند. بعد از اینکه به محل مورد نظر می رسند ،چادر را برپا می کنند و وسایلی که همراه خود اورده اند را درون چادر قرار می دهند. آنها قبل از سفر از دیگران راهنمایی و مشورت گرفته اند و به آنه گفته شده که در با پیاده روی در حدود بیست دقیقه به چشمه ای می رسند تا آب مورد نیاز خود را تامین کنند ،همچنین در نزدیکی محلی که چادر زده اند، روستایی وجود دارد که می توانند وسایل مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنند. آنها قصد دارند یک هفته ای در آنجا بمانند، اما با مشکلاتی روبرو می شوند.مثلا ممکن است برخی از افراد ،تمیز بودن داخل چادر برایشان اهیمت داشته باشد ولی برخی دیگر خیلی به این موضوع اعتنایی نمی کنند، یا برخی ممکن است وسایل خود را منظم چیده باشند و برخی دیگر کوله پشتی خود را روی وسایل افراد دیگر قرار داده باشد و همین موضوع باعث آسیب رساندن به وسایل داخل کوله پشتی دوستش شود .آنها برای رفع این مشکلات با هم جلسه ای تشکیل می دهند و گفت و گویی می کنند و برای خود قوانینی می گذارند تا با مشکلات دیگر روبرو نشوند.

 آنها باید مقررات و قوانینی را از همان ابتدای کار برای خود و اعضای گروه تنظیم کنند و بر اساس آن مقررات کارها را انجام دهند.مثلا اگر کسی مسئول روشن و خاموش کردن آتش باشد، بعد از اینکه آتش را روشن کرد و کار خود را انجام داد، اما آن را خاموش نکرد، قطعا مشکلاتی به وجود خواهد آمد و حتی ممکن است منجر به آتش گرفتن چادر هم شود.

پس هر یک از دانش آموزان باید مسئول برقراری نظم و امنیت در گروه باشد و مقررات را رعایت کند تا هرج و مرج و اختلافات بین اعضای گروه ایجاد نشود. مقررات برای فعالیت های گروهی، لازم و ضروری است. دانش آموزان در این گروه برای حفظ حقوق اعضای گروه و ایجاد نظم و ایمنی باید مقرراتی را تعیین کنند. آنها اگر نتوانند برسر مقررات اردو به توافق برسند و یا اگر هیچ کسی از اعضای گروه مقررات را رعایت نکند، بی نظمی در گروه ایجاد می شود و هیچ یک از انها نمی توانند از این اردوی علمی و تفریحی لذت ببرند و حتی ممکن است مدام در حال بحث و گفت وگو و دعوا با هم باشند.
مطالعات درس قوانین

برقراری نظم و امنیت در جامعه

در جامعه هم مانند همین گروه کوچک باید نظم و امنیت برقرار باشد و برای رسیدن به این هدف جامعه باید مقرراتی را از قبل تعیین کند،تا افراد با رعایت این قوانین انضباط را در جامعه به وجود آورند و جامعه از هرج و مرج به دور باشد.

افراد جامعه برای اینکه زندگی راحتی داشته باشند، باید به حقوق خود و دیگران احترام بگذارند و قوانین و مقررات را رعایت کنند.حتی برای اینکه در آپارتمانی که زندگی می کنند،با همسایه های خود دچار مشکل نشوند، باید قوانین و مقرراتی را برپا کنند و بر اساس همان قوانین و مقررات و رعایت کردن آنها، زندگی کنند.مثلا اگر برای بازی بچه ها در حیاط ساعتی را تعیین کرده اند، در همان زمان فرزند خود را برای بازی به حیاط بفرستد و یا اینکه سهم مشارکت خود در هزینه های ساختمان را به موقع پرداخت کند. همچنین اگر در صف نانوایی و یا صف پمپ بنزین،منتظر ایستاده اند، نمی توانندبدون رعایت نوبت ، نان بخرند و یا ماشین خود را بنزین بزنند.

 در واقع رعایت نکردن هر یک از موارد ممکن است مشکلاتی را در جامعه ایجاد کند و هرج و مرج را به وجود آورد.

 متأسفانه برخی افراد از شرایط به نفع خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل لازم هست که در هر قسمتی از جامعه قواعد و مقرراتی حکم فرما شود. افراد باید درک کنند چرا قوانین وجود دارند و از چه چیزی حمایت می‌کنند. وقتی این موضوع را درک کردند، می‌توانند به خود و دیگران کمک کنند تا از قوانین پیروی کنند و هماهنگی بیشتری در محل کار به وجود آورند.


قوانین و مقررات به دلایلی از جمله حفظ حقوق افراد،برقراری نظم و امنیت و رشد اخلاقی انسانها به وجود آمده است. ایجاد نظم و امنیت و جلوگیری از هرج و مرج به نفع همه افراد جامعه و در واقع احترام به حقوق دیگران است. عدم رعایت قوانین و مقررات در جامعه علاوه بر اینکه هرج و مرج را به وجود می آورد و نظم و امنیت اجتماعی را بر هم می زند، موجب می شود حقوق افراد جامعه پایمال شود.

 همه افراد مثل هم نیستند و در کار خود صداقت ندارند ،شاید بارها شنیده اید که فلان شرکت اختلاس کرده است. در حقیقت دلیال این مشکلات را می توان رعایت نکردن حقوق و قوانین جامعه دانست.

متأسفانه برخی افراد از شرایط به نفع خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل لازم هست که در هر قسمتی از جامعه قواعد و مقرراتی حکم فرما شود. افراد باید درک کنند چرا قوانین وجود دارند و از چه چیزی حمایت می‌کنند. وقتی این موضوع را درک کردند، می‌توانند به خود و دیگران کمک کنند تا از قوانین پیروی کنند و هماهنگی بیشتری در محل کار به وجود آورند.

 در حقیقت دو نوع قانون وجود دارد. یک مورد قوانینی که موجب امنیت و رضایت افراد می‌شوند و مورد دیگر قوانینی که از منافع سازمان حمایت می‌کنند. این قوانین در بسیاری از مواقع، هم‌پوشانی دارند و با یکدیگر برابر هستند . مثلا یک کارمندی قوانین را رعایت می کند، برای شرکت ثمربخش تر است و در نتیجه این مسئله به نفع هر دو طرف است. مثلا قوانینی که بیمارستان برای پرستاران منعقد کرده است را در نظر بگیرید، آنها قبل از تحویل دارو به بیمار، باید برچسب دارو را چک کنند. این سیاست، علاوه بر حمایت از بیماران، از پرستاران و بیمارستان نیز در برابر سهل‌انگاری‌ها حمایت می‌کند و یا اگر قانونی در کارگاه تصریح می‌کند که قبل از کار با اره برقی باید دستگاه را درست تنظیم کنید، عینک ایمنی بزنید و هرگز به تنهایی کار نکنید، باید این قانون توسط کسی که در این کارگاه کار می کند،فورا درک و پذیرفته شود.

 البته این موضوع را باید گفت که اگر قواعد از افراد حمایت کند، درک و رعایت آن توسط افراد راحت تر می باشد. در این شرایط، قواعد موجب امنیت افراد می‌شود. بین قوانین و پیامدهای بالقوه رابطه‌ای قوی وجود دارد. اما اگر این رابطه زیاد واضح نباشد، ممکن است مشکلاتی برای‌ افراد  پیش بیاید. این قوانین برای سلامت و رفاه سازمان بسیار مهم هستند.
خیابان شلوغ

دلایل قانون شکنی افراد در جامعه

یکی از دلایلی که افراد قانون‌شکنی می‌کنند، این است که ممکن است قوانین بسیار زیادی وجود داشته باشد و یا این قوانین معقولانه به نظرنرسند. کارمندان معمولا می‌خواهند مورد احترام و اعتماد باشند. افراد وقتی اجرای قانون را در نظر می‌گیرند، آن را ارزیابی کنند تا مشخص شود که آیا پیروی از آن آسان و معقولانه است و چه نوع عکس‌العملی را در پی خواهد داشت.

داشتن قواعد زیاد ناخوشایند و غیرمنصفانه است و این باعث می شود اعتماد افراد کم شود. با این حال اعتماد بیش از حد و نداشتن قوانین کافی، یا اعمال نکردن آنها هم به همان اندازه خطرناک است.

وقتی در یک شرکتی کار می کنید که همه افراد شاغل در آن به خوبی با یکدیگر کار می‌کنند و کارها به آرامی پیش می‌رود، فراموش کردن اجرای قوانین آسان است.مثلا اگر قرار باشد در یک شرکت برای هر چک دو امضا گرفته شود، اما حسابدار چند سال در شرکت بوده و کارمند نمونه‌ای است. پس می‌توان به او اعتماد کرد که چک‌ها را خودش امضا کند.کم کم «قانون دو امضا» فراموش می‌شود؛ تا وقتی رئیس‌ متوجه می‌شود که ۵۰ میلیون تومان گم شده است. در این شرایط، «قانون دو امضا» بسیار معقولانه و ضروری به نظر می‌رسد. اگر چه حسابدار هرگز احتمال این پیامدها را نمی‌داد، اما اکنون گرفتار دردسر شده‌است.

 یکی از دلایلی که افراد قانون‌شکنی می‌کنند، این است که ممکن است قوانین بسیار زیادی وجود داشته باشد و یا این قوانین معقولانه به نظرنرسند. کارمندان معمولا می‌خواهند مورد احترام و اعتماد باشند. افراد وقتی اجرای قانون را در نظر می‌گیرند، آن را ارزیابی کنند تا مشخص شود که آیا پیروی از آن آسان و معقولانه است و چه نوع عکس‌العملی را در پی خواهد داشت.


چگونگی برقراری نظم در بین افراد جامعه

برای اینکه افراد جامعه از قوانین پیروی کنند باید مطمئن شوید که قانون معقولانه است. این قانون باید با منافع کسب‌وکار افراد در ارتباط باشد و فقط قانون تصادفی، «چون من گفتم» نباشد. اگر موی آقایان باید کوتاه باشد، پس آمادگی دفاع از دلایل خود را داشته باشد و نشان دهد که چگونه موی کوتاه در موفقیت‌ سازمان تاثیرگذار است.

 همچنین برای اینکه افراد  قوانین را پیروی کنند، باید آنها را مجاب به پذیرش قانون کرد. اگر افراد دلیل اجرای قانون را درک کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که از آن حمایت کنند. وقتی یک شرکت وی ا ساختمانی قانون یا سیاست جدیدی را اتخاذ می‌کند، باید برای گروه به طور شفاف توضیح دهد که چرا اقدام به وضع آن کرده‌است. رئیس شرکت  و یا هیئت مدیره ساختمان ،در مورد قانون بحث کنند و آن را به گونه‌ای تطبیق دهند که نیازهای همه را برآورده سازد.

 برای اینکه افراد در یک گروه از قوانین پیروی کنند، باید مدیران  شرکت ها بر پیامدها تأکید کنند. مطمئن شوند که افراد از پیامدهای پیروی نکردن از قوانین مطلع هستند. خود قانون باید روشن باشد و شرکت باید قبل از تنبیه کارکنان به دلیل قانون شکنی، در مورد آن توضیح دهد.
چراغ راهنما

 همچنین برای اینکه افراد از قانون پیروی کنند باید چگونگی اعمال قانون را بررسی کنند. برای اطمینان از اینکه قوانین ؛غیرضروری یا نامعقول نباشند، بر نحوه‌ی اعمال آنها توسط ناظران و مدیران نظارت کنند. به این ترتیب، آنها متوجه خواهند شد که آیا قوانین به درستی و به طور یکسان اجرا می‌شوند یا خیر. همچنین قوانینی که اصلا اعمال نمی‌شوند را شناسایی کنند. اگر این اتفاق رخ داد، برای آن وقت بگذارند تا در مرحله ی نخست بفهمند که چرا این قانون به وجود آمد و تصمیم بگیرند که آیا هنوز ضروری است یا باید به‌روزرسانی شود.

 برای اینکه افراد یک شرکت یا موسسه و یا هر جای دیگر از قوانین پیروی کنند، مدیران آن شرکت باید قوانین جدید و تغییرات اعمال شده در قوانین قدیمی را به اطلاع برسانند. برای اطلاع‌رسانی، از روش‌های مختلفی هم‌چون پوسترهای روی تابلوی اعلانات، ایمیل‌ها، جلسات و آگهی‌های روی کاغذ استفاده کنند. هدف این است که همه از قانون مطلع شوند


 برای اینکه افراد یک شرکت یا موسسه و یا هر جای دیگر از قوانین پیروی کنند، مدیران آن شرکت باید قوانین جدید و تغییرات اعمال شده در قوانین قدیمی را به اطلاع برسانند. برای اطلاع‌رسانی، از روش‌های مختلفی هم‌چون پوسترهای روی تابلوی اعلانات، ایمیل‌ها، جلسات و آگهی‌های روی کاغذ استفاده کنند. هدف این است که همه از قانون مطلع شوند، نه فقط افرادی که مستقیما تحت تأثیر هستند. اطلاعاتی درباره دلیل وجود قانون، دلیل نیاز به اعمال آن و نحوه‌ی بهبود محل کار توسط این قانون اضافه کنند.

 همچنین برای اینکه افراد از قوانین پیروی کنند، باید به افراد آموزش دهند تا قوانین را اعمال کنند. اطلاع‌رسانی درباره‌ی وجود قانون برای مجاب کردن افراد به پیروی از آن کافی نیست. مدیران و ناظران باید بدانند که چه ابزار و پشتیبانی برای اجرای قانون در اختیار آنها قرار دارد. تأکید کنند که قانون باید برای همه به طور یکسان اجرا شود.

نتیجه گیری:برای برقراری نظم و امنیت در جامعه همه افراد در تمام مراحل زندگی باید آن را رعایت کنند تا بی نظمی به وجود نیاید و با رعایت همین قوانین  افراد به یکدیگر احترام بگذارند.
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .