تبیان، دستیار زندگی
دگان جشنواره بین المللی فیلم نفت نخستین جشنواره بین المللی فیلم نفت كه از 24 آذر در استان خوزستان آغاز شده بود، با معرفی برگزیدگان در سینما نفت آبادان به كار خود پایان داد. به گزارش خبرنگار واحد مركزی خبر، هیئت داوان در این ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی و هنری 1 دی ماه 1382

برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم نفت

نخستین جشنواره بین المللی فیلم نفت كه از 24 آذر در استان خوزستان آغاز شده بود، با معرفی برگزیدگان در سینما نفت آبادان به كار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار واحد مركزی خبر، هیئت داوان در این مراسم جوایز خود را در 3 بخش فیلم مستند، مسابقه داخلی و مسابقه بین المللی به برگزیدگان اهدا كرد.

در بخش فیلم مستند جایزه به بهترین فیلم نامه نویسی به بهرام مهتابی، بهترین تصویربرداری به بایرام فضلی و عرب زاده و بهترین كارگردانی به هرمز امامی رسید.

در بخش مسابقه داخلی نیز هیئت داوران جایزه بهترین كارگردانی به ابراهیم فروزش برای كارگردانی  فیلم بچه های نفت اهدا كرد، ضمن اینكه جایزه بهترین فیلم نامه نویسی به بزرگ نیا برای فیلم نامه جنگ نفتكش ها، بهترین تهیه كنندگی به كانون پرورش فكری كودكان و نوجوان و بهترین بازیگری به مجید مظفری برای ایفای نقش در فیلم جنگ نفتكش ها رسید. در بخش و بهترین بازیگری به مجید مظفری برای ایفای نقش در فیلم جنگ نفتكش ها رسید. در بخش بین المللی جشنواره نیز جایزه بهترن فیلم جشنواره به فیلم قول به كارگردانی شون پن اهدا شد.

در این بخش همچنین هیئت داوران جایزه بهترین كارگردانی را به ابراهیم فروزش برای كارگردانی بچه های نفت، بهترین تهیه كنندگی را به بروندوریانی برای تولید فیلم در میانه ناكجاآباد از آلمان و جایزه بهترین اثر هنری را به مركز فرهنگی نفت برای تولید فیلم یكی از همین روزها اهدا كرد.