تبیان، دستیار زندگی

دانستنی هایی درباره زرده ‌تخم مرغ

یک تخم مرغ بزرگ حدود 63 درصد از کلسترول مورد نیاز روزانه را تأمین می‌کند. مصرف روزانه کلسترول را محدود به کمتر از 300 میلی‌گرم کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
زرده تخم مرغ - دانستنی ها درباره تخم مرغ -
زرده‌ تخم مرغ منبع اصلی بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی است و چربی و کلسترول زیادی هم دارد. یک تخم مرغ بزرگ حدود 63 درصد از کلسترول مورد نیاز روزانه را تأمین می‌کند. (مصرف روزانه کلسترول را محدود به کمتر از 300 میلی‌گرم کنید.) اگر دچار بیماری قلبی هستید یا در معرض آن قرار دارید، برای میزان مجاز مصرف کلسترول روزانه‌ با پزشک مشورت کنید.

بیشتر ریزمغذی‌های تخم مرغ در زرده‌ آن وجود داردمقایسه سفیده و زرده تخم مرغ

خوردن تنها سفیده‌ تخم مرغ در مقایسه با خوردن تخم مرغ کامل، کم کالری‌تر است و پروتئین بیشتری دارد، اما زرده‌ آن حاوی مواد مغذی و معدنی بسیار مهمی است. سفیده کمی بیشتر پروتئین دارد. سفیده‌ تخم مرغ، بدون چربی و کم کالری است.


مواد مغذی تخم مرغ

یک تخم مرغ متوسط حدود 78 کالری، 5 گرم چربی، کمتر از یک گرم کربوهیدرات و 6 گرم پروتئین دارد و 13 نوع ماده‌ مغذی و معدنی دارد. بیشتر ریزمغذی‌های تخم مرغ در زرده‌ آن وجود دارد. زرده‌ تخم مرغ تقریباً 250 میلی‌گرم کولین دارد. (کولین، ویتامینی ضروری برای متابولیسم سلول‌ها، انتقال لیپیدها در سراسر بدن و ساختن فرا رسان‌های عصبی است. میزان توصیه شده‌ نیاز بدن به کولین برای خانم‌ها 425 میلی‌گرم و برای آقایان 550 میلی‌گرم در روز است.)

منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .