تبیان، دستیار زندگی

جملات کوتاه برای تبریک ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)

یکم ذی الحجه برابر با بیست و یکم تیر ۱۴۰۰؛ مصادف با سالروز ازدواج دو نور الهی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (ع) است، این پیوند زیباترین پیوند آسمانی در اسلام است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
روز ازدواج
به مناسبت سالگرد وصال حضرت فاطمه زهرا (س) و امیرالمومنین حضرت علی (ع)، اول ذی الحجه را در تقویم اسلامی روز ازدواج  نام گذاری کرده اند.

ازدواج حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و امیرمؤمنان حضرت علی (علیه السلام) از مهم ترین اتفاقات تاریخ شیعه است که ثمره این پیوند مبارک و سراسر مملو از عشق و محبت، درخت گهربار امامت است.

روز ازدواج

جملات زیبا برای تبریک روز ازدواج

ارسال پیامک، استوری و همچنین جملات و متن های زیبا در مورد روز ازدواج برای تبریک به زوج ها؛ مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در این روز متداول است.

امروز دو نیمه سیب با هم پیوند می خورند، تا گونه های زمین از شوق، گل بیاندازند. آسمان، تنها سقفی است که این همه شادی را تاب می آورد. کوچه در آستانه آمدنتان ایستاده است به شوق.ازدواجی ساده با ساز و برگی اندک، اما صفا و صمیمیتی بسیار، صورت گرفت که تحسین همگان را بر انگیخت و اسوه ای برای آیندگان شد، آن پیوند ساده و بی ریا جز پیوند دو معصوم و برگزیده، علی و فاطمه، نبود. سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه (ع) خجسته باد.
***********
عاقد: خدا
شاهد: رسول خدا (ص)
دفتر: لوح محفوظ
مکان: عرش
عروس: کوثر
داماد: حیدر
سالروز ازدواج آسمانیشان مبارک.
*********
جای دریا به والله بجز دریا نمی‌شه، جای زهرا به غیر از دل مولا نمی‌شه، سالروز این پیوند آسمانی بر تمام عاشقان جهان مبارک.

روز ازدواج
لباس یاس بر تن کرد زهرا / کنار دست او بنشست مولا
محمد خطبه خواند زهرا بلی گفت / غلط گفتم بلی نه یا علی گفت ...
**********
بزمی که حق آراسته الحق تماشایی بود / جبریل مأمورست و فکر مجلس آرایی بود
میکال از عرش آمده گرم پذیرایی بود / چشم کواکب خیره گر از چرخ مینایی بود.
**********
بر اوج محبت علی اوجی نیست / در بحر بجز کرامتش موجی نیست
در کل ممالک و مذاهب به جهان / مانند علی و فاطمه زوجی نیست
سالروز نورانی ترین پیوند هستی مبارک.
**********
امشب خدا لطف نهان خود هویدا می کند / امشب تفاخر فرش بس بر عرش أعلا می کند
امشب دو تا را جفت هم، از صنع یکتا می کند / یعنی علی ماهِ رخ زهرا تماشا می کند
سالروز ازدواج حضرت فاطمه و امام علی مبارکباد.
روز ازدواج
مظهر احسان و جود خالق یکتا علیست / نور بخش ماه و خورشید جهان آرا علیست ...
در میان کل مردان ز ابتدا تا انتها / در مقام همسری، زیبنده ی زهرا علیست ...
 **********
چشمی ندیده در زمین در هر زمان مانندشان / خورشید و مه تبریک گو بر وصلت و پیوندشان
شادی زهرا و علی پیداست از لبخندشان / لبخندشان دارد نشان از خاطر خرسندشان ...
سال روز پیوند مظهر احسان و جود با دردانه زیور عالم، یاس آل محمد صلی الله علیه و آله مبارک باد.
**********
بر اوج محبت علی اوجی نیست / در بحر بجز کرامتش موجی نیست
در کل ممالک و مذاهب به جهان / مانند علی و فاطمه زوجی نیست
سالروز نورانی ترین پیوند هستی مبارک.
**********
امشب صدف، بر گوهری، یک بحر گوهر می دهد / یک گوهر اما از دو عالم پر بهاتر می دهد
تبریک گو بر مصطفی جبریل از دادار شد / زهرا امانت باشد و حیدر امانت دار شد ...
سال روز پیوند مظهر احسان و جود با دردانه زیور عالم، یاس آل محمد صلی الله علیه و آله مبارک باد.
**********
بر همه عالم،تهنیت بادا / جشن پیوند، حیدر و زهرا
جشن پیوند دو نور داور است / جشن وصل دو گل پیغمبر است
**********
جشن رحمت،جشن نور است / غم امشب از، هر دل دور است
این عروسی به همه مبارک باد / جان فدای این عروس و این داماد
تهنیت بگو به شخص پیغمبر/ با گل ِ خنده و با یک قلب شاد
سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه مبارک باد.
 
روز ازدواج
روشن‏ترین تلاقی آیینه و آب، در آوازهای روشن شهر زمزمه می ‏شود و دو بهار، توأمان، در فصلی گم شده در تاریخ، از راه می ‏رسند و باهم پیوند می‏ خورند، سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و زهرا (س) مبارک باد!در شب اول ذیحجه که هلال ماه با کرشمه خودنمایی می کرد، خورشید به خانه علی علیه السلام وارد شد، باد صبا همه را خبر رسانید که: زیور ببندید؛ نور با نور پیوست و جهان روشن شد. درختان شکوفه های خود را بر زمینیان ارزانی داشتند.
**********
امشب، شبی است که دو نیمه سیب با هم پیوند می خورند، تا گونه های زمین از شوق، گل بیاندازند. آسمان، تنها سقفی است که این همه شادی را تاب می آورد. کوچه در آستانه آمدنتان ایستاده است به شوق.
**********
این سپردن دست عروسی به تکیه گاهی یک مرد نیست؛ این سپردن انسان است به حریم بی انتهای عصمت، این پیامبر صلی الله علیه و آله نیست که دخترش را به علی علیه السلام می سپارد؛ این خداست که اختیار و اعتبار بشر را به علی و زهرا علیهاالسلام وامی نهد...
**********
لباس یاس بر تن کرد زهرا، کنار دست او بنشست مولا محمد خطبه خواند. زهرا بلی گفت، غلط گفتم بلی نه یا علی گفت... سالروز ازدواج حضرت فاطمه و امام علی مبارک باد.

روز ازدواج
دیدم که به عرش شور و شوقی بر پاست، برپا گر این بزم شعف ذات خداست. گفتم به خرد چه اتفاق افتاده، گفتا که عروسی علی و زهرا است. سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه مبارک باد.
**********
روشن‏ ترین تلاقی آیینه و آب، در آوازهای روشن شهر زمزمه می ‏شود و دو بهار، توأمان، در فصلی گم شده در تاریخ، از راه می ‏رسند و باهم پیوند می‏ خورند. سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و زهرا (س) مبارک باد.
**********
نام علی علیه السلام و فاطمه علیهاالسلام؛ لب ها را به شادی واداشته است، نوبت عاشقی را در چشم هایِ اکنون می شود خواند، سرود یکدلی در گیسوان نخلستان پیچیده است ...
**********
شب دومادیِ فاتح خیبر شده، نو عروس آقا حضرت کوثر شده، همه بگین ماشاءالله هو صد قل هو الله، از آسمونا فریاد می رسه جشنِ علی و زهرا، خوشحالِ نبی یک دسته گلی الحق داده به آقا، سال روز پیوند مظهر احسان و جود با دردانه زیور عالم، یاس آل محمد صلی الله علیه و آله مبارک باد.
**********
ازدواجی ساده با ساز و برگی اندک، اما صفا و صمیمیتی بسیارصورت گرفت که تحسین همگان را بر انگیخت و اسوه ای برای آیندگان شد، آن پیوند ساده و بی ریا جز پیوند دو معصوم و برگزیده، علی و فاطمه، نبود.

روز ازدواج
جشن پیوندِ دو، لاله مصطفی، بر همه عالمین تهنیت باد. آسمان گلفشان، بشنو از حوریان، مِدحَتِ این دو را با دلِ شاد می خوانم از وصلِ دو دلبر از کوثر و ساقیِ کوثر یا فاطمه یا علی مولا... سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه مبارک باد.
***********
آسمان در گوشه ای از زمین نشسته است؛ با ادب و احترام تا از این مجلس باصفای صمیمیت، نکته برداری کند. دلدادگی ها، قاصدی فرستاده اند تا مهر علی و فاطمه را بشارت آوَرَد. دنیا، درس آموز نوربارانی این عشق است.
**********
این سپردن دست عروسی به تکیه گاهی یک مرد نیست؛ این سپردن انسان است به حریم بی انتهای عصمت، این پیامبر صلی الله علیه و آله نیست که دخترش را به علی علیه السلام می سپارد؛ این خداست که اختیار و اعتبار بشر را به علی و زهرا علیهاالسلام وامی نهد...خانه ای به اندازه آسمان، میهمان گام های مرد و زنی می شود که تمام جهان، بسته گام های صبورشان خواهد شد! و تاریخ تازه از همین لحظه آغاز خواهد شد و ملائک تا ابد در سجده جاودان خود خواهند ماند! حالا لحظه آغاز ابدیت است. پیوند علی علیهالسلام و فاطمه علیهاالسلام مبارک باد.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .