تبیان، دستیار زندگی

4 دلیل بلوغ زودرس کودکان

ظاهر شدن علایم بلوغ (فیزیکی و هورمونی) در دختران قبل از هشت سالگی و در پسران قبل از ۹ سالگی بلوغ زودرس اطلاق می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بلوغ زودرس کودکان

کودکانی که دچار بلوغ زودرس می‌شوند در ابتدا از هم سن‌های خود بلندتر به نظر می رسند اما در نهایت قد کوتاه‌تری خواهند داشت. عوامل متعددی در بلوغ کودکان نقش دارد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم :

1- اضافه وزن

وزن یکی از عواملی است که باعث بلوغ زودرس می شود. زمان شروع عادت ماهیانه در دخترانی ‌که وزن‌شان بیش از 30 درصد وزن طبیعی آن هاست و نسبتا چاق هستند، زودتر از حد میانگین است.

2- سیگار کشیدن مادر

مادران باردار، باید سیگار را ترک کنند وچون یکی ازمهم‌ترین دلایل، ابتلای فرزندشان به بلوغ زودرس است. محققان می‌گویند دختران مادرانی که هر روز حداقل 10 نخ سیگار طی دوره بارداری می کشند، سه تا چهار ماه زودتر از مادران غیر سیگاری بلوغ را تجربه می کنند.مصرف سیگار در دوران بارداری علاوه بر این که برای جنین مضر است ، به مادر هم آسیب می رساند.

کودکانی که دچار بلوغ زودرس می‌شوند در ابتدا از هم سن‌های خود بلندتر به نظر می رسند اما در نهایت قد کوتاه‌تری خواهند داشت.3- مصرف گوشت زیاد

مصرف زیاد گوشت می تواند موجب بروز بلوغ زودرس در دختران شود. به گزارش بی بی سی، دخترانی که در دوران کودکی زیاد گوشت می خورند، زودتر از دیگر دختران بالغ می‌شوند.

4- نبود پدر

شاید گمان کنید که نبودن یکی از والدین تنها به مشکلات عاطفی و روانی در دختر بچه ها منجر می شود اما محققان می گویند این اتفاق علاوه بر تمام پیامدهایی که دارد، سیستم هورمونی دختران را به هم می ریزد و آن‌ها را به مشکل بلوغ زودرس دچار می کند.

منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .