تبیان، دستیار زندگی

 از ترس لو رفتن ارتباط اشتباهم در گذشته، همه خواستگارهایم را رد می‌ کنم

دختری ۲۰ ساله هستم. چند ماه پیش با پسری آشنا شدم. متاسفانه‌ در روزهای اول آشنایی به درخواست این پسر، اشتباه بزرگی کردم. بعدا متوجه شدم که این پسر، بدکاره است و اصلا به درد ازدواج نمی‌خورد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ازدواج - مشاوره -  آسیب روحی -

نویسنده : زهره حسینی | مشاور و دانش‌آموخته دانشگاه علامه‌ طباطبایی
 الان و بعد از یک سال از آن اتفاق، به خاطر ترس از این‌که کسی از آن ماجرا مطلع نشود و لو نروم، همه خواستگارهایم را رد می‌کنم. حالم بد است، پشیمانم اما نمی‌دانم باید چه کار کنم؟

مخاطب عزیز، متوجه شدم تحت تاثیر ظاهر و احتمالا وعده و وعیدهای یک پسر که شناختی از او نداشتید، تن به رابطه‌ای دادید که الان به شدت شما را نگران و مضطرب کرده است. به شما حق می‌دهم و این میزان ترس و نگرانی قابل درک است. البته با توجه به سن کم شما، دو نکته امیدوار کننده برای حل مشکل‌تان وجود دارد که به آن اشاره می‌کنم و سپس چند توصیه به شما دارم.


2 نکته امیدوار کننده برای حل مشکل‌تان

اول این‌که خیلی زود متوجه ناسالم بودن آن پسر شدید و احتمالا رابطه را قطع کرده‌اید و از ازدواج با ایشان منصرف شدید.
دوم این‌که برای حل مشکل خود به ما پیامک فرستادید و تصمیم گرفته‌اید از کارشناس کمک بگیرید. بنابراین جای تحسین دارد که مسیر درستی را انتخاب کرده‌اید.

تا زمانی که به اضطراب خود رسیدگی نکرده‌اید، برای ازدواج دست نگه دارید چون این ترس و اضطراب درونی از حمل یک راز برای شما فشار روانی ایجاد می‌کند و در ازدواج آثار منفی خواهد داشتدر مرحله اول از پزشک زنان کمک بگیرید

دخترم در شرایطی که شما دارید و در پیامک‌تان مطرح کردید، بهترین کار در مرحله اول کمک گرفتن از یک پزشک زنان برای دریافت مشاوره تخصصی و رفع نگرانی‌ زیاد شماست. پزشک های متعهد و مجرب، محرم اسرار بیمار هستند و می‌توانند به شما قوت قلب و آرامش بدهند و همچنین میزان آسیب را به صورت دقیق‌تر بیان کنند.


شما دچار یک تروما شده‌اید

در مرحله بعدی چون شما از نظر جسمی و روحی آسیب‌دیده هستید و دچار یک تروما (آسیب‌دیدگی، ضربه، جراحت، شوک و... که به بدن انسان وارد می‌شود)، شده‌اید نیاز به درمان این آسیب روحی و روانی توسط کارشناس و در سریع ترین زمان ممکن دارید. پیشنهاد می‌کنم از مشاوره حضوری تا حدامکان و در غیر این صورت مشاوره تلفنی یا آنلاین برای رسیدگی به مشکل خود کمک بگیرید. مشاوران پیش‌ از ازدواج که دارای مجوز هستند، می‌توانند کمک حرفه‌ای به شما بدهند تا در ازدواج مشکل پیدا نکنید.

برای ازدواج دست نگه دارید

گفته اید که به دلیل ترس از این‌که کسی از آن ماجرا مطلع نشود و لو نروم، همه خواستگارهایم را رد می‌کنم. بهتر است تا زمانی که به اضطراب خود رسیدگی نکرده‌اید، برای ازدواج دست نگه دارید چون این ترس و اضطراب درونی از حمل یک راز برای شما فشار روانی ایجاد می‌کند و در ازدواج آثار منفی خواهد داشت.
منبع: زندگی سلام
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .