تبیان، دستیار زندگی
      مهرعلیزاده: آمادگی اجرای پروژه " گل دوم" را در ایران داریم بن همام: از هیچ كوششی برای پیشرفت فوتبال ایران دریغ نمی كنم رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا عصر چهارشنبه با معاون رییس جمهور و ر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار مهرعلیزاده و بن همام

مهرعلیزاده: آمادگی اجرای پروژه " گل دوم" را در ایران داریم

بن همام: از هیچ كوششی برای پیشرفت فوتبال ایران دریغ نمی كنم

رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا عصر چهارشنبه با معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی دیدار و گفت وگو كرد.

مهندس محسن مهرعلیزاده در این نشست با اشاره به پتانسیل بالای فوتبال در آسیا گفت: اگر چه فاصله میان فوتبال آسیا و جهان به لحاظ تفاوت در سرمایه گذاری، قابل توجه است، اما فوتبال آسیا از پتانسیل مطلوبی برای جهانی شدن و رسیدن به فوتبال حرفه یی برخوردار است.

وی ادامه داد: بر این اساس از كنفدراسیون فوتبال آسیا خواستارم تا همه تلاش خود را برای ارتقاء سطح فوتبال آسیا و نزدیك شدن به جایگاه واقعی انجام و از سوی دیگر حمایت لازم را از فوتبال و مدیریت فوتبال ایران برای رسیدن به جایگاه بهتر در سطح آسیا ، انجام شد.

معاون رییس جمهوربا اشاره به جمعیت جوان ایران و نیاز مبرم به انجام پروژه هایی مانند " پروژه گل" در كشور تصریح كرد: امیدوارم كنفدراسیون فوتبال آسیا بتواند همراه با فیفا، پروژه گل دوم را در ایران اجرا كند.

وی همچنین از حسن انتخابAFC برای معرفی محمد دادكان به فدراسیون جهانی فوتبال تشكر كرد.

در ادامه این جلسه، بن همام رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا، از همكاری محمد دادكان رییس فدراسیون فوتبال باAFC تشكر كرد و گفت: من بسیار خوشحال هستم كه ارتباطات مسوولین فوتبال ایران و دولتمردان، افتتاح پروژه ورزشی گل را در ایران فراهم آورده است كه در این زمینه، حمایت رییس سازمان تربیت بدنی میتواند كمك بزرگی برای فوتبال ایران به شمار رود.

وی خاطر نشان كرد: با توجه به این كه جمعیت عظیمی از جهان در آسیا وجود دارد و بخش زیادی از این جمعیت را جوانان و نوجوانان تشكیل می دهند قطعا می توانم درك كنم افرادی كه مسوولیت اداره ورزشی یك كشور را در این قاره بزرگ به عهده دارند، از چه مسوولیت سنگینی برخوردار هستند. بر این اساس امیدوارم با كمك شما، فدراسیون فوتبال وAFC شرایطی ایجاد شود كه فوتبال ایران دوباره به صدر آسیا بازگردد.

بن همام ادامه داد: فوتبال ایران نمونه خوبی برای كشورهایی آسیایی شده است و این امر را می توان در فوتبال كره و ژاپن ملاحظه كرد.

وی خطاب به رییس سازمان تربیت بدنی گفت: فدراسیون فوتبال ایران برنامه ریزی خوبی را برای جوانان و نوجوانان انجام داده است و از شما می خواهم حمایت جدی از برنامه های تدوین شده داشته باشید. این در حالی است كه من نیز هر اقدامی كه برای پیشرفت فوتبال ایران لازم باشد انجام خواهم داد.

رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا در پایان یادآور شد: سپ بلاتر، رییس فدراسیون جهانی فوتبال قصد داشت در جریان افتتاح پروژه گل در ایران حضور داشته باشد كه به دلیل كسالت نتوانست به ایران سفر كند. اما وی به من تاكید كرده است كه نه تنها برای فوتبال ایران، بلكه برای پیشبرد كل فوتبال آسیا اقدامات جدی انجام دهم.

محمدبن همام، در سفر بعدی خود به ایران به مدت دو هفته از فوتبال استان های مختلف ایران بازدید خواهد كرد.

گفتنی است در این جلسه علی كفاشیان معاون ورزشی سازمان تربیت بدنی، محمد دادكان، رییس فدراسیون فوتبال، ناصر نوآموز و علی اكبردانشور نایب رییس و دبیر فدراسیون فوتبال و زانتی نماینده فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا) نیز حضور داشتند.