تبیان، دستیار زندگی

روش‌های جذب انرژی مثبت در خانه

عواملی که باعث انرژی منفی در خانه می‌شود

انرژی در اطراف شما، در هر شخص و در هر مکانی وجود دارد. این یک نیروی حیاتی است که به‌راحتی می‌توانید از طریق احساسات روزمره-خستگی،شادابی و ناراحتی-درک کنید اما تابه‌حال فکر کرده‌اید که چرا گاهی انرژی منفی جذب شما می‌شود؟
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
انرژی منفی در خانه
همه ما گهگاهی در خانه احساس غمگینی می‌کنیم و این مسئله کاملاً طبیعی است اما اگر احساس می‌کنید در خانه مدام احساس غمگینی و افسردگی دارید و در بیرون از خانه حال روحی‌تان خوب است، باید بدانید که وجود یکسری وسایل در خانه‌تان باعث جذب انرژی منفی به سمت شما می‌شود و تأثیر شگرفی بر روحیه شما می‌گذارد اما چگونه می‌توان فهمید که در خانه انرژی منفی وجود دارد و چگونه می‌توان انرژی منفی خانه را از بین برد؟

علائمی که نشان می‌دهد در خانه انرژی منفی وجود دارد

تشخیص اینکه دلیل حال بدتان در خانه به خاطر یک روز کاری پرتنش، فشار کاری، بی‌حوصلگی و در این روزهای کرونایی دوری از دیگران است یا انرژی منفی در خانه، کار چندان سختی نیست. با توجه به احساسی که در خانه‌دارید، می‌توانید تشخیص دهید که انرژی خانه‌تان مثبت است یا منفی. شما در خانه‌ای که پر از انرژی مثبت است، احساس شادابی و سرزندگی کرده و از بودن در آن مکان احساس خوبی دارید. در نقطه مقابل، یک‌خانه پُر از انرژی منفی باعث می‌شود احساس تنگی نفس، سردرد، بی‌خوابی، خستگی، بی‌قراری و ضعف کنید. شما می‌توانید سنگینی جو را احساس ‌کنید و دوست دارید هرجایی غیر ازآنجا باشید.

انرژی منفی و استرس باهم در ارتباط هستند، بنابراین اگر دائماً احساس آشفتگی می‌کنید خانه شما مقصر است! اگر مطمئن نیستید که خانه‌تان انرژی منفی دارد یا خیر، نشانه‌های زیر را بررسی کنید:

-شکایت و غر زدن بیش از اندازه-اگر شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان حتی وقتی اوضاع خوب است، مدام شکایت می‌کند، ممکن است در خانه‌تان انرژی منفی وجود داشته باشد.

روابط منفی بین اعضای خانواده- اگر در خانه‌تان مدام جنگ‌ودعواست و همسر و فرزندان روابط خوبی با یکدیگر برقرار نمی‌کنند، بد نیست به انرژی‌های منفی که در خانه‌تان وجود دارد، نگاهی بیندازید.

انتقاد- اعضای خانواده با انتقاد و سرزنش از یکدیگر می‌توانند فضای خانه را پر از انرژی منفی کنند. وقتی شما یا دیگران در خانه پیام‌های منفی مثل سرزنش و انتقاد را به زبان می‌آورید، انرژی منفی در خانه را افزایش می‌دهید.

 بی‌نظمی- یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌های انرژی منفی در خانه به‌هم‌ریختگی است. بی‌نظمی مانع از جریان انرژی در خانه می‌شود، بنابراین می‌تواند انرژی منفی را ثابت نگه‌داشته و اوضاع را بدتر کند.

وسایلی که در خانه باعث انرژی منفی می‌شود

شما باید در خانه احساس امنیت، آرامش و شادابی کنید؛ اگر محروم از این احساسات هستید و علائم فوق را در خانه و خانواده‌تان مشاهده می‌کنید، بهتر است نگاهی به وسایل خانه‌تان بیندازید. وسایل زیر از عواملی اصلی و مهمی هستند که باعث جذب انرژی منفی در خانه می‌شوند:
گل‌های خشک‌شده
اشیا تزیینی
آینه شکسته و لکه‌دار و همچنین آویزان کردن آینه روبروی درب اصلی
کاکتوس یا گیاهان خاردار
ساعت خراب
ظروف شیشه‌ای ترک‌خورده
تزیین خانه با حیوانات تاکسیدرمی شده

روش‌های جذب انرژی مثبت در خانه

اولین چیزی که ممکن است برای از بین بردن انرژی منفی در خانه به ذهنتان برسد این باشد که عواملی که باعث جذب انرژی منفی می‌شود را از خانه دور کنید؛ شاید این منطقی‌ترین راه باشد اما گاهی بیماری یکی از اعضای خانواده، بی‌نظمی و شلوغی، مشاجره در خانه، استرس‌های کاری و... باعث می‌شود انرژی منفی به خانه شما جذب شود؛ در این صورت چه باید کرد؟

پنجره‌ها را بازکنید
همه ما بارها تجربه کرده‌ایم که چقدر هوای تازه توانسته حالمان را بهتر کند. سیلویا کریستمن، مربی رشد شخصی می‌گوید: «اولین قدم برای انتقال هوای منفی به بیرون از خانه باز کردن پنجره‌ها است.» سعی کنید روزانه حدود 30 دقیقه تا یک ساعت درب پنجره را باز بگذارید.

عود بسوزانید
تحقیقات گسترده دانشمندان، پزشکان و بزرگان گیاه‌شناسی بر روی عود نشان می‌دهد که رایحه مطبوع عود، باعث رفع استرس، آرامش و سرزندگی در فرد شده و موجب دور شدن انرژی‌های منفی موجود در محیط می‌شود. کریستمن می‌گوید: «سوزاندن عود باعث افزایش انرژی و ایجاد آرامش در فضای محیط می‌شود.»

از رایحه‌ها استفاده کنید
هاوکینز بنیان‌گذار دانشکده رایحه‌درمانی ونکوور می‌گوید: «روغن‌های اساسی دارای خواص ضدویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند و استفاده از آن‌ها در محیط‌های شلوغ می‌تواند به حفظ بدن در برابر میکروب‌ها کمک کند.» همچنین استنشاق روغن‌های اساسی و پخش شدن بوی رایحه‌ها در فضای خانه می‌تواند باعث تغییرات زیادی در بدن ازجمله فعال‌سازی سیستم ایمنی بدن، تأثیر در فشارخون و فعال شدن هیپوتالاموس می‌شود و از همه مهم‌تر اینکه روغن‌های اساسی به دلیل احساسات مثبتی که در افراد ایجاد می‌کند، باعث دور شدن انرژی منفی از محیط می‌شود.
بهترین این رایحه‌ها عبارت‌اند از: لیمو، یاس، مریم‌گلی، دارچین، اسطوخودوس و نعنا

گوشه‌های خانه نمک بریزید
نمک ارگانیک تأثیر زیادی در از بین بردن انرژی منفی دارد. می‌توانید در ظرفی آب و نمک را مخلوط کرده و آن را به مدت 24 ساعت در چهارگوشه خانه قرار دهید، سپس ظرف را بشویید. همچنین می‌توانید نمک را در چهارگوشه خانه بریزید و بعد از 48 ساعت گوشه‌های اتاق را جاروبرقی بکشید.

 محیط خانه را تمیز و مرتب کنید
بی‌نظمی بسیار استرس‌زا بوده و علاوه بر ناخوشایند کردن فضای خانه، می‌تواند باعث جذب انرژی منفی شود. در مقابل فضای مرتب و منظم باعث ایجاد آرامش و جذب انرژی مثبت می‌شود. حتی یک‌قدم ساده مانند مرتب کردن یک کشو در آشپزخانه یا اتاق‌خواب می‌تواند تأثیر زیادی در مثبت بودن آن فضا داشته باشد. سعی کنید مکان‌هایی که معمولاً بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنید مانند اُپن آشپزخانه، پذیرایی و... تمیز و مرتب باشند.

به نورپردازی خانه توجه کنید
مطالعات نشان می‌دهد که نور بر روحیه، سلامت عاطفی و جسمی ما تأثیر می‌گذارد. همچنین تاریکی می‌تواند باعث جذب انرژی منفی شود؛ بنابراین در طول روز سعی کنید با کنار زدن پرده‌ها از نور طبیعی استفاده کنید زیرا این نور باعث کاهش افسردگی، افزایش اشتها و افزایش انرژی می‌شود. همچنین شب‌ها خانه را با نور آبی(مهتابی) روشن نگه‌دارید و اگر لامپ سوخته‌ای در خانه وجود دارد هرچه سریع‌تر آن را تعویض کنید.