تبیان، دستیار زندگی

شوینده‌ها ، مواد شوینده شیمیایی، پاک کنندگی شوینده ها،

روش صحیح استفاده از مواد شوینده شیمیایی

تعداد زیادی از شوینده‌ها به دلیل قدرت پاک کنندگی بالا معروف هستند، اما همین شوینده‌های معروف هم اگر به شکل درست استفاده نشوند، می‌توانند خطرات بسیاری برای افراد به دنبال داشته باشند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مواد شوینده

در ادامه به نکات ریز استفاده از مواد شوینده شیمیایی اشاره می کنیم:


رابطه شوینده‌ها با دست‌ها

درون شوینده‌ها معمولا برای از بین بردن لکه ها مواد اسیدی وجود دارد که اگر این مواد با پوست دست تماس پیدا کند باعث خشک شدن پوست دست و صورت، آسیب‌های پوستی، پیری زودرس و حساسیت‌های طولانی و ماندگار می‌شود. حتما هنگام استفاده از این مواد، از دستکش و ماسک قوی استفاده کنید تا پوست و ریه شما آسیب نبیند.

4 توصیه طلایی

پس از اتمام کار، دست‌ها را با آب بشویید و بعد از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
از دستکش‌های نخی که تا آرنج هستند استفاده کنید.
اگر تماس مستقیم با شوینده‌ها داشتید، اولین کار این است که دست خود را زیر آب بگیرید.
با تجویز خودتان از پمادها استفاده نکنید. به خصوص نوع کورتون دار، که باعث افزایش حساسیت و نازک شدن پوست می‌شود.قبل از استفاده از شوینده حتما به موارد زیر توجه کنید:

نیاز به یک تهویه عالی

گازهای سمی موجود در شوینده‌ها، جرم‌ها و رسوبات را از بین می‌برد، اما در مقابل به همان شدت برای ریه‌ها هم مضر هستند. پس اگر قصد نظافت دارید، به تهویه مناسب نیز احتیاج دارید.

درون شوینده‌ها معمولا برای از بین بردن لکه ها مواد اسیدی وجود دارد که اگر این مواد با پوست دست تماس پیدا کند باعث خشک شدن پوست دست و صورت، آسیب‌های پوستی، پیری زودرس و حساسیت‌های طولانی و ماندگار می‌شود.آب داغ، محرک شوینده‌ها و مضر برای تنفس

95 درصد شوینده‌ها، در قسمت روش مصرف خود تذکر داده اند که به هیچ وجه شوینده‌ها را با آب گرم مخلوط یا حتی آب کشی نکنید. شست وشو با آب داغ واکنش شیمیایی را افزایش می‌دهد و باعث می شود تنفس شما دچار مشکل شود.

چشم‌ها، در معرض آسیب هستند

چشم‌هایمان، چیزهایی نیستند که بخواهیم درباره آن‌ها بی تفاوت باشیم. حتی یک قطره از این مواد شیمیایی می‌تواند سلامتی بینایی را به خطر اندازد.

شوینده‌ها را مخلوط نکنید!

به هیچ وجه، تحت هیچ شرایطی شوینده‌ها را با یکدیگر مخلوط نکنید. ترکیب شوینده‌ها بسیار خطرناک است.

مهم‌ترین مرحله ( آب کشی )

در مرحله آخر تمام سطوحی را که به آن ها شوینده زده اید، به دقت و با آب شست وشو دهید. حتی مقدار کمی از این مواد اگر باقی بماند، می‌تواند حساسیت زا باشد.

منبع: زندگی سلام