تبیان، دستیار زندگی

داستان نشان تبیان

شروع قصه تبیان بر می‌گرده به زمان اینترنت کارتی و دیال آپ، زمانی برای متصل شدن به اینترنت باید کارت اینترنت می‌خریدیم و موقع وصل شدن یه صدای عجیب و غریبی از داخل کیس کامپیوتر شنیده میشد ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
یه جورهایی تبیان با حضور اینترنت تو ایران شروع به کار کرد تا در کنار شما و دستیار زندگی شما باشه، اینکه شما با چه رنگ و شکلی تبیان رو بشناسید برای ما خیلی مهمه، برای همین تصمیم گرفتیم اتفاقاتی که تو این ۲۰ سال برای ظاهر تبیان افتاده رو براتون تعریف کنیم!
لوگوی اول تبیان
خب! این اولین لوگوی تبیان بود، لوگویی که سال ۱۳۸۱ با الهام از منحنی کیبوردهای دهه هشتاد و کره زمین طراحی شد، رنگ فیروزه‌ای این لوگو نماد ایرانی بودن و رنگ سرخآبی هم نماد شادی بود.
تایپوگرافی تبیان
چند سال بعد استاد مسعود نجابتی برای تبیان یه لوگوتایپ هم طراحی کردند که صرفا برای این بود تا روی جاهایی که می‌خواستیم اسم تبیان باشه اون رو قرار بدیم و اسم تبیان مشخص باشه.

بعد از حدود ۱۹ سال تصمیم گرفتیم که یه ظاهر جدید برای تبیان انتخاب کنیم، و اینکه نشان تبیان مفهوم داشته باشه خیلی برامون مهم بود! 😊

لوگوی تبیان
این نشان یا همون لوگوی جدید تبیانه! رکن اصلی لوگوی تبیان، برگرفته از هویت اصلی تبیان یعنی جمع خانواده است که از علامت مثبت + گرفته شده.

 
حروف تبیان
بخش بعدی از حرف اول تبیان گرفته شده، یعنی حرف «ت» و بعدش حرف آخر تبیان یعنی «ن»


نور و تکنولوژی
اجزای بعدی نشان تبیان که تکمیل کننده لوگوی تبیان‌اند نشانگر «اشاعه نور» و «تکنولوژی» هستند؛ یعنی ما دوست داریم «نور و خوبی» رو با کمک تکنولوژی منتشر کنیم

رنگ تبیان
لوگو در کنار طراحی به رنگ هم نیاز داره که ما برای اون دو رنگ زرد و بنفش رو انتخاب کردیم، رنگ بنفش نماد ارزش، تقدس و اصالت و رنگ زرد نماد ماجراجویی، دوستی و ارتباطه که موئلفه‌های اصلی ما تو تبیان هم همین هاست.