تبیان، دستیار زندگی

 7 راهکار بالابردن انرژی‌مثبت در خانه

شما به عنوان خانم خانه می‌توانید انرژی‌های مثبت را ایجاد و منفی بافی‌ها و احساس‌های منفی را از منزل و اعضای خانواده دور کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
انرژی‌مثبت در خانه

 
نویسنده : مارال مرادی | روزنامه‌نگار
انرژی را نمی‌توان با چشم دید اما می‌توان آن را حس کرد. خانه شما، جسم و روح‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وارد کردن انرژی مثبت به خانه، سنتی دیرینه است که همیشه از آن استفاده می شده است. شما به عنوان خانم خانه می‌توانید انرژی‌های مثبت را ایجاد و منفی بافی‌ها و احساس‌های منفی را از منزل و اعضای خانواده دور کنید. برای ایجاد انرژی مثبت می توان کلی کار   انجام داد؛ در این مطلب هفت مورد از آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

1- داشتن نور و تهویه مناسب

در اتاق یا مکانی که کار می‌کنید، باید تهویه مناسب هوا و نور لازم وجود داشته باشد. هوای سالم و نور زیاد انرژی‌ها را بالا می‌برد و از ملالت و خستگی جلوگیری می‌کند. پنجره را باز کنید تا هوای تازه و مطبوع در خانه جریان پیدا کند. این کار علاوه بر ایجاد سرزندگی سبب از بین رفتن ویروس‌ها و عوامل میکروبی هم خواهد شد.


2- داشتن گل و گیاه

پرورش گل را فراموش نکنید. نگهداری از گل و گیاه به خودی خود احساس شادابی به انسان می‌بخشد. رنگ سبز و رشد آهسته گیاه در گلدان، حس جاری بودن زندگی را در انسان پدید می‌آورد. وجود گیاهان، مولد انرژی و شفابخش هستند.

انرژی را نمی‌توان با چشم دید اما می‌توان آن را حس کرد. خانه شما، جسم و روح‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.3- کمک گرفتن از رنگ‌های شاد

استفاده به‌جا و مناسب از رنگ‌ها را هم فراموش نکنید. رنگ‌ها در تعیین خلق‌و‌خوی ما می‌توانند اثرگذار باشند. استفاده از رنگ‌ های شاداب و انرژی‌ بخش در دکور خانه، تاثیر زیادی در روحیه افراد خانه دارد.


4- پخش موسیقی ملایم

گوش دادن به موسیقی‌های بی‌کلام و آرام می تواند به ایجاد انرژی مثبت در خانه و در وجود اهالی آن کمک به‌سزایی بکند.


5- دورریختن وسایل غیرقابل استفاده

برخی عادت دارند که همه چیز را نگه دارند، حتی اشیا و وسایلی را که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنند یا غیرقابل استفاده هستند. تنها راه کنار گذاشتن این کار و تنها راهی که می توانید واقعا احساس خوبی هم داشته باشید، این است که رفته رفته و به آرامی چیزهایی را که کمتر از بقیه وسایل  نیاز دارید و راحت‌تر می‌توانید از آن بگذرید، تعیین کنید و دور بریزید.

تمیز کردن به طور مرتب انرژی منفی را خنثی می‌کند و باعث ایجاد احساس سلامتی در میان اعضای خانواده می‌شود.6- همیشه مرتب و تمیز بودن

تمیز کردن به طور مرتب انرژی منفی را خنثی می‌کند و باعث ایجاد احساس سلامتی در میان اعضای خانواده می‌شود. لوازم و ابزار خراب و شکسته و مستعمل را از منزل خارج کنید؛ چون هم به نظم و ترتیب خانه شما کمک شایانی خواهد کرد و هم این‌که دیدن ابزار کهنه و غیرقابل استفاده، حسی منفی را به انسان القا می‌کند.


7- ورزش و دوری از فضای‌مجازی

از ابتدای روز همان زمان که از خواب بیدار می‌شوید، سعی کنید حتی شده چند حرکت سبک ورزشی انجام دهید و نفس‌های عمیق بکشید. این مسئله به از بین رفتن کرختی در شما کمک خواهد کرد. سریع به سراغ ابزارهایی مثل تلفن همراه و تبلت نروید. دنیای مجازی شما را از واقعیت دور می کند و باعث خستگی و کلافگی تان می شود و با بمباران ذهن و فکرتان با دنیایی از خبرها، احساسات بد و ناگوار را در وجودتان روشن می‌کند.
منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .