وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

چرا بورس منفی شد؟! دارا دوم کار دست سهامداران داد

چه کسانی در پنج روز گذشته از کتمان خبر عرضه نشدن دارا دوم سود بردند؟ نهادهای نظارتی باید ورود کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دارا دوم
تکذیبیه‌های وزارت نفت و وزارت اقتصاد در خصوص عرضه صندوق دارا دوم به جایی رسیده که وزارت اقتصاد از آماده نبودن زیرساخت‌ها در وزارت نفت می‌گوید و علیرضا صالح رییس سازمان خصوصی سازی از عدم عرضه قطعی دارا دوم خبر می‌دهد!

اینجا چند سوال مطرح می‌شود:


1️⃣ منظور وزارت اقتصاد از زیرساخت‌ها چیست؟ همه شرکت‌های حاضر در دارای دوم بورسی بوده و هیچ زیرساختی برای عرضه سهام آنها در قالب دارا دوم نیاز نیست! اینگونه در روز روشن افکار عمومی را با کلمات مبهم بازی دادن بسیار عجیب و غیرقابل باور است.

2️⃣ علیرضا صالح معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرده در روز ۱۵ مرداد دولت از عرضه دارا دوم منصرف شده است. این صحبت‌ها روز ۲۰ مرداد گفته می‌شود! چرا وزارت اقتصاد شفاف این تصمیم دولت را به مردم اعلام نکرد؟ چرا ۵ روز مردم را در فضای غیرواقعی قرار دادند و انتظارات را بنحو غیرمسئولانه‌ای شکل دادند؟ چه منافعی در پشت این بازی‌ها وجود دارد؟

لازم است نهادهای نظارتی سریعا ورود کنند و ببینند در روزهای گذشته چه اشخاصی سهام خود در شرکت‌های منتسب به دارا دوم را به مردم از هما جا بی‌خبر فروخته‌اند و آیا از مدیران وزارت اقتصاد کسی در میان آنها وجود دارد یا خیر؟
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین