تبیان، دستیار زندگی

چه کمربندی مناسب خانم‌هاست؟

یک سری از لباس ‌های زنانه به کمربند نیاز دارد یا با کمربند زیباتر می‌شود. خانم‌های عزیز، اگر قصد خرید کمربند دارید، دانستن چند نکته کلیدی که در این مطلب به آن اشاره خواهد شد به کمک شما خواهد آمد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کمربند مناسب لباس زنانه - کمربند
نویسنده : مارال مرادی | روزنامه نگار
1- اگر کمربند به پهنای انگشت شست ‌تان بود معلوم می‌شود که کمربند مخصوص لباس‌ های رسمی است و هر کمربندی که از این اندازه پهن‌تر باشد معمولی است و مناسب لباس ‌های رسمی نیست.
2- شما با توجه به ظاهر کمربند هم می‌توانید به نوع کاربرد آن پی ببرید مثلا کمربندهای اسپرت معمولا رنگ‌ های براق دارند در صورتی که کمربندهای رسمی رنگ و بافت ‌هایی صاف و مات دارند.
3- هر کمربند برچسبی دارد که روی آن سایز کمربند نوشته شده است. اندازه دور کمرتان را بگیرید و کمربندی با یک شماره بزرگ‌تر از آن بخرید مثلا اگر اندازه دور کمرتان ۳۳ یا ۳۴ سانتی‌متر است اندازه کمربندتان ۳۶ – ۴۰ سانتی‌متر خواهد بود.

کمربندها باعث ایجاد جمع شدگی و چین در قسمت شکم می‌شوند و دور شکم را بزرگ‌تر از آن چه که هست، نشان می‌دهند. در نتیجه خانم‌هایی که شکم بزرگ دارند بهتر است از کمربند استفاده نکنند


4- سه رنگ اصلی برای کمربند وجود دارد، مشکی، قهوه‌ای و قهوه‌ای سوخته که بهتر است برای لباس‌های رسمی از رنگ مشکی استفاده کنید، البته درباره کمربندهای اسپرت می‌توانید با توجه به رنگ لباس‌های‌تان هماهنگی رنگی را انتخاب و از کمربندهای رنگی استفاده کنید.
5- کمربند همیشه باید به عنوان لوازم فرعی لباس‌تان باشد نه مهم‌ترین جزء آن. پس دنبال کمربندهایی نروید که قیمت‌ شان از کفش یا کت و شلوارتان گران‌تر است.
6- ساده‌ترین قانون برای هماهنگ کردن کمربند با لباس این است، رنگ کمربند باید همواره با کفش‌ها یکی باشد. خیلی ساده، کفشی سیاه و براق با یک کمربند سیاه براق، همین!
7- چون کمربند بدن را به دو قسمت تقسیم و خط‌های افقی ایجاد می‌کند باید از رنگی که متفاوت با لباس‌های‌تان است استفاده نکنید و گر نه کوتاه‌تر و چاق‌تر نشان داده می‌شوید.
8- کمربندها باعث ایجاد جمع شدگی و چین در قسمت شکم می‌شوند و دور شکم را بزرگ‌تر از آن چه که هست، نشان می‌دهند. در نتیجه خانم‌هایی که شکم بزرگ دارند بهتر است از کمربند استفاده نکنند.
9- پهنای کمربند و سگک ‌های تزیینی می‌تواند ظاهر شما را خیلی نافرم یا برعکس بسیار متناسب نشان دهد پس هنگام خرید این دو نکته را فراموش نکنید.
10- اگر استخوان‌ بندی ظریف دارید حتی اگر اضافه وزن هم دارید از کمربندهایی با سگک ‌های ظریف و کوچک استفاده کنید.
11- اگر لاغر هستید از کمربندهای نازک و باریک استفاده نکنید چون شما را استخوانی‌تر نشان می‌دهد.
12- اگر کمر کوتاهی دارید به هیچ وجه کمربند عریض و پهن نبندید زیرا این نوع کمربندها کمر شما را پهن و کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .