تبیان، دستیار زندگی

آماده شیم بریم خواستگاری

آقایان در مراسم خواستگاری چی بپوشند تا به اوج خوشتیپی برسند؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
 
خواستگاری


حتما می دانید که نوع پوشش هرفردی نشان دهنده خیلی چیزها از جمله شخصیت ، فرهنگ ، موقعیت اجتماعی و حتی اعتقادات دینی و ... است پس باید حساسیت به خرج بدهید و در انتخاب لباس  نهایت دقت خود را به کار بگیرید.

اندازه :

سایز خود را بدانید جدا از اینکه به رنگ  ، مارک ، مدل لباس توجه می کنید باید به سایز اهمیت ویژه ای بدهید یعنی اگر که شما لباسی را دیدید که از همه نظر عالی بود اما کمی تنگ یا گشاد بود بدون هیچ معطلی لباس را گذاشته و به دنبال لباس دیگری  بروید.
تیپ های اسپرت خود را برای جای دیگری کنار بگذار و در مراسم خواستگاری فکر لباس آستین کوتاه ، کفش اسپرت ، تیشرت مارک دار و .. را از سرتان بیرون کنید. یک کت و شلوار کلاسیک بهترین انتخاب برای مراسم رسمی خواستگاری است.

اول مدل یا رنگ ، کدام ؟

مرد ها بیشتر از مدل لباس خوششان می آید اما فراموش نکنید که خانم ها برخلاف آقایان به رنگ لباس اهمیت زیادی می دهند بنابراین به دنبال یک کت و شلوار کلاسیک خوش رنگ باشید و از رنگ های جلف دوری کنید. وقتی که کت و شلوار انتخاب کردید دیگر خیالتان راحت نشود چون بعد از آن باید به فکر یک پیراهن بسیار شیک برای زیر کت باشید . اگر ادم ریسک پذیری نیستید بهتر است پیراهن های تک رنگ که رنگ آن با کت و شلوار شما تناسب داشته باشد را انتخاب کنید فقط به این نکته دقت کنید که نباید پیراهن ، کت و شلوار شما همرنگ باشد زیرا سرتا پا یک رنگ می شوید و تمام زحمت های شما برای شیک بودن به هدر می رود. می توانید هر نوع پیراهنی که دوست دارید بپوشید فقط به رنگ آن دقت کنید. و سعی کنید که ساده باشد زیرا کت شما با همچین پیراهنی به چشم می آید.

بهترین رنگها برای انتخاب کت شلوار خواستگاری

در ثانیه های ابتدایی یک ملاقات اولین برداشت تمام افراد از یکدیگر بر اساس تیپ ظاهریشان است و درواقع این لباس افراد است که سخن می گوید، حتی گفته می شود آنهایی که عینک ( عینک طبی ) بر چشم دارند در ملاقات اول و در همان ثانیه های آغازین قبل از شروع مکالمه، افرادی باهوش به نظر می رسند.
بر اساس تمام صحبتهایی در بالا ذکر شد رنگ لباس هم تاثیر به سزایی بر روی مخاطب دارد و به گفته روانشناسان مردان در طیف آبی جذاب تر به نظر می رسند پس مطابق با این گفته رنگ سرمه ای رنگی محبوب در بین تمام افراد است. بعد از سرمه ای خاکستری و بعد قهوه ای قرار می گیرد.

چند نکته کلیدی که در پوشیدن کت شلوار خواستگاری باید رعایت شود :

_اگر قدی متوسط و یا کوتاه دارید و دوست دارید که کشیده تر به نظر برسید بهتر است کت شلواری با راههای عمودی نازک انتخاب کنید و کمربندی همرنگ کت و شلوارتان انتخاب کنید.
_همیشه با یک تیپ کلاسیک پیراهنی آستین بلند بپوشید.
_اگر اضافه وزن دارید بهتر است از کت تک چاک استفاده کنید زیرا بزرگی باسن را می پوشاند و نمیگذارد که به چشم بیاید.
_برای انتخاب کفش به سراغ کفشی چند درجه تیره تر از رنگ کت شلوارتان بروید. حتی میتوانید کفشتان را با کمربند و یا بند ساعتتان ست کنید.
_هیچ گاه از جوراب سفید استفاده نکنید و سعی کنید رنگ جورابتان هماهنگ با رنگ کت شلوار و یا همرنگ کفشتان باشد حتی بهتر است یکی دو درجه از رنگ کفشتان تیره تر باشد.
_هنگام پوشیدن جوراب با یک کت شلوار کلاسیک دقت کنید که اندازه آن متناسب باشد و اگر پایتان را روی هم انداختید تا جایی که شلوار بالا می رود را پوشش دهد.

منابع: مطلبک - بزم یار