تبیان، دستیار زندگی

ازدواج با این مردها اشتباه است!

یکی از مهمترین تصمیمات زندگی هر فردی، انتخاب همسر خوب است تا در زندگی به آرامش ذهنی برسد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ازدواج
ازدواج  یک پیوند زناشویی ،یک اتحاد رسمی و قرارداد اجتماعی و حقوقی بین دو نفر  است که زندگی خود را به لحاظ قانونی، اقتصادی و احساسی به هم متصل می کنند و یک خانواده را تشکیل می دهند.

دختر و پسر باید برای زندگی آینده خود انتخاب مناسب و به جا داشته باشند برای اینکه بتوانند فرد نامناسب در ازدواج را شناسایی کنند ، باید معیارهایی را برای انتخاب همسر در نظر داشته باشند.کسی که بخواهد در زندگی مشترک موفق باشد ، باید به دنبال مرد مناسب برای خود باشد و مرد ایده ال خود را بشناسد ؛تا به هدف خود برسد .

معمولا دختر و پسرهایی که قصد ازدواج دارند،شرایط و ویژگی هایی را برای همسر آینده شان در نظر دارند و بر اساس آن همسر آینده خود را انتخاب می کنند و در این بین ، ویژگی هایی وجود دارد که اگر در فردی باشد، نباید با او ازدواج کرد؛ اما بعضی جوان ها به دلایلی مانند عشق، آن ها را کم اهمیت تلقی می کنند و خیلی زود در زندگی مشترک، شکست می خورند.

 در ادامه مطلب می خواهیم بگویم که انتخاب کدام یک از مردها خطرناک تر است:

مردی که راستگو نیست:


یکی از شرایط اصلی ازدواج، صداقت و راستگویی دو طرف است. ازدواج به این معناست که زن و مرد همه چیز را با هم به اشتراک بگذارند و دروغ و پنهان کاری نداشته باشند. مردان دروغگو غیرقابل اعتماد ترین افراد هستند. مردی که یکبار دروغ بگوید و همسرش مچ او را بگیرد  باید مطمئن باشد بازهم این رفتار را تکرار خواهد کرد. اگر دختری  قبول کرد که با چنین مردی زندگی کند باید هم چنین قبول کند که او دوباره  به او دروغ خواهد گفت و همین دروغ گفتن ها و پنهان کاری ها زمینه جدایی و طلاق را فراهم می کند.

 معمولا دختر و پسرهایی که قصد ازدواج دارند،شرایط و ویژگی هایی را برای همسر آینده شان در نظر دارند و بر اساس آن همسر آینده خود را انتخاب می کنند و در این بین ، ویژگی هایی وجود دارد که اگر در فردی باشد، نباید با او ازدواج کرد؛


مرد خسیس:


 یکی دیگر از خصلتهایی که اگر مرد داشته باشد، بهتر است از ازدواج با او انصراف داد، خسیس بودن اوست.البته در اینجا منظور از خسیس بودن مردیست که کم تر از توانایی خود برای شاد کردن زن تلاش می‌کند. البته همانقدر که در رابطه با مردهای  خسیس باید احتیاط کرد به همان میزان در رابطه با مردان ولخرج هم باید احتیاط کرد چرا که هر یک از آن‌ها به نحوی منجر به ایجاد تنش در زندگی مشترک می‌شوند.

 البته خسیس بودن را می توان از منظر اقتصادی هم نگاه کرد ، این مردها هم برای زندگی مردان موفقی نیستندو در زندگی خود با مشکلات زیادی روبرو می شوند.آنها با داشتن پول کافی حاضر نیستد که برای همسر و شریکشان خرج کنند .

مردان خودشیفته:


یکی دیگر از خصوصیت های اشتباه مردان برای زندگی مشترک ، خودشیفتگی آنهاست.مردی هم که خود شیفته است برای زندگی مشترک مناسب نیست. مردان خودشیفته از هرچیزی بدتر  هستند. اینگونه مردها به شدت زیرک هستند و زن تا با اوبرخورد نکند نمی تواند او را بشناسد. این مردها در هر صورت خودشان را بالاتر از زن زندگی و حتی همه افراد دوروبر خود می دانند و سعی می کنند در هر موقعیتی از خودشان تعریف کنند. همین خصلت باعث شده است که نواقص خودشان را قبول نداشته باشند و به هر صورت که شده است سعی کنند چهره ای عالی و بدون نقص از خودشان نشان دهند. بنابراین تشخیص اینگون افراد سخت است  و فرد  زمانی متوجه این موضوع می شود که به شدت عاشق او شده است.

مردان بد دهن:


بددهنی ،یکی دیگر از خصوصیت هایی است که اگر در پسر دیده شود، نبایددختر او را برای زندگی مشترک انتخاب کند. در واقع این بد دهنی و بدرفتاری نشان می دهد که پسر ، زن زندگی را دوست ندارد. او به هیچ عنوان قدردان همسرش نیست و به با لحن بدی با او صحبت می کند.

 این رفتار مرد وقتی بدتر می شود که در جلوی دیگران با همسرش بدگویی کند به گونه ای که برای او آبرویی نگذارد. رفتار این افرادکاملا غیر منتظره است و نمی توان به آن ها اعتماد کرد که در یک مهمانی رفتار خوبی از خودشان نشان دهند. شاید با خود بگویید که می توانید چنین مردی را تغییر دهید ولی باید بگویم که این تفکر اشتباه است و تا خودش نخواهد چیزی تغییر نمی کند.

 مردان وابسته به پدر ومادر :


 مردهایی که هنوز نتوانسته اند مستقل شوند و همچنان به پدر و مادر خود وابسته اند و زندگیشان وابسته به تصمیماتی است که پدر و مادر برای او می گیرد، مردان خوبی برای ازدواج نیستند.

در حقیقت یکی از ویژگی‌های مردان آماده برای ازدواج، داشتن میزان استانداردی از استقلال شخصیتی از خانواده است. ازدواج با مردانی که از نظر عاطفی به خانواده خود وابستگی شدید و غیر طبیعی دارند به طور غیر مستقیم ازدواج با خانواده این افراد را نیز به همراه دارد. به بیان ساده‌تر ازدواج با چنین مردی به معنای ازدواج با پدر و مادر او نیز هست.

ازدواج ممنوع

مردی که با شغل خود ازدواج کرده است:


مردی که شغل و کار برای او اهمیت زیادی دارد و در جایی که شغلش باشدف به خانواده و زن و بچه اهمیتی نمی دهد، هم برای زندگی مناسب نیست. در واقع این مردها از وقت مصاحبت و همنشینی با همسر و خانواده خود می‌زنند تا به شغل خود بپردازند. ازدواج با این مردان شاید امتیازهای اقتصادی به همراه داشته باشد و از لحاظ مالی آنها را در سطح بالایی قرار دهد، اما پیش شرط لازم جهت بهره مندی مفید از شرایط خوب اقتصادی یعنی آرامش خاطر و روان را به همراه ندارد و فرد تا زمانی که آرامش در زندگی نداشته باشد نمی تواند از شرایط خوب اقتصادی خود بهره مند شود.

مردان مغرور:


مرد اگر در زندگی خود غرور داشته باشد، نمی تواند به خوبی و با آسایش در کنار همسر خود باشد. غرور داشتن مرد هم یکی دیگر از خصوصیات ناپسند در انتخاب همسر آینده به شمار می رود. بدترین اخلاقی که مردان مغرور دارند این است که آن ها به هیچ وجه تلاش نمی کنند که همسرشان را تحت تاثیر قرار دهند. زیرا تصور می کنند که برتر از همسر  هستند و در حقیقت این همسرش هست که برای داشتن او باید هر کاری انجام دهد.

مردان تنبل :


 همان طور که گفتیم اهمیت زیاد به شغل ؛و اینکه خانواده را فدای شغل خود کردن ، از بزرگ ترین اشتباهات مرد در زندگی زن وشوهری محسوب می شود، در نقطه ی مقابل آن بیکار بودن مرد است که این مورد هم زندگی زناشویی را به خطر می اندازد و مرد اگر حال کار کردن نداشته باشد، دچار مشکلات زیادی در زندگی می شود.

یکی از جنبه‌های بسیار مهم تشکیل خانواده، این است که مرد توانایی فراهم کردن استقلال مالی و اقتصادی برای خانواده را داشته باشد. مردانی که قدرت کار و تلاش را به دلیل تنبلی از بین برده اند موجب آزار و ناراحتی اطرافیان می شوند و زندگی شان با مشکلات مالی مواجه می شود. در دنیایی که همه چیز برای پیشرفت وابسته به حرفه و درآمد است، چطور می توان زندگی بدون این دو ویژگی را تحمل کرد.

 تشخیص این که این وظیفه به عهده کیست، به عرف جامعه بستگی دارد. در بعضی جوامع این وظیفه به عهده مرد است و در بعضی جوامع زن و مرد هر دو در کنار هم برای حل مسائل اقتصادی تلاش می‌کنند.

اگر زن بخواهد که در زندگی مشترک به خانه داری بپردازد باید مردی را برای زندگی انتخاب کند که تلاش لازم جهت بهبود شرایط اقتصادی خانواده را می کند تا ازدواج موفق صورت گیرد.

 مردان خودشیفته از هرچیزی بدتر هستند. اینگونه مردها به شدت زیرک هستند و زن تا با اوبرخورد نکند نمی تواند او را بشناسد. این مردها در هر صورت خودشان را بالاتر از زن زندگی و حتی همه افراد دوروبر خود می دانند و سعی می کنند در هر موقعیتی از خودشان تعریف کنند


مردی که گوشه گیر است:


زندگی کردن با مردی که اجتماعی نیست و حوصله حضور در جمع و اجتماع را ندارد، کار سختی است. انسان برای ادامه ی زندگی نیازدارد تا در اجتماع و با افراد جامعه در ارتباط باشد،چون  انسان به ذات خود یک موجود اجتماعی است وگرنه با مشکل روبرو می شود. در نتیجه ازدواج با مردان غیر اجتماعی و منزوی در ذهن و روان همسرشان تاثیر می‌گذارد و در صورت ازدواج با چنین مردی زن هم مانند همسرش در معرض افسردگی و پریشان‌حالی قرار می‌گیرید.

مردان رفیق باز :


یکی دیگر از خصوصیات ناپسند برای مردی که قصد ازدواج دارد، رفیق باز بودن اوست. داشتن دوست خوب نعمتی است که هیچ کس نمی‌تواند منکر آن شود و مردها نیز از این قضیه مستثنی نیستند، اما اگر معاشرت استاندارد با دوستان خوب تبدیل به رفیق بازی شود، در این صورت عواقب منفی زیادی به همراه دارد.

زن باید مردی را برای ازدواج انتخاب کند که بداند پس از ازدواج، او به عنوان همسر در موقعیت بسیار مهم‌تر و با ارزش‌تری از دوستانش قرار دارد و سعی کند این موضوع را به او بقبولاند که وقت او دیگر تنها به خودش تعلق ندارد بلکه او تمام وقت و زندگی خود را با شما به اشتراک گذاشته است.

مردی که نسبت به زنش تعهد عاطفی و اخلاقی ندارد:


مردی که نسبت به احساسات همسرش بی تفاوت است و برای حضورش در زندگی خود احترامی قائل نیست به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای ازدواج نمی‌باشد. حتی امکان دارد که این مردان در زندگی زناشویی به همسر خود خیانت کنند؛چون آنچیزی که مردان را از خیانت باز می‌دارد، احترام و عشقی است که برای همسر خود قائل هستند و  اگر هریک از این دو مورد در مردی وجود نداشته باشد او به راحتی می‌تواند به همسر خود خیانت کند.
 مردی که در زندگی خود اخلاق خوبی نداشته باشد ، اجازه حرف زدن و تصمیصم گیری به همسرانشان را نمی دهند.

مردان هوس باز :


 انتخاب مردان هوس باز برای زندگی یکی از بزرگترین اشتباهات فرد در زندگی است . این مردان دائمأ در پی دختران متعدد هستند و به هیچیک از آنها پایبند هم نیستند. این شخصیت  از بدترین نوع شخصیت ها برای زندگی مشترک می باشند.

مردهای وسواسی :


مردانی که بیش از اندازه منظم و تمیز هستند و حساسیت شدیدی روی نظم دارند، سختگیر و تغییرناپذیر هستند . آنها معمولأ بی احساس و خشک هستند و در زندگی سخت گیر و غیر قابل انعطاف می باشند. این افراد معتقدند که همه باید مثل او منظم و سخت گیر باشند تا بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند. آنها حتی  دیگران را مجبور می کنند از قواعد آنها پیروی کنند و اگر کسی بخواهد رویه شان را بهم بزند، کلافه می شوند. افراد وسواسی خودشان را كمال گرا و وظیفه شناس می دانند و وقتی پای اخلاقیات و مسائل ارزشی به میان می آید، خود را متعهد و پایبند به اصول معرفی می کنند .به همین دلیل زندگی با چنین شخصیتی دشوار است؛ آنها انعطاف پذیر نیستند و هرگز هم نخواهند شد و هیچ تلاشی هم برای زیبا کردن زندگی خود نمی کنند.

مردان معتاد:

یکی از بدترین شرایط ها برای زندگی زن وشوهری، اعتیاد داشتن مرد است . مردی که اعتیاد دارد هرگز نمی تواند آینده ای خوب برای همسر و خانواده خود تأمین کند، او خانواده اش را فدای اعتیادش می کند.
زندگی با فردی که اعتیاد دارد، همراه با التهاب و اضطراب و نگرانی ،ترس است و یواش یواش به سمت تباهی می رود.فردی که به مواد مخدر وابسته است نمی تواند برای چند ساعت در کنار همسر خود بماند.در واقع بوی لباس و دهان فرد معتاد بیشتر اوقات حالت زننده و نامناسبی دارد. این افراد حتی اگر برای خوشبو بودن از عطر یا مواد خوشبو کننده دهان استفاده کنند، باز هم نمی توانند برای چند ساعت از بوی تندی و نامطلوب دهان خود جلوگیری کنند.اینها همه در روابط زناشویی تاثیر می گذارد.

  معاشرت و زندگی با کسی که نگرشی منفی به زندگی دارد بسیار سخت است. او همه تصمیمات و پیشنهادات همسر را اشتباه می‌داند و به همه حرکت‌ها و تلاش‌های مثبت‌ او بدبین است. اگر به او پیشنهاد بدهید تا به یک تفریح یک روزه بروید او با گله و شکایت پاسخ می‌دهد و از بدی هوا، شلوغی خیابان ها، حشرات مزاحم و باران ناگهانی خواهد گفت.


مردهای بدبین و شکاک:


مردهای بدبین و شکاک هم در زندگی مشترک با همسرشان دچار مشکل می شوند ، به همین خاطر بهتر است در انتخاب این مردان دققت و تحقیق بیشتر کنید.این مردها نسبت به هر حرکت همسرشان مشکوک می شوند و  تلفن هاو مکالمات همسرشان را زیر نظر دارند. از لباس و ظاهرمنطقی همسرشان دائمأ ایراد میگیرند. و تعصبات غیر منطقی دارند.حتی ممکن است یک ساعت دیر آمدن به منزل آنها را عصبانی کند. این مردها حتی به تلاش زن برای زیبا کردن خود نزد همسر شک می کنند و پای دیگرانی که از وجودشان بی‌خبرند را به میان می آورند.

مردهای منفی باف :


 یکی دیگر از گروه هایی که برای انتخاب همسر باید دقت بیشتری داشته باشید، مردان افسره و منفی باف هستند. آنها بد اخلاق و ترش رو هستند و دوست ندارند که با مردم معاشرت کنند. افراد افسرده و افراد فاقد عزت نفس کافی؛ جنبه های مثبت خود را غربال می کنند و دور می ریزند ولی جنبه های منفی خود را بزرگتر می کنند.

این افراد در مورد همه چیز مثل کار، ازدواج، مردم، آینده و اساس زندگی نگرشی منفی دارد. معاشرت و زندگی با کسی که نگرشی منفی به زندگی دارد بسیار سخت است. او همه تصمیمات و پیشنهادات همسر را اشتباه می‌داند و به همه حرکت‌ها و تلاش‌های مثبت‌ او  بدبین است. اگر به او پیشنهاد بدهید تا به یک تفریح یک روزه بروید او با گله و شکایت پاسخ می‌دهد و از بدی هوا، شلوغی خیابان ها، حشرات مزاحم و باران ناگهانی خواهد گفت.

هر پیشنهاد همسرش را  با دلایل ظاهرا منطقی رد می‌ کند  و اگر همسرش تصمیمی را عملی کند او در تمام مدت منتظر است خطایی رخ بدهد تا به او ثابت کند که او خودش از اول می‌دانسته این پروژه شکست خواهد خورد.

 سخن آخر : انتخاب همسر مهم‌ترین انتخاب فرد در زندگی است ،به همین خاطر فرد باید در این انتخاب دقت لازم را به خرج بدهد تا یک ازدواج موفق داشته باشد.
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .