تبیان، دستیار زندگی

4 درمان خانگی برای کاهش درد سیاتیک

سیاتیک درد عصبی است که متخصصان طب سنتی راهکارهایی برای کاهش این درد بیان کرده اند. در ادامه با روش‌های ویژه کاهش درد سیاتیک آشنا می‌شویم:
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
درد سیاتیک

علایم درد سیاتیک

- درد پا که هنگام نشستن بدتر می شود
- تنگ شدن کانال ستون فقرات
- احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن در قسمت پایین پا
- ضعف، بی حسی یا سختی در حرکت دادن پا
- درد مداوم در یک طرف
- درد شدید که ایستادن را دشوار می کند

درمان های خانگی


درمان با توپ تنیس
این روش همراه با ماساژ، طب فشار و بازتاب شناسی بهتر جواب می دهد. با فشار دادن توپ تنیس در قسمت عضلات کشاله ران و پا درد کاهش می یابد. به نقل از نیوزویک، همچنین این ورزش به افزایش گردش خون در پاها کمک می کند.
کمپرس گرم و سرد
این روش یکی از رایج ترین و موثرترین روش های درمان سیاتیک است. ابتدا هر روز به مدت یک هفته قسمت موثر را ۱۵-۲۰ دقیقه کمپرس سرد کنید. سپس در همان ناحیه و به همان مدت کمپرس گرم انجام دهید. این کار، تورم در اطراف بافت ها و به تدریج درد را کم می کند.

درمان سیاتیک با توپ تنیس؛  درد در عضلات کشاله ران و پا را کاهش می دهد و به افزایش گردش خون در پاها هم کمک می کندچای زنجبیل
دو یا سه برش نازک زنجبیل همراه با یک قاشق مربا خوری پودر زنجبیل و یک قاشق مربا خوری عسل طبیعی و کمی آب لیمو به یک لیوان آب جوشیده اضافه کنید و بگذارید کمی بماند و سپس میل کنید. چای زنجبیل را سه بار در روز مصرف کنید.

زردچوبه
زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد. این ادویه تورم و درد را کاهش می دهد. یک قاشق مربا خوری زردچوبه را با یک فنجان شیر مخلوط کنید و بگذارید به مدت یک یا دو دقیقه بجوشد. مقداری عسل هم به آن اضافه کنید و بنوشید.
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .