تبیان، دستیار زندگی

مرا برای ازدواج می خواهد؟

می گوید مرا دوست دارد اما برای خواستگاری هیچ اقدامی نمی کند. من چگونه تکلیق خودم را معلوم کنم؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ازدواج

سوال کاربر: باسلام و خسته نباشید من ۲۲سال دارم چند سالی ست که با شخصی آشنا هستم. خانواه ها هم در جریان اند. در این مدت شرایط ازدواج خوبی برای من پیش آمد که بخاطر ایشان رد کردم. قرار ما از ال به آشنایی و ازدواج بود اما ایشان می گویند در حال حاضر شرایط ازدواج و خواستگاری را ندارند. سر همین قضیه ما هرروز بحث و دعوا داریم، خواهشمندم راهنماییم کنید تا بدونم باید چیکار کنم و بهش چی بگم.

پاسخ کارشناس تبیان: دوست عزیز بهترین کار ممکن در این شرایط این هست که از ایشان بخواهید رابطه را رسمی کند.شما می توانید مدتی را به عنوان نامزد رسمی یا عقد با هم باشید تا شرایط ازدواج فراهم شود ولی اینکه مدت زیادی فقط با هم دوست بوده اید هیچ تعهدی برای طرفین ایجاد نمی کند

ضمن اینکه با این درخواست میزان تعهد و مصمم بودنشان را هم متوجه می شوید به هرحال تا کی می خواهید به همین منوال ادامه دهید و خودتان هم ندانید که در نهایت تکلیف رابطه تان چیست؟ شاید همین ارتباط نصفه مانعی سر راه انتخاب های دیگرتان بشود و این اصلا برای دختری به شرایط شما خوب نیست.

اینکه صرفا بخاطر دوستی با ایشان موارد خوبی را با توجه به شرایط کنونی جامعه رد کرده اید اشتباهتان بوده با این کار در واقع با آینده خودتان بازی می کنید.سعی کنید رابطه را به سمت جدی شدن بکشانید مطرح کردن این موضوع برای مشخص شدن وضعیت خودتان و البته شناخت بیشتر ایشان کمک بزرگی است.

 البته لازم به تذکر هست که دوستی های بلند مدت در صورتبکه در نهایت به ازدواج هم منجر نشوند فی نفسه هم مانعی برای ازدواجی موفق هستند و هم می توانند در آینده و در رابطه با همسر واقعیتان مشکلاتی را ایجاد کنند.

بنابراین بهتر هست که هرچه سریع تر قضیه را از طرف والدین جدی کنید واگر هم ایشان مجددا بهانه هایی اوردند حداقل مزیتش این است که برای خودتان مشخص می شود که از ابتدا هم دنبال رابطه رسمی نبودند و باید دوستی با ایشان را تمام کنید. بنابراین در این شرایط بخاطر اینده تان لازم هست تصمیم منطقی بگیرید.

منبع: پرسش و پاسخ های عمومی بخش مشاوره تبیان