تبیان، دستیار زندگی

همدم تبیان؛ تنها سامانه همسان گزینی آنلاین چطور کار می‌کند؟

سامانه همسان‌گزینی تبیان سال 13۹4 با همکاری و تأیید وزارت ورزش و جوانان و پلیس فتا شروع به کار کرد. این سامانه تنها مرکز معتبر و تأییدشده‌ی نهادهای رسمی کشور برای همسریابی جوانان و مجردان، است و حالا پس از 5سال تجربه موفق در زمینه همسان‌گزینی، از پلتفرم همدم رونمایی می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

همدم تنها برای افراد مجرد و در زمینه ازدواج دائم و تک‌همسری فعالیت می‌کند. با این پلتفرم، افراد در تمام کشور می‌توانند از همسان‌گزینی تبیان استفاده کنند و برای معرفی افراد، از هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

راستی آزمایی و احراز هویت از ویژگی‌های همدم است تا عدم سو پیشینه و صحت مدارک تحصیلی کاربران تأیید شود.

کاربران پس از احراز هویت و شرکت در آزمون روانشناسی، با کمک معرف‌ها و گروه مشاوران همسان‌گزینی، گزینه‌های مناسب خود را جست‌وجو می‌کنند.

برای جلوگیری از سو استفاده از اطلاعات کاربران درخواست معرفی فرد به گزینه‌ی مدنظرش تنها از طریق معرف‌ها صورت می‌گیرد. پس از تأیید طرفین و مطابقت نتایج روان‌شناسی، خانواده کاربران با حضور مشاوران سامانه، به همدیگر معرفی می‌شوند.

همدم تا 4سال پس از ازدواج، زوجین را همراهی می‌کند و هر 6ماه یک‌بار توسط کارشناسان رصد و پایش می‌شوند.

تاکنون 75هزار ثبت‌نام در این سامانه صورت گرفته و 3هزار و 500 ازدواج با ۲۵ هزار معرفی انجام‌شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تمام ازدواج‌های صورت گرفته در این سامانه موفق بوده و هیچ طلاقی صورت نگرفته است. تبیان یکی از مهم‌ترین علل این موفقیت را حساسیت بالا در طراحی، مبتنی بر علم بودن می‌داند.

تفاوت همدم با نمونه‌های خارجی نیز توجه به عواملی فرهنگی است که در دیگر کشورها موردتوجه قرار نمی‌گیرد مانند تفاوت سنی یا مسائل مذهبی.

ثبت‌نام در همدم هزینه‌ای ندارد اما کاربران برای خدمات ویژه سفارش جست‌وجوهای خاص و آزمون‌های روان‌شناسی هزینه‌ای حداقلی را می‌پردازند. این پلتفرم با کمک خانه نوآوری تبیان مراحل شتابدهی خود را سپری کرده و برای دوام و ارائه خدمات، مدل درآمدی مستقلی دارد.